Dbamy o Nasze Mamy

W sobotę w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie miało miejsce niezwykłe wydarzenie: z okazji Dnia Matki przygotowano szereg prelekcji o zdrowiu i bezpłatne badania. Wszystko pod hasłem „Dbamy o Nasze Mamy”. Organizatorem było Stowarzyszenie EkoSerce przy wsparciu Fundacji Zakonu Maltańskiego, a w pomoc organizacyjną włączyły się również samorządy - Powiat Myszkowski i Miasto Myszków. W imprezie uczestniczyli Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak.

dbam.jpg
Na zdjęciu od prawej: Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak

Stowarzyszenie EkoSerce prowadzi szereg działań na rzecz informowania o chorobach serca, w ubiegłym roku bardzo mocno włączyło się w akcję na rzecz utrzymania oddziału kardiologicznego w myszkowskim Szpitalu.

dbamy.jpg
Wiceprezes Stowarzyszenia EkoSerce Agnieszka Wołczenko

Tym razem działacze EkoSerce postanowili przygotować coś specjalnego: szereg badań profilaktycznych oraz wykładów edukacyjno-szkolenowych.

Przybyłych gości przywitała wiceprezes Stowarzyszenia EkoSerce Agnieszka Wołczenko, która podziękowała również wszystkim, którzy wsparli przedsięwzięcie i wręczyła pamiątkowe dyplomy. Całość poprowadziła Redaktor RMF FM Anna Kropaczek.

dba.jpg
Redaktor RMF FM Anna Kropaczek

Podczas uroczystości można było zmierzyć sobie ciśnienie, zbadać słuch i poziom cukru we krwi oraz zrobić badania mammograficzne w specjalnie przygotowanym mammobusie. Odbyły się również pokazy pierwszej pomocy i prelekcje dotyczące zdrowia, które poprowadzili: lekarz specjalista chorób wewnętrznych, kardiolog dr Edyta Stolarczyk-Sowa, lekarz psychiatra dr Bożena Pawełczyk, terapeuta żywieniowo-dietetyczny, specjalista medycyny komórkowej Andrzej Kawka.

db.jpg
Tak prezentowały się stoiska podczas Dnia Mamy w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie

Z prelekcji można było dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na temat choroby wieńcowej i zawałów serca u kobiet, profilaktyki piersi, depresji, a nawet błędów żywieniowych w chorobach układu krążenia.

Każdy kto przybył na to wydarzenie wziął udział w loterii. Nagrodą główną było wzięcie udziału w nagraniu programu telewizyjnego „36,6”, który prowadzi Ewa Drzyzga. W programie weźmie udział – Danuta Wiącek z Myszkowa. Oprócz tego do wygrania były m.in. gadżety Powiatu Myszkowskiego, Radia RMF FM, weekendowy pobyt w ośrodku szkoleniowo-wypoczynkowym Suchy Bór, konsultację u dietetyka Andrzeja Kawki i wiele innych.

Na koniec w Sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie koncert dała Młodzieżowa Orkiestra Muzyki Rozrywkowej MDK.

dbamyo.jpg
Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki odbiera podziękowania z rąk Wiceprezes Stowarzyszenia EkoSerce Agnieszki Wołczenko

Honorowy patronat:
Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki
Burmistrz Miasta Myszków Włodzimierz Żak
Wicestarosta Anna Socha - Korendo
Zarząd i Rada Powiatu
Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski
Fundacja Zakonu Maltańskiego - Prof. Marcin Świerad
Maltańska Służba Medyczna - Prezes Damian Zadeberny
Zabezpieczenie medyczne imprezy- Komendant Amadeusz Zadeberny

Patronat :
Burmistrz Miasta i Gminy Koziegłowy – Jacek Ślęczka
Gazeta Myszkowska, Kurier Zawierciański - red. Jarosław Mazanek
TVN redakcja programu 36,6
Prowadzenie imprezy - red. Anna Kropaczek z RMF

Podziękowania za pomoc w organizacji i promocji wydarzenia:
Miejski Dom Kultury - Renata Lewandowska
Urząd Miasta Myszków - Rzecznik Małgorzata Kitala-Miroszewska
Starostwo Powiatowe – Kierownik Biura Promocji, Kultury i Sportu Marcin Pilis
PODZIĘKOWANIA DLA SPECJALISTÓW ,PRELEGENTÓW ,DARCZYŃCÓW- SPONSORÓW
SPECJALIŚCI :
dr. Edyta Stolarczyk-Sowa - lekarz specjalista chorób wewnętrznych, kardiolog
dr. Bożena Pawełczyk - lekarz psychiatra
Andrzej Kawka – terapeuta żywieniowo-dietetyczny, specjalista medycyny komórkowej
Stowarzyszenie  Częstochowskie Amazonki -  Prezes Elżbieta  Markowska
Amplifon Poland  Sp. z o.o. –aparaty słuchowe podziękowanie dla Firmy
PAKS- bezpłatne badania
Pracownia Kreowania Wizerunku „Estetic” Anna Sękala Zawiercie
Ośrodek Szkolno - Wypoczynkowy Suchy Bór k/Opola Prezes Dariusz Chytrowski
Lavoro Sp. z o.o. – Częstochowa -  zatrudnianie Osób Niepełnosprawnych Prezes Piotr Białas
Fundacja Fortis Prezes Anna Rossman
Positive Energy- Zabawy dla dzieci - Mariola Pasikowska
Hokus Pokus - Anna Banaszczyk
MOKATE ,LOYD – degustacja : kawa, herbata ;  podziękowania dla firmy MOKATE
Piekarnia –ciastkarnia BREL - Grzegorz Froś
Jurajska - Prezes Sławomir Gradek
Firma Bella- Bis Koziegłowy
Apteka Prywatna „AGAVIT” Agnieszka Musialik - Koclęga
TIANDE Silesia
Zespół BANANABOAT –  prof. Paweł Jędrzejko
Mammobus- Geneva Trust Polska sp. z o.o.

dbamyon.jpg
Podziękowania odebrał również Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski

dbamyonaszema.jpg
Koncert Młodzieżowej Orkiestry Muzyki Rozrywkowej MDK