Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Jak co roku w Starostwie Powiatowym w Myszkowie odbyło się podsumowanie pracy myszkowskiej policji w 2016 r. Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie jest jedną z najlepszych jednostek Garnizonu Śląskiego.

policja2.jpg
Komendant Powiatowej Komendy w Myszkowie Jacek Kurdybelski wita przybyłych gości

Na rocznej odprawie, oprócz policjantów, gościli także samorządowcy z Powiatu Myszkowskiego. Na spotkaniu obecni byli m. in. Wicewojewoda Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego Mariusz Trepka, Zastępca Wojewódzkiego Komendanta Policji Roman Rabsztyn, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski,  Komendant Powiatowej Komendy Policji w Myszkowie Jacek Kurdybelski, Burmistrz Koziegłów Jacek Ślęczka, Burmistrz Żarek Klemens Podlejski, Wójt Niegowy Dorota Hajto-Mazur, Wójt Poraja Łukasz Stachera, Przewodniczący Rady Miasta Myszkowa Jerzy Woszczyk, Przewodniczący Rady Gminy Poraj Andrzej Pawłowski, Przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Żarki Stanisława Nowak, Sekretarz Powiatu Ryszard Chachulski, Prokurator Rejonowy w Myszkowie Dariusz Bereza, Komendant Straży Miejskiej w Myszkowie Sławomir Pabiasz.

policja3.jpg
Samorządowcy podczas odprawy rocznej

Gości przywitał Komendant Jacek Kurdybelski, który podziękował za współpracę i wsparcie myszkowskim samorządowcom, przedstawicielom województwa i całemu myszkowskiemu garnizonowi. Następnie razem ze swoim zastępcą podinsp. Marcinem Lemańskim przedstawił efekty pracy policjantów pionu: kryminalnego, prewencji i ruchu drogowego w 2016 roku.

Warto podkreślić, że myszkowscy policjanci zanotowali bardzo dobre wyniki. W wielu miernikach ocen osiągnęli pierwsze miejsca w Województwie Śląskim. Ich praca budzi uznanie w Komendzie Wojewódzkiej. Oprócz wyników, Komendant określił również zadania i priorytety na bieżący rok.

Wykrycie przestępstw w 2016 r. przez myszkowskich policjantów wzrosło w porównaniu do poprzednich lat. Warto dodać, że wyniki dotyczące wykrycia przestępstw kryminalnych były najwyższe w całym Garnizonie Śląskim.
 
Rozkład przestępstw popełnianych w poszczególnych gminach przedstawia się następująco:
Myszków- 130
Koziegłowy – 57
Żarki – 47
Poraj – 43
Niegowa – 7
 
Jak widać z powyższego rozkładu najwięcej przestępstw popełniono w Myszkowie, ale wynika to z liczby mieszkańców.

Bardzo mocny spadek zanotowano np. w sferze przestępczości rozbójniczej:
2012 r. – 123
2013 r. – 131
2014 r. – 63
2015 r. – 25
2016 r. - 9

Przedstawiono również dane dotyczące bójek i pobić, uszkodzeń ciała z uszczerbkiem na zdrowiu, kradzieży z włamaniem oraz kradzieży pojazdu, uszkodzeń mienia, przestępczości w rodzinie oraz przestępczości narkotykowej.

Liczba przestępstw w powyższych kategoriach także znacznie zmalała – z 699 w 2012 roku do 290 w roku 2016 r.

Poziom wykrycia tego typu przestępstw jest na poziomie 100%.

Liczba przeprowadzonych badań stanu trzeźwości kierujących z roku na rok jest coraz większa. W 2016 r. przeprowadzono aż 60 494 badania. Na pewno przyczynia się to do zmniejszenia liczby wypadków.

policja.jpg
Myszkowscy policjanci

Bardzo dużą wagę myszkowska policja przykłada do pracy dzielnicowych. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wprowadziło aplikację „Moja Komenda”, która umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Wystarczy wpisać adres zamieszkania, a aplikacja pokaże nam, kto dba o nasz rejon i w której jednostce pracuje. Aby połączyć się z funkcjonariuszem, wystarczy jedno kliknięcie. Aplikacja jest bezpłatna.

- Chcemy, aby dzielnicowy był gospodarzem swojego rejonu, żeby był to policjant pierwszego kontaktu. Ten policjant musi być bardzo dobrze rozpoznawalny w swojej dzielnicy. Musi budować poczucie zaufania , musi szybko i skutecznie diagnozować problemy społeczne – mówił Zastępca Komendanta Marcin Lemański.

Warto podkreślić, że myszkowscy policjanci w 2016 roku przeprowadzili akcję rozdawania odblasków na terenie gminy Koziegłowy, ponieważ występowało tam duże zagrożenie. Akcja spotkała się z bardzo dużą aprobatą.

Starostwo Powiatowe w Myszkowie miało swój wkład w tak dobre efekty myszkowskiej policji. Przeznaczyło kwotę 20 tys. zł na zakup nowego radiowozu.

- W sumie udało się nam pozyskać 35 tys. zł. Największy udział miało Starostwo Powiatowe, później gmina Poraj 8 tys., Miasto Myszków 4 tys., Niegowa 3 tys. Ja wszystkim tym samorządowcom, którzy przeznaczyli środki na dofinansowanie chcę bardzo podziękować. To na pewno nie są środki zmarnowane. Efekt tego widać przed budynkiem Starostwa - nowy samochód KIA.- Dziękował Komendant Jacek Kurdybelski. 

Prokurator Rejonowy Dariusz Bereza również pogratulował i podziękował myszkowskim policjantom:
- Chciałem bardzo serdecznie podziękować za zaproszenie na dzisiejsza naradę służbową. Dobra praca policji przekłada się również na dobrą pracę prokuratury. Bez dobrej pracy policji niewątpliwie praca prokuratury nie miałaby swoich efektów, a jak praca policji wygląda w Komendzie Powiatowej Policji w Myszkowie sami państwo widzieli.

policja4.jpg
Prokurator rejonowy Dariusz Bereza gratuluje myszkowskiej policji

Największe wyrazy uznania myszkowscy policjanci usłyszeli od Zastępcy Wojewódzkiego Komendanta Policji Romana Rabsztyna:
- Bardzo lubię przyjeżdżać do Myszkowa na te narady roczne, bo na przestrzeni kilku lat ten garnizon wypracował sobie swoją markę. Marka myszkowskiej policji, drodzy Państwo to naprawdę wiele znaczy. Na mapie Województwa Śląskiego tak jak zresztą ty wybrzmiało w prezentacjach pokazywanych przez Pana Komendanta i jego Zastępcę te rankingi statystyczne tej policji to w zdecydowanej większość nr 1 Województwa Śląskiego. Chcę złożyć gratulacje na ręce kierownictwa tej jednostki, ale również na ręce wszystkich policjantów i pracowników policji Garnizonu Myszkowskiego, bo to Drodzy Państwo codzienny trud. Ten wasz profesjonalizm, to są te efekty, które były tutaj prezentowane.

policja5.jpg
Zastępca Wojewódzkiego Komendanta Policji Roman Rabsztyn

31

STY

2017

4860

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

policja2_864812142.jpg

Zdjęcie: policja2_864812142.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.