Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki i Wicestarosta Anna Socha-Korendo odwiedzili przed Świętami Wielkanocnymi Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą w Żarkach Letnisku. Dzień później Starostowie razem z Przewodniczącym Rady Powiatu Andrzejem Jastrzębskim złożyli wizytę w Rodzinnym Domu Dziecka w Myszkowie. Dzieci z obu ośrodków zostały obdarowane koszykami pełnymi słodkości.

Wizyta w ośrodku w Żarkch Letnisku


domdziecka.jpg
Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Wicestarosta Anna Socha-Korendo razem z Dyrektorem Domu Dziecka w Żarkach Letnisku Małgorzatą Cesarz i jej wychowankiem

Małgorzata Cesarz, Dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Żarkach Letnisku, razem z wychowankami bardzo ciepło przyjęła gości z Powiatu Myszkowskiego. Wszyscy zasiedli przy ogromnym wspólnym stole, dzieci opowiadały o swoich pasjach, mówiły, gdzie się uczą i co lubią robić w wolnym czasie. Obecnie w Placówce przebywa 16 dzieci. Starosta i Wicestarosta zostali oprowadzeni po domu. Mogli przekonać się, że dzieci mają piękne pokoje i są naprawdę zadowolone.

Żegnając się z dziećmi Starosta Dariusz Lasecki i Wicestarosta Anna Socha – Korendo złożyli wszystkim życzenia z okazji     Świąt Wielkanocnych i wyrazili wdzięczność za ogromny trud, jaki opiekunowie wkładają, by stworzyć swoim podopiecznym prawdziwy dom.

domdz.jpg
Wszyscy zebrali się przy wspólnym stole

domdzie.jpg
Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki z małą Zuzią

dom.jpg

domd.jpg


Wizyta w ośrodku w Myszkowie

Następnego dnia, w piątek, Starosta Dariusz Lasecki, Wicestarosta Anna Socha-Korendo i Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski odwiedzili Rodzinny Dom Dziecka w Myszkowie. Gości powitała Dyrektor placówki Urszula Michniewicz razem z dziećmi.

dommysz1.jpg
Starosta Dariusz Lasecki wspólnie z Wicestarostą Anną Sochą-Korendo i Przewodniczącym Rady Powiatu Andrzejem Jastrzębskim przywieźli ze sobą kosz pełen smakołyków; na zdjęciu z Dyrektor Domu Dziecka Urszulą Michniewicz i dziećmi


Obecnie w Domu Dziecka przebywa 7 dzieci (pięć dziewczyn i dwóch chłopców), które na co dzień mieszkają w świetnie wyposażonych pokojach. Warto podkreślić, że placówka jest po remoncie i oferuje znakomite warunki. Ośrodek jest przystosowany dla 8 wychowanków.
Podczas wizyty, goście z Powiatu dowiedzieli się, że dzieci pogłębiają swoje zainteresowania i dzielą się tym, co ich pasjonuje.
Na koniec Dyrektor Domu Dziecka odebrała gratulacje i podziękowania za zaangażowanie w pracę na rzecz dzieci.

Obydwie placówki spełniają niezmiernie ważną rolę społeczną. Dzięki pracy kadry opiekuńczej dzieci mają możliwość przebywania w domowych warunkach, gdzie rozwijają swoje zainteresowania, a także uczą się postaw społecznych i współpracy w grupie. To bardzo ważne umiejętności, których nabycie w młodym wieku będzie owocować w dorosłym życiu.

dommysz2.jpg
Dzieci odbierają prezent z rąk Starosty...


dommysz8.jpg
Przywitanie z wychowankami...


dommysz3.jpg
Starosta Dariusz Lasecki w rozmowie w Dyrektor Urszulą Michniewicz i wychowankami


dommysz5.jpg
Wicestarosta Anna Socha-Korendo dopytywała dzieci o swoje zainteresowania

dommysz4.jpg
Przewodniczący Andrzej Jastrzębski z dziećmi

dommysz6.jpg
Dyrektor Urszula Michniewicz oprowadza gości po pokojach i korytarza ośrodka

dommysz7.jpg
Starosta na korytarzu ośrodka

14

KWI

2017

77839

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

domdziecka_33427342.jpg

Zdjęcie: domdziecka_33427342.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.