Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W Sali widowiskowo-kinowej „Bajka” w Poraju odbyło się wyjątkowe spotkanie dla Pań z Gminy Poraj. Zaproszenie Wójta Łukasza Stachery i Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Magdaleny Ryziuk – Wilk przyjęła między innymi Wicestarosta Myszkowski Anna Socha – Korendo.

kobiety.jpgWicestarosta Anna Socha-Korendo, wójt Gminy Poraj Łukasz Stachera, wicewójt Katarzyna Kaźmieraczak, dyrektor GOK w Poraju Magdalena Ryziuk-Wilk i aktorka Joanna Bartel z Paniami z Gminy Poraj

W spotkaniu wzięły także udział Panie reprezentujące Urząd Gminy Poraj, kierowniczki jednostek organizacyjnych gminy, dyrektorki szkół i przedszkoli, Panie z organizacji samorządowych, zespołów działających przy GOK, stowarzyszeń, radne, Panie sołtys, Panie z KGW, przedstawicielki ZERiI – w sumie silna reprezentacja aktywnych kobiet angażująca się w życie społeczno-kulturalne Gminy Poraj. Swoją obecnością zaszczyciły również, Wicewójt Gminy Poraj – Katarzyna Kaźmierczak, sekretarz Gminy – Maria Magdalena Gurbała oraz skarbnik Gminy – Jadwiga Zasik.

Wójt Gminy Poraj Łukasz Stachera i kierownik Referatu Komunikacji Społecznej Andrzej Kozłowski złożyli obecnym Paniom życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Mężczyźni w tym dniu otaczają zainteresowaniem wszystkie kobiety zazwyczaj poprzez wręczenie kwiatów, co miało miejsce i tym razem. Z rąk Panów: wójta - Łukasza Stachery, przewodniczącego Rady Gminy – Andrzeja Pawłowskiego oraz Wiceprzewodniczącego Rady Gminy – Mariusza Karkochy płeć piękna otrzymała symbolicznego tulipana. Ten dzień daje również możliwość specjalnego uhonorowania kobiet. Po raz drugi wybrano Kobietę Roku. Tytuł ten w tym roku otrzymała Wicewójt – Katarzyna Kaźmierczak. Jest to osoba, która z wielką charyzmą angażuje się w rozwój Gminy Poraj. Przewodnicząca Rady Gminy od 2010 roku. Wicewójt Gminy Poraj od 2016 roku. Porajanka z wyboru. Absolwentka Liceum Ogólnokształcącego w Myszkowie, ukończyła historię nauczycielską na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od 1991 roku, tj. od momentu ukończenia studiów, związana ze szkolnictwem w Poraju – najpierw Szkołą Podstawową im. Leonida Teligi, a od 1999 roku – Gimnazjum im. Kazimierza Górskiego. Współtwórczyni i dotychczasowy Prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Aspera” w Poraju. Członek zarządu Stowarzyszenia Miłośników Twórczości Janusza Gniatkowskiego w Poraju, członek Stowarzyszenia Marina Poraj i Porajskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej i Sportu. Od 10 lat koordynator finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Poraj. Instruktor ZHP w stopniu harcmistrza – kiedyś czynny, obecnie jako sympatyk i sojusznik działań Hufca Ziemi Myszkowskiej. „Kobieta Roku 2016” przyjęła z rąk silnej, męskiej reprezentacji władz Gminy – piękne kwiaty i specjalny upominek, który przez lata będzie jej przypominał o tym wyjątkowym wyróżnieniu.

- Nie bardzo rozumiem co tu się dokładnie dzieje, ale życzę Wam, Kochane Kobiety, aby przynajmniej raz w miesiącu ktoś powiedział o Was tyle miłych rzeczy. Uwierzcie, że to jest niezwykle budujące, ale i mobilizujące... do dalszej pracy nad własnymi słabościami- mówiła K. Kaźmierczak.

kobietyyyy.jpg
Od lewej: Dyrektor GOK w Poraju Magdalena Ryziuk - Wilk, Przewodniczący Rady Gminy Poraj Andrzej Pawłowski, Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo, Kierownik Referatu Komunikacji Społecznej Andrzej Kozłowski, Wicewójt Katarzyna Kaźmierczak, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Poraj - Mariusz Karkocha, Wójt Gminy Poraj Łukasz Stachera

Po części oficjalnej, wystąpiła Joanna Bartel, która już na samym wejściu zdobyła serce publiczności. Jest to kobieta wielu talentów - aktorka, artystka kabaretowa, wokalistka, konferansjer. Z wykształcenia – malarka. Występuje z autorskim programem kabaretowym zatytułowanym „Tok Szok”. Popularność przyniosła jej rola Andzi Dworniok w serialu komediowym „Święta wojna”, emitowanym przez TVP2. Pani Joanna posiada wybitne poczucie humoru, potrafi żartować ze wszystkiego (a nawet z samej siebie) przez co przyciąga szereg wielbicieli. Występ ten pozwolił zapomnieć Paniom o troskach dnia codziennego i na pewno długo pozostanie w ich pamięci. Po tak dużej dawce humoru nastąpił czas na wspólną zabawę, a mianowicie konkursy. Biorące udział uczestniczki zostały nagrodzone upominkami. Największą liczbę punktów w konkursach i tym samym pierwszą nagrodę zdobyła Irena Jędruszek - szefowa Klubu Natalinki z Masłońskiego. Drugie miejsce przypadło w udziale Teodorze Kostarczyk z KGW „Kalina”. Trzecie zdobyła Halina Podlejska z KGW „Malwy”, a czwarte Kobieta Roku 2016, wicewójt Gminy Poraj – Katarzyna Kaźmierczak.

Wieczór dedykowany wyłącznie Paniom, zakończył słodki poczęstunek.


09

MAR

2017

64967

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

kobiety_296219719.jpg

Zdjęcie: kobiety_296219719.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.