Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W eliminacjach do „Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym” rywalizowali uczniowie ze szkół Powiatu Myszkowskiego. Starostwo Powiatowe i policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Komendy Powiatowej w Myszkowie przeprowadzili w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej coroczny konkurs. Zarząd Powiatu Myszkowskiego ufundował nagrody dla najlepszych – rowery górskie i puchary.
 
bezpieczenstwaturniej.jpg
Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski ze zwyciężczynią Emilią Rajczyk

Uczestniczyło w nim 9 drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjalnych w powiecie. Zwycięzcy otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe.

Zmagania uczniów gimnazjów i szkół podstawowych rozpoczęły się testem znajomości przepisów ruchu drogowego. Następnie każdy z uczestników turnieju musiał pokonać na rowerze skomplikowany tor przeszkód i wykazać się znajomością przepisów w praktyce. Uczestnicy zawodów wykazywali się również wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
Po podsumowaniu wyników z poszczególnych konkurencji, komisja, w skład której weszli tegoroczni organizatorzy, wyłoniła zwycięskie drużyny i najlepszych zawodników turnieju. Emilia Rajczyk ze Szkoły Podstawowej w Cynkowie i Dominik Włodarczyk z Gimnazjum w Koziegłowach zdobyli największą liczbę punktów w swojej kategorii i otrzymali rowery.
 
Na zakończenie konkursu odbyło się uroczyste wręczenie nagród i pucharów, które zwycięzcy otrzymali z rąk Starosty Myszkowskiego Dariusza Laseckiego i Przewodniczącego Rady Powiatu Andrzeja Jastrzębskiego oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Myszkowie podinsp. mgr  Marcin Lemański.
Ponadto w organizację turnieju zaangażowani byli poza policjantami również funkcjonariusze Straży Miejskiej, Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie oraz Młodzieżowa Służba Ruchu Drogowego z Zespołu Szkół nr 1 w Myszkowie.
 
Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy!

bezpturniej.jpg
Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski ze zwycięzcą Dominikiem Włodarczykiem

bezpieczenstwa.jpg
Puchary dla uczestników

27

KWI

2017

54012

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

bezpieczenstwaturniej_470121154.jpg

Zdjęcie: bezpieczenstwaturniej_470121154.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.