Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Powiat Myszkowski współorganizował konkurs „Literacki Mikołaj w Powiecie Myszkowskim”, którego finał odbył się w Liceum Ogólnokształcącym pod patronatem Starosty Myszkowskiego Dariusza Laseckiego.

lit3.jpg
Laureaci i uczestnicy konkursu z opiekunami i gośćmi zaproszonymi

Celem konkursu była promocja czytelnictwa oraz rozwijanie współpracy między szkołami. Nad przebiegiem konkursu czuwały Grażyna Brodzińska i Karolina Mizera.

W konkursie wzięło udział czternastu uczniów, reprezentujących poszczególne gimnazja. I miejsce zajęła Natalia Kurek z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Niegowie (opiekun: Bernadetta Rutkowska-Morawiec), II miejsce Anna Rasztabiga  z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarkach (opiekun: Dorota Orszulak), III miejsce Katarzyna Jurek z Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Myszkowie (opiekun: Małgorzata Adamczyk).

Ponadto za udział w konkursie pamiątkowe podziękowania i nagrody  otrzymali następujący uczniowie wraz z opiekunami przygotowującymi ich do konkursu: Martyna Gryl z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Niegowie (opiekun: Dorota Gier), Aleksandra Błaszczyk i Piotr Chętkowski z Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Myszkowie (opiekun: Dorota Grabińska), Małgorzata Fiutek z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarkach (opiekun: Katarzyna Czyż), Katarzyna Adamczyk  i Anna Buła z Gimnazjum nr 4 im. Noblistów Polskich w Myszkowie (opiekun: Elżbieta Pierzchała), Barbara Wywiał i Marta Olszewska z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarkach-Letnisku (opiekun: Ewa Liszczyk-Napora), Gabriela Pasek z Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Myszkowie (opiekun: Małgorzata Adamczyk), Daria Furman i Karolina Jawura z Gimnazjum nr 5 im. Roberta Schumana w Myszkowie (opiekun: Ewa Lenartowicz).

lit2.jpg
Nagrody wręczał Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski w asyście Dyrektora LO Jacka Tryndy

Atrakcyjne nagrody w imieniu Starosty wręczył uczniom Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski. Dyrektor Szkoły Jacek Trynda wyraził zadowolenie z tak licznego udziału gimnazjalistów w niniejszym konkursie oraz podkreślił, iż warto rozwijać tę inicjatywę w kolejnych latach, gdyż poziom konkursu był bardzo wysoki a uczestnicy wykazali się wnikliwą znajomością  lektur.

Po  zakończeniu konkursu na gimnazjalistów czekał słodki poczęstunek oraz kolejna część atrakcji, czyli  udział w imprezie szkolnej: wręczenie nagród w konkursach szkolnej gazety „Kaktus” oraz zabawa mikołajkowa zorganizowana przez Samorząd Szkolny. Impreza przebiegała w miłej i sympatycznej atmosferze. Niezwykle ciekawą atrakcją dla gości były występy  licealistów, którzy zaprezentowali zróżnicowane konkurencje.lit1.jpg

08

GRU

2016

44789

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

lit3_953250734.jpg

Zdjęcie: lit3_953250734.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.