Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Otwarcie kompleksu produkcyjnego na Polach Będuskich

W ubiegłą sobotę odbyło się uroczyste otwarcie  hal produkcyjnych firmy Pureko na terenach inwestycyjnych zakupionych od Powiatu Myszkowskiego i włączonych do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Już niedługo firma rozpocznie prężną działalność.

pierwszestarosta.jpg
Starosta Myszkowski - Dariusz Lasecki gratulował firmie Pureko

Wśród zaproszonych gości – przedstawicieli biznesu i przedsiębiorców, samorządowców gminnych i powiatowych, pracowników Pureko i in. – znaleźli się reprezentanci Powiatu Myszkowskiego Starosta Myszkowski Dariusz Laseki, Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo, Przewodniczący Rady Powiatu Myszkowskiego – Andrzej Jastrzębski z żoną Radną Rady Miasta Myszkowa Zofią Jastrzębską, Członkowie Zarządu – Rafał Kępski i Jakub Grabowski, Radni Powiatu Myszkowskiego – Józef Lazar, Krzysztof Klimek, Wojciech Picheta, Wiesława Machura, Jolanta Koral, Sekretarz Powiatu Myszkowskiego Ryszard Chachulski, Naczelnik Wydziału Gospodarki Mieniem w Starostwie Powiatowym Alicja Radosz z Ewą Klimek, zajmującą się w Wydziale sprawami gospodarowania nieruchomościami.

Obecność samorządowców z Powiatu nie była przypadkowa. To właśnie tereny należące do Powiatu zostały kupione przez firmę Pureko, która od samego początku mogła liczyć na przychylność i wszelką pomoc ze strony Zarządu Powiatu Myszkowskiego.
Gości powitał Prezes Karol Górczyński, który podziękował za liczne przybycie, a następnie zaprosił wszystkich na krótki spacer po nowych halach. Kompleks zrobił na przybyłych wielkie wrażenie.

drugiestarwiceprzew.jpg
Starosta Dariusz Lasecki, Wicestarosta Anna Socha-Korendo i Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski przekazali upominki dla firmy Pureko

Podczas części oficjalnej Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki pogratulował całej firmie znakomitych osiągnięć.
- Jestem dumny jako mieszkaniec powiatu, że wreszcie po kilkunastu miesiącach udało się otworzyć pierwszą tak dużą inwestycję w obrębie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy rewitalizowanych terenach na Polach Będuskich. Pamiętam, że w sierpniu ubiegłego roku wspólnie z panem Prezesem Karolem Górczyńskim i Burmistrzem Włodzimierzem Żakiem otwieraliśmy prace, a dziś stojąc w tym samym miejscu, znajdujemy się w wielkiej, gotowej do produkcji hali - powiedział Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, a następnie w kilku słowach przybliżył historię inwestycji.

Starosta cofnął się do 2013 roku, kiedy Zarząd Powiatu w Myszkowie zwrócił się z prośbą o objęcie statusem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej terenu przy ul. Pułaskiego, stanowiącego własność Powiatu Myszkowskiego. W styczniu Rada Powiatu wyraziła zgodę. W maju w wyniku przetargu spółka PUREKO została wyłoniona jako przedsiębiorca, który uzyskał zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie KSSE oraz nabył prawo własności za cenę netto 2 389 561 zł. W sierpniu 2015r. rozpoczęły się prace na budową kompleksu hal produkcyjnych. Zakończono je w październiku br.

Starosta Dariusz Lasecki, Wicestarosta Anna Socha-Korendo i Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski w imieniu Zarządu i Rady – wspólnie pogratulowali Zarządowi Pureko, przekazują na ręce Prezesa stosowne upominki.

trzecierzarzad.jpg
Członkowie Zarządu Powiatu Myszkowskiego - Jakub Grabowski i Rafał Kępski podczas uroczystości

Firma PUREKO powstała w 2009 roku i specjalizuje się w produkcji poliuretanowych elastycznych pianek standardowych typu T w zakresie gęstości od 17 do 50 kg/m3 oraz szerokim przedziale twardości.

Pianki wytwarzane przy użyciu wysokiej jakości surowców krajowych oraz zagranicznych.
Zastosowana technologia produkcji jest w pełni bezpieczna zarówno dla środowiska, zespołu ludzi odpowiedzialnego za proces produkcji, jak i docelowego klienta.02

LIS

2016

39739

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

pierwszestarosta_190618920.jpg

Zdjęcie: pierwszestarosta_190618920.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.