Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Po raz czwarty zorganizowany został Ogólnokrajowy Maraton Pływacki „Otyliada”. Wzięli w nim udział także mieszkańcy powiatu myszkowskiego. Warto podkreślić, że w sobotę podczas maratonu zbierane były pieniądze na leczenie Uli Nowakowskiej. Frekwencja jak zwykle dopisała. Powiat Myszkowski godnie reprezentowali Członkowie Zarządu Powiatu Myszkowskiego Rafał Kępski i Sebastian Ruciński.

oty.jpg
Członkowie Zarządu Powiatu Myszkowskiego Rafał Kępski i Sebastian Ruciński razem z  Burmistrzem Myszkowa Włodzimierzem Żakiem, Adamem Kruczkowskim z Młodzieżowej Rady Miasta, Radnymi z Rady Miasta: Ewą Ziajską – Łazaj, Robertem Czerwikiem i Adamem Zaczkowskim

Myszkowskie Stowarzyszenie Osiedlowe Podlas już czwarty raz organizuje i koordynuje ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki Otyliada. Przedsięwzięcie na szeroką skalę zdobyło już sobie bardzo wielu zwolenników i oddanych pływaków, którzy co roku stają na starcie, aby mozolnie pokonywać jak najdłuższe dystanse.

W minioną sobotę na miejscu pojawili się Członkowie Zarządu Powiatu Myszkowskiego Rafał Kępski i Sebastian Ruciński, a także Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak, Adam Kruczkowski z Młodzieżowej Rady Miasta, radni z Rady Miasta: Ewa ZiajskaŁazaj, Robert Czerwik i Adam Zaczkowski.

W maratonie wzięło udział 70 osób. Najmłodszym uczestnikiem była Natalia Żyła (6 lat), a najstarszym Jan Imiełowski (70lat).

Samorządowcy, którzy pływali podczas sobotniej nocy, przebyli łącznie 19950 metrów.
Ale to nie wszystko - zadeklarowali bowiem, że za każdy przepłynięty metr przeznaczą środki pieniężne dla chorej Uli Nowakowskiej. Jeśli dołączymy do tego fakt, że radni Powiatu, Miasta i inne osoby także przyłączyły się do zbiórki, okaże się, że uzbierano łącznie kwotę 2448,50 zł, która zasili skarbonkę Uli Nowakowskiej.

otyli.jpg
Rafał Kępski przygotowuje się do skoku

Okazało się, że nasi samorządowcy są świetnymi pływakami: Rafał Kępski przepłynął 3050m, co dało mu 28 miejsce, Sebastian Ruciński – 1050 m - miejsce 51. Jednak największy dystans wśród osób związanych z samorządem pokonał Adam Zaczkowski uzyskując wynik 12 300 m i zaszczytne 4 miejsce.

Podium przedstawia się następująco:
1.    Michał Łuczyński – 20 000 m
2.    Mariusz Gouda – 18 000 m
3.    Mateusz Wołek - 12 450 m

Wręczenie nagród odbyło się 15 marca w Starostwie Powiatowym w Myszkowie. Wicestarosta Myszkowski Anna Socha- Korendo razem z Członkiem Zarządu Rafałem Kępskim przygotowali dla laureatów podarunki w postaci kart prezentowych i gadżetów.

otyliada.jpg
Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo razem z Członkiem Zarządu Rafałem Kępskim wręczyli nagrody laureatom Otyliady; na zdjęciu z nagrodzonymi za 2 i 3 miejsce Mariuszem Goudą, Mateuszem Wołkiem oraz Anitą Garncarz ze Stowarzyszenia Osiedlowego Podlas

Zawody jak co roku cieszyły się dużym zainteresowaniem i zakończyły się sukcesem. Ich głównym celem jest zainteresowanie ludzi pływaniem i zachęcenie do uprawiania tej dyscypliny sportu.

Największą satysfakcję stanowiły oczywiście uśmiechnięte twarze osób opuszczających basen po nocnym pływaniu.

otylia.jpgotyl.jpg

16

MAR

2017

45649

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

oty_181021788.jpg

Zdjęcie: oty_181021788.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.