Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Rozeznanie się w ofercie Funduszy Europejskich, znalezienie właściwego Programu dla siebie, a następnie konkursu, w którym można złożyć wniosek – to często niełatwe zadanie. Na wagę złota jest wówczas doświadczony i kompetentny pomocnik, który prowadzi za rękę przez meandry unijnych dokumentów niczym po nitce do kłębka, czyli do uzyskania upragnionej dotacji.

Od dzisiaj wszyscy zainteresowani Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 mogą sięgnąć po taki właśnie podręczny i użyteczny poradnik w formie publikacji pod tytułem „Po nitce do kłębka. Pomocnik dla zainteresowanych wsparciem z RPO WSL”. Do pobrania tutaj: proporadnik.pdf

Pomocnik – zgodnie z nazwą – wyciąga pomocną dłoń i przystępnie, acz kompetentnie pokazuje, jak skorzystać z możliwości, jakie daje Program Regionalny:
    Na początek dowiadujemy się, co to za środki, jaka idea im przyświeca oraz kto, na co i w jakiej formie może liczyć (Rozdział 1 „Wprowadzenie do programu”)

    Następnie przechodzimy do przejrzystej prezentacji obszarów wsparcia, z wyjaśnieniem trudniejszych terminów oraz wskazaniem kwestii budzących wątpliwości (Rozdział 2 „Obszary wsparcia w programie”)

    Na właściwe źródło dofinansowania nakierowuje unikalny „kompas” – zależnie od typu wnioskodawcy, jaki reprezentujemy oraz naszych zamierzeń projektowych (Rozdział 3 „Nawigator dofinansowania”)

    W kolejnym kroku przechodzimy od pozyskania dotacji przez poszczególne etapy realizacji projektu unijnego – „pomocnik” uczula, na co szczególnie zwrócić uwagę, by wszystko przebiegło możliwie bezproblemowo (Rozdział 4 „Ścieżka realizacji projektu”)

    Możemy również liczyć na bezcenne rady bardziej doświadczonych w pozyskiwaniu unijnych środków, którzy z dużą otwartością opowiadają o swoich zaskoczeniach, trudnościach i przemyśleniach na przyszłość — warto z nich skorzystać (Rozdział 5 „Beneficjenci beneficjentom”)

    Oczywiście, ta podręczna publikacja nie wyczerpuje wszystkich wątków. Na koniec więc znajdziemy drogowskazy, gdzie kierować się po więcej informacji, poradę czy wsparcie, a możliwości jest naprawdę sporo (Rozdział 6 „Gdzie po informacje”)

Z „pomocnika” można skorzystać dwojako:
1)     e-book ,
2)     natomiast w tradycyjną wersję papierową można się zaopatrzyć w Głównym Punkcie

Informacyjnym Funduszy Europejskich:
ul. Dąbrowskiego 23, parter, sektor C, 40-037 Katowice

Godziny pracy punktu:
w poniedziałki w godzinach 7.00 – 17.00
od wtorku do piątku w godzinach 7.30 – 15.30

Telefony: 32 77 40 172 / 32 77 40 193 / 32 77 40 194


09

GRU

2016

74713

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.