Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Finał Wojewódzki Olimpiady Młodych Producentów Rolnych 2017

W Olimpiadzie Młodych Producentów Rolnych zorganizowanej przez Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie  po raz dwudziesty czwarty wyłoniono zwycięzców. Okoliczne powiaty objęły Olimpiadę honorowym patronatem. Powiat Myszkowski reprezentowała Wicestarosta Anna Socha-Korendo.

rolnicyyy.jpg
Finał Olimpiady Młodych Producentów Rolnych 2017

Olimpiada ma na celu popularyzację nauki i praktyki rolniczej, sprawdzenie wiedzy z zakresu rolnictwa, rozwoju obszarów wiejskich i funduszy unijnych, a także integrację środowiska producentów. Od wielu lat cieszy się ona dużym zainteresowaniem wśród młodych mieszkańców wsi związanych z rolnictwem.

W piątek kilkudziesięciu  zdolnych rolników walczyło w siedzibie Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie o tytuł najlepszego młodego rolnika  w województwie śląskim. Uczestnikami byli zarówno uczniowie szkół rolniczych jak również młodzi producenci rolni, posiadający wykształcenie rolnicze i będący właścicielami lub współwłaścicielami gospodarstw rolnych między innymi z Powiatu Myszkowskiego.

Olimpiada wyłoniła pięciu najlepszych, którzy będą reprezentować województwo śląskie na finale krajowym w dniach 16-17 marca 2017r. podczas XXIII Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej „AGROTECH” w Kielcach.

Organizatorem Finału Wojewódzkiego był Zarząd Wojewódzki Związku Młodzieży Wiejskiej w Katowicach oraz Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie.

Przybyłych uczestników powitał Zastępca Dyrektora ŚODR w Częstochowie  Tomasz Wiekiera,  następnie głos zabrał Starosta Częstochowski - Krzysztof Smela, podkreślając Olimpiadę jako wydarzenie wartościowe

i wpływające na rozwój młodych osób dla, który rolnictwo to nie tylko praca ale i pasja. Na koniec prezes Zarządu Powiatowego Związku Młodzieży Wiejskiej w Częstochowie – Konrad Kokoszka,  omówił przebieg części konkursowej.

Komisję egzaminacyjną stanowili przedstawiciele Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie. Byli to: Beata Fąfera, Olga Susek i Ambroży Heluszka - specjaliści z ŚODR w Częstochowie.

Wśród  zaproszonych gości znaleźli się Anna Socha-Korendo - Wicestarosta Myszkowski, Jerzy Motłoch - Dyrektor Wydziału Terenów Wiejskich Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego, Tomasz Wiekiera – Zastępca Dyrektora ŚODR w Częstochowie, Henryk Kasiura - Wicestarosta Częstochowski, Cezary Barczyk – Członek Zarządu powiatu Zawierciańskiego,  Ewa Widera - Kierownik w OR KRUS w Częstochowie.

Laureaci Olimpiady:
I miejsce – Roman Bathelt z miejscowości Jaworze w powiecie bielskim;
II miejsce – Paweł Kociok z miejscowości Wielowieś - powiat gliwicki;
III miejsce – Marta Kmieć - Wawrzyniak, z miejscowości Bieżeń - powiat kłobucki;
IV miejsce – Mariusz Adamus -  Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nakle Śląskim;
V miejsce – Patryk Śmieja - Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie.

Uczestnicy otrzymali cenne nagrody rzeczowe, w postaci sprzętu elektronicznego oraz przydatnych narzędzi mających zastosowanie w gospodarstwie. Sponsorami XXIV Finału Wojewódzkiego OMPR w woj. śląskim byli: Powiat Myszkowski, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Powiat Częstochowski, Powiat Zawierciański, Powiat Kłobucki, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego OR w Częstochowie
       
rolnik.jpg
Uczestnicy Olimpiady

01

MAR

2017

1684

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

rolnicyyy_280177301.jpg

Zdjęcie: rolnicyyy_280177301.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.