Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Rocznica wybuchu II Wojny Światowej

W 77 rocznicę wybuchu najbardziej tragicznej wojny w dziejach, w Myszkowie miały miejsce uroczystości upamiętniające najazd Rzeszy Niemieckiej na Polskę.


wojna1.jpg 
Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski i Członek Zarządu Powiatu Rafał Kępski złożyli symboliczny wieniec pod Pomnikiem Poległych za Ziemię Myszkowską

Uroczystości odbyły się pod Pomnikiem Poległych za Ziemię Myszkowską. Powiat Myszkowski reprezentowali Starosta Dariusz Lasecki, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, Członek Zarządu Rafał Kępski, którzy wspólnie złożyli okolicznościowy wieniec ku czci żołnierzy walczących w Kampanii Wrześniowej i całej II Wojnie Światowej.
Za przybycie podziękował wszystkim Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak.
 
W obchodach wzięli również udział przedstawiciele organizacji kombatanckich, nauczyciele i młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, dla której celebrowanie świąt państwowych i podtrzymywanie historycznej tradycji jest szczególnie ważne.
 
1 września to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Ale to nie tylko rocznicy wybuchu wojny, ale również Dzień Kombatanta, których uhonorowano podczas uroczystości.
 
wojna2.jpgwojna3.jpgwojna4.jpg

01

WRZ

2016

74316

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

wojna1_65390254.jpg

Zdjęcie: wojna1_65390254.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.