Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki uczestniczył w kilkudniowych Wyższych Kursach Obronnych (WKO) w Rembertowie, organizowanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej we współpracy z Akademią Sztuki Wojennej.


starszkol2.jpg
Wspólne zdjęcie starostów z Rektorem Akademii Sztuki Wojennej, drugi z prawej Starostwa Myszkowski Dariusz Lasecki

Kursy są przeznaczone dla starostów, prezydentów miast i ich zastępców. Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki był jednym ze przedstawicieli powiatów.
Podczas kilkudniowych prelekcji oraz dyskusji poruszano tematy ważne dla obronności kraju. Gościem na Kursach był m.in. Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz.
Jedną z głównych dziedzin było przedstawienie Strategii Bezpieczeństwa Narodowego wraz z geopolitycznymi i geostrategicznymi uwarunkowaniami. Omawiano także system obronny RP i strategiczne bezpieczeństwo XXI wieku. Uczestnicy odbyli również szkolenie obronne w ramach administracji publicznej, poznali zasady współpracy cywilno-wojskowej oraz kompetencje i zadania administracji publicznej z zakresu bezpieczeństwa i obronności. Jeden z tematów Kursów dotyczył także świadczeń osobistych, rzeczowych i szczególnych na rzecz przygotowań obronnych państwa. Ważnym aspektem był wykład poświęcony przygotowaniu podmiotów leczniczych na potrzeby obronne.

Z punktu widzenia administracji samorządowej istotnym elementem Kursów była tematyka programowania i zasad finansowania pozamilitarnych przygotowań obronnych, a także polityczno-militarne reagowanie kryzysowe w aspekcie Narodowego Systemu Zarządzania Kryzysowego. Nie mniej istotny był wykład z zakresu komunikacji jako elementu podnoszenia świadomości obronnej.

26

MAJ

2017

7191

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

starszkol2_544057964.jpg

Zdjęcie: starszkol2_544057964.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.