Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W miniony weekend miały miejsce dwa ważne turnieje sportowe, których dochód zostanie przeznaczony na wsparcie dla Urszuli Nowakowskiej, Myszkowianki, która zmaga się z chorobą nowotworową. Dzięki obu imprezom udało się na ten cel zebrać kwotę 2231 zł. Całość zorganizowało Towarzystwo Sportowe Libero przy wsparciu Liceum Ogólnokształcącego i wolontariuszy. Puchary dla zespołów ufundował Zarząd Powiatu Myszkowskiego.

s3.jpg
Zespoły dziewcząt na wspólnym zdjęciu z Przewodniczącym Rady Powiatu Andrzejem Jastrzębskim, Członkiem Zarządu Powiatu Rafałem Kępskim i Prezesem TS Libero Adamem Zaczkowskim

Turnieje piłkarskie kobiet i mężczyzn odbyły się w sobotę i niedzielę. Okazało się, że był to znakomity pomysł, gdyż wpłynęło wiele zgłoszeń, a zawody trwały do późnego popołudnia.

W sobotę swoje mecze rozegrały panie. Warto zaznaczyć, że zmagania piłkarek budzą nie mniej emocji, niż spotkania piłkarzy, a chętnych do gry w tę – wydawałoby się – typowo męską dyscyplinę wcale nie brakuje. Co więcej, poziom gry stoi na bardzo wysokim poziomie, a emocje bywają nawet większe – czego dowiódł sobotni turniej.

Hala LO od samego rana rozbrzmiewała donośnym dopingiem dla wszystkich damskich zespołów.
Organizatorzy podzielili je na dwie kategorie:
juniorską: Polonia Bytom, KKS Katowice/MKS Myszków, Polonia Poraj
seniorską: Polonia Poraj, KKS Katowice, MKS Myszków 1, MKS Myszków 2

s2.jpg
Za chwilę pierwsze mecze...

W grupie juniorskiej pierwsze miejsce zdobyła drużyna Polonii Bytom przed Polonią Poraj. Na trzecim miejscu uplasował się zespół KKS Katowice.

Seniorki „podzieliły się” miejscami w następującej kolejności: MKS Myszków II, Polonia Poraj, KKS Katowice, MKS Myszków I.

Panie wykazały się niesamowitym hartem ducha i wolą piłkarskiej walki, jakiej mogliby pozazdrościć profesjonaliści na boiskach ligowych.

s4.jpg
Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, Wicedyrektor LO Monika Pniakowska, Członek Zarządu Powiatu Rafał Kępski i Prezes TS Libero Adam Zaczkowski wręczali nagrody dla uczestników turnieju

Dzień później rywalizowali panowie. Zgłoszeń było bardzo wiele, stąd zespoły zostały podzielone na dwie grupy, z których możliwy był awans do fazy półfinałowej.
Ostatecznie wystąpiło 10 drużyn: Chłopaki z Żarek, AC Nederlands, ZUP Dorobisz, Black Squad, Bezimienni, Meblewieszak.pl, PSP Myszków, +35 Kolo, Naprzód w przód, Electrolux.
Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:
1 miejsce: Naprzód w przód
2 miejsce: Chłopaki z Żarek
3 miejsce: AC Nederlands
4 miejsce: ZUP Dorobisz
Miejsca od 5 do 10 zajęły zespoły: Black Squad, Bezimienni, Meblewieszak.pl,  PSP Myszków,  +35 Kolo,  Electrolux

Nagrody wręczali uczestnikom Przewodniczący Rady Powiatu w Myszkowie Andrzej Jastrzębski, Członek Zarządu Powiatu Rafał Kępski, Prezes TS Libero Adam Zaczkowski, Dyrektor LO w Myszkowie Jacek Trynda i Wicedyrektor LO Monika Pniakowska.

n5.jpg
Drużyny męskie z organizatorami i gośćmi; Jakub Grabowski (w środku trzyma puchar) - Członek Zarządu Powiatu - jako kapitan drużyny Chłopaki z Żarek odebrał trofeum za II miejsce

- Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodniczkom sobotniego turnieju i zawodnikom turnieju niedzielnego za sportową rywalizację i wsparcie akcji pomocy dla Uli. Z obu imprez uzyskaliśmy kwotę 2231 zł, która w całości zasiliła konto akcji "Pomoc dla Uli" – mówi Adam Zaczkowski, Prezes TS Libero.

n1.jpg
Dyrektor LO Jacek Trynda wspólnie z Adamem Zaczkowskim i Rafałem Kępskim nagradzają uczestników

Imprezę wsparła także dyrekcja i pracownicy Liceum Ogólnokształcącego w Myszkowie, które udostępniło halę i zapewniło obsługę techniczną imprezy. Ponadto Zarząd Powiatu Myszkowskiego ufundował puchary, a Pizzeria Capri przygotowała posiłki regeneracyjne. Podziękowania należą się także sędziom Rafałowi Nowińskiemu i Damianowi Radkowskiemu za społeczne sędziowanie turniejów, ratownikom medycznym Oli Sokół i Marcinowi Kurowskiemu ze stowarzyszenia JURA-CORDIS za społeczne zabezpieczenie medyczne oraz Tomkowi Szlenkowi za pomoc w organizacji imprezy dla kobiet.

n3.jpg
Chwila oddechu przed kolejną akcją...

s1.jpg
Puchary ufundowane przez Powiat Myszkowski

14

MAR

2017

21300

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

s3_204262371.jpg

Zdjęcie: s3_204262371.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.