Woda źródło życia

W ubiegły czwartek w Liceum Ogólnokształcącym im. mjr. Henryka Sucharskiego w Myszkowie odbyła się I edycja powiatowego konkursu drużynowego „Woda źródło życia”. Uczestnikami byli uczniowie gimnazjów z Powiatu Myszkowskiego. Fundatorem nagród był Zarząd Powiatu Myszkowskiego. Podczas konkursu nagrody wręczał Członek Zarządu Rafał Kępski.

woda.jpg
Członek Zarządu Powiatu Myszkowskiego Rafał Kępski razem z nauczycielami i uczestnikami konkursu

Konkurs miał na celu pogłębianie wiedzy i umiejętności uczniów w zakresie nauk przyrodniczych. Tematyka związana z marcowymi obchodami Dnia Wody. Tadeusz Kotarbiński, polski filozof , powiedział: „wszystko jest z wody, z wody powstało i z wody się składa”.  Jednak wraz ze wzrostem populacji ludzkiej poddawana jest coraz większej presji ze strony człowieka.  Mimo tak dużego znaczenia wody w naszym życiu w coraz większym stopniu marnujemy ją i zanieczyszczamy.

W rywalizacji wzięły udział drużyny 4-osobowe  z 8 gimnazjów. W skład drużyny wchodzili pasjonaci  z biologii, chemii, geografii i fizyki. Uczniowie wykazali się wysokim poziomem wiedzy o tematyce z zakresu wody.

I miejsce zdobyli uczniowie z Gimnazjum nr 5 im. Roberta Schumana w Myszkowie
II miejsce uzyskali gimnazjaliści z Koziegłów – Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II
III miejsce drużyna z Niegowy - Gimnazjum  im. Jana Pawła II

Ponadto w konkursie zostali nagrodzeni najlepsi uczniowie z dziedziny biologii-Paweł Torbus, z chemii Aleksandra Faryś , z fizyki Paulina Rychlik oraz z geografii Natalia  Kurek.

kepski.jpg
Członek Zarządu Rafał Kępski wręcza nagrody razem z dyrektorem Jackiem Tryndą

Konkurs  przygotowali nauczycieli  LO: mgr Ewa Cichopek,  mgr Justyna Labocha, mgr Joanna Musiałek – Woźniak , mgr Karina Trepka oraz mgr Violetta Kurzak. Planowana jest kontynuacja podobnych działań w przyszłym roku.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku.

Autor:  Biuro Promocji, Kultury i Sportu

woda_286651108.jpg