Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Zakończył się V Ogólnopolskii Konkurs Historyczno-Literacki „Polskie Więźniarki w Ravensbruck”. Wśród nagrodzonych znaleźli się mieszkańcy Powiatu Myszkowskiego – uczniowie z Zespołu Szkół w Pińczycach, dla których Zarząd Powiatu ufundował nagrody. 
 
Finałowa gala konkursu odbyła się w Krakowie w Auli bł. Jakuba Strzemię, gdzie zgromadzili się uczestnicy i organizatorzy.
Powiat Myszkowski reprezentował Radny Józef Lazar, który w imieniu Starosty Dariusza Laseckiego i Zarządu Powiatu przekazał nagrody dla uczniów z Zespołu Szkół w Pińczycach.

Jedną z nagród był wyjazd laureatów do obozu w Ravensbruck, gdzie młodzież miała okazję na własne oczy zobaczyć warunki, w jakich żyły przetrzymywane tam kobiety. 
Konkurs jest co roku organizowany dla gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych i składa się z dwóch etapów: szkolnego i ogólnopolskiego. W pierwszej cześći prace uczniów ocenia Szkolna Komisja Konkursowa, która do II etapu typuje kilka prac z każdej kategorii. 

Celem konkursu jest kształtowanie świadomości narodowej młodzieży oraz rozwijanie umiejętności pracy uczniów z różnorodnymi źródłami historycznymi i literackimi. Dodatkowo udział w konkursie zachęca młodzież do podejmowania samodzielnych poszukiwać badawczych oraz wnikania w istotę procesów historycznych. 
Organizatorami konkursu było Stowarzyszenie dla Pińczyc przy wsparciu ZS w Pińczycach i Starostwa Powiatowego w Myszkowie.
 
ravensbruck1.jpg
Radny Powiatu Józef Lazar i Dyrektor Zespołu Szkół w Pińczycach Joanną Sularz z przedstawicielką zespołu uczniów z Powiatu Myszkowskiego, którzy otrzymali nagrodę - podczas finałowej gali w Krakowie

28

WRZ

2016

98101

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

ravensbruck1_39105429.jpg

Zdjęcie: ravensbruck1_39105429.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.