Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W ramach zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych personel Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej przeprowadził szereg bezpłatnych badań dla mieszkańców.

piel1.jpg
Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo i Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski odwiedzili pielęgniarki i położne, które prowadziły badania dla mieszkańców w myszkowskim MDK-u; na zdjęciu z personelem medycznym

W miniony piątek pielęgniarki i położne z myszkowskiego szpitala przygotowały specjalne badania w Miejskim Domu Kultury. Każdy, kto tylko miał ochotę, mógł tego dnia zbadać stan swojego zdrowia. Akcja trwała kilka godzin i wiele osób z niej skorzystało.

Wśród nich byli także Wicestarosta Anna Socha-Korendo i Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, którzy zrobili niespodziankę organizatorkom i zjawili się na miejscu.
Specjalnie przygotowane punkty badań i stoiska z informacjami na temat profilaktyki zdrowia wypełniły cały główny hol MDK-u.

Wicestarosta podkreśliła, jak trudnym i ważnym społecznie jest zawód pielęgniarki i położnej, który wymaga szczególnych umiejętności interpersonalnych i głębokiej wiedzy medycznej.
Przewodnicząca Związku Pielęgniarek Elżbieta Michalik serdecznie podziękowała przedstawicielom Powiatu za przybycie. Dodała przy tym, że pielęgniarek i położnych jest coraz mniej, a praca staje się trudniejsza.

Przez wiele godzin pielęgniarki i położne badały poziom cukru, ciśnienia, przeprowadzały badanie słuchu, a także udzielały fachowych porad z zakresu zdrowia. Mieszkańcy mogli także zapoznać się z ulotkami i broszurami na temat układu narządów ruchu, profilaktyki badania piersi, problemów związanych z cukrzycą, a także porad dotyczących zdrowego żywienia.

piel2.jpg
Wicestarosta Anna Socha-Korendo podczas badania cukru we krwi...

piel3.jpg
... i w czasie pomiaru ciśnienia

piel4.jpg
Przewodniczący Andrzej Jastrzębski również przeszedł badanie cukru...

piel5.jpg
...i ciśnienia

piel6.jpg
Ważną rolę w czasie badań odgrywała możliwość zasięgnięcia porady lub zdobycia informacji na temat profilaktyki zdrowia

08

MAJ

2017

58377

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

piel1_637335534.jpg

Zdjęcie: piel1_637335534.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.