Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Już od trzydziestu lat Yacht Club Zefir Drakkar z Jastrzębia w Gminie Poraj prowadzi swoją działalność żeglarską. W minioną niedzielę odbyły się uroczystości z tej okazji. Wzięła w nich udział Wicestarosta Anna Socha-Korendo.

drakkar11.jpg
Młodzi żeglarze na fotografii z Wicestarostą Anną Sochą-Korendo, Wójtem Poraja Łukaszem Stacherą, Prezesem YC Zefir-Drakkar Tomaszem Brymorą

Jak przystało na tak imponującą rocznicę, w obchodach uczestniczyło wielu zaproszonych gości, żeglarzy – prawdziwych wilków morskich, młodzież wprawiająca się w żeglarskie arkana, mieszkańców Jastrzębia i Gminy Poraj.

drakkar22.jpg
Aura była średnia, ale uśmiechów nie brakowało...:)

Aura wprawdzie nie do końca dopisała, było deszczowo i pochmurnie, ale przecież miłośnicy żeglarstwa nie boją się żadnej pogodny, nawet tej – sztormowej.
Gości powitał Prezes YC Zefir Drakkar Tomasz Brymora. Wśród zaproszonych byli m.in. Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Wójt Poraja Łukasz Stachera, Prezes Śląskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego Marian Krupa, Prezes Częstochowskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego Grzegorz Lipowski, Przedstawiciele klubów zrzeszonych przy zbiorniku w Poraju.

drakkar3.jpg
Wicestarosta Anna Socha-Korendo składa gratulacje Przezesowi Tomaszowi Brymorze

Podczas uroczystości Wicestarosta Anna Socha-Korendo na ręce Prezesa Tomasza Brymory złożyła gratulacje z okazji pięknego jubileuszu, życząc wielu sukcesów w popularyzacji żeglarstwa na terenie Powiatu Myszkowskiego.

Następnie odbyło się uroczyste przyjęcie do grona klubowiczów nowych członków-juniorów i wręczenie stosownych proporców początkującym żeglarzom.
Zebrani goście mogli zapoznać się z długą historią YC Zefir-Drakkach, dowiedzieć szczegółów na temat sukcesów sportowych i popularyzatorskich, jak również obejrzeć sprzęt żeglarski.
Po części oficjalnej przyszła kolej na żeglarskie biesiadowanie.drakkar4.jpg

13

PAŹ

2016

39358

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

drakkar11_430769057.jpg

Zdjęcie: drakkar11_430769057.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.