Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Powiat Myszkowski kupi nowe karetki dla Szpitala

Zarząd Powiatu Myszkowskiego przychylił się do wniosku Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej o przyznanie środków na zakup dwóch karetek i przedstawił Radzie Powiatu stosowny wniosek w tej sprawie.

W wyniku pozytywnej decyzji Zarządu i Rady Powiatu myszkowski Szpital Powiatowy będzie dysponował dwiema nowymi karetkami. Zwiększenie ich liczby poprawi funkcjonowanie Pogotowia. Jak poinformował Asystent Dyrektora SP ZOZ Michał Trojakowski, stan techniczny obecnie posiadanych karetek nie jest najlepszy z uwagi na intensywną eksploatację, w związku z czym zakup dwóch nowych samochodów jest bardzo potrzebny.

karetki.jpg
Zarząd Powiatu w Myszkowie - Starosta Dariusz Lasecki, Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Członkowie Rafał Kępski, Jakub Grabowski, Mariusz Morawiec - przychylił się do wniosku o zakup karetek dla SP ZOZ, przekonując radnych o jego konieczności

Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki wraz z Zarządem Powiatu mocno argumentowali za przyznaniem środków na zakup karetek. Przed sesją Rady Powiatu, na Komisji Rozwoju podczas głosowania nad zakupem karetek wstrzymały się od głosu radna Wiesława Machura i Jolanta Koral. Podczas obrad na Komisji Budżetowej radni Wojciech Picheta i Piotr Bańka byli natomiast przeciwni. Ostatecznie Rada Powiatu przyjęła uchwałę o przekazaniu niezbędnej kwoty jednogłośnie, bez głosów przeciw. Nieobecny był radny Wojciech Picheta.

Koszt zakupu obu pojazdów to ok. 900 tys. zł. Część tej kwoty – 700 tys. zł pochodzi ze środków przeznaczonych wcześniej na przebudowę starej części Szpitala Powiatowego w Myszkowie, Etap III, Interna, I piętro oraz Endoskopia, Apteka, Korytarz. Na ten cel przeznaczono w obecnym roku 1,5 mln zł. Po przetargu wiadomo już, że do końca roku koszt prac realizowanych w ramach ten powiatowej inwestycji wyniesie 800 tys. zł. Pozostałe środki, czyli 700 tys. zł zostaną przeznaczone na zakup karetek. Brakujące 200 tys. zł zabezpieczono w budżecie Powiatu Myszkowskiego w ramach wolnych środków.
Dzięki staraniom Zarządu i szybkiej decyzji, Szpital będzie dysponował nowoczesnym sprzętem ratowniczym.


13

PAŹ

2016

98390

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

karetki_954791917.jpg

Zdjęcie: karetki_954791917.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.