Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach odbyła  się konferencja podsumowująca   kolejny  projekt realizowany przez szkołę w ramach programu Erasmus+. W konferencji wzięli udział Wicedyrektor szkoły Anna Dzieża, wicedyrektor szkoły Agnieszka Skorek. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Przewodniczący Rady Powiatu Myszkowskiego Andrzej Jastrzębski oraz Dyrektorzy Szkół Gimnazjalnych Powiatu Myszkowskiego wraz z delegacjami uczniów.

erasmus.jpg
Zaproszeni goście podczas konferencji

Szkoła starając się stworzyć swoim uczniom kształcenie zawodowe na prawdziwie europejskim poziomie pozyskała fundusze w  kwocie 86 304 euro. Projekt – „Zagraniczny staż inspiracją do poznawania europejskiego rynku pracy” finansowany był  w całości 
ze środków Unii Europejskiej.

Projekt przewidywał organizację trzech dwutygodniowych staży w Portugalii w miejscowości Barcelos dla 48 uczniów szkoły kształcących się w zawodach: technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik organizacji reklamy i technik informatyk.

Celem projektu było wspieranie mobilności uczniów kształcących się zawodowo na międzynarodowych rynkach pracy, ich doskonalenie zawodowe oraz późniejsza możliwość wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. W ten sposób zwiększają się szanse ucznia na znalezienie zatrudnienia, gdyż wzmacnia się jego pozycja na rynku pracy jako osoby z doświadczeniem zagranicznym oraz większą motywacją do pracy. Dzięki działaniom projektowym, młodzież zyskała możliwość dokształcenia się w wybranym zawodzie, nauczyła się współpracy w międzynarodowym zespole, a także poznała standardy pracy w innych krajach europejskich. Ponadto, jak podkreślają sami uczniowie podnieśli swoje kompetencje językowe, a dzięki otrzymanym certyfikatom, w tym m.in. Europass Mobility,, który jest uznawany na całym europejskim rynku pracy- wzbogacili swoje CV.

Podczas konferencji o celach, podejmowanych działaniach i efektach stażu mówiła autorka i koordynatorka projektu – nauczycielka przedmiotów zawodowych Lidia Nowak, a następnie jego uczestnicy. Uczniowie opowiadali o swoich przeżyciach i korzyściach płynących z udziału w projekcie staży zagranicznych, przedstawiali zakres podejmowanych przez nich zadań, a także mówili o atrakcyjnych formach spędzania czasu wolnego. Uczniowie zwiedzili Lizbonę, Porto i Bragę. Mieli okazję odpoczywać na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego w miejscowości Apulia. Uzupełnieniem relacji uczniów była prezentacja multimedialna z wieloma zdjęciami z działań projektowych. Uroczystość zakończył poczęstunek przygotowany przez uczniów, można było spróbować typowego deseru portugalskiego - seradura. Konferencja podsumowująca projekt odbyła się w niezwykłej atmosferze, dzięki której choć na chwilę poczuć można było magię, ekspresję i piękno kultury fado oraz przekonać się, jak wspaniale młodzież poradziła sobie z trudnymi i wymagającymi wyzwaniami stażu w Portugalii.

Jesteśmy przekonani, że praktyki w firmach krajów unijnych zapewnią naszym uczniom rozwój kompetencji zawodowych, osobistych i językowych, tak ważnych na współczesnym rynku pracy – powiedziała Wicedyrektor Anna Dzieża.

erasmuss.jpg
Uczestnicy Programu Erasmus +

30

MAJ

2017

53028

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

erasmus_469343957.jpg

Zdjęcie: erasmus_469343957.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.