Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Uroczystość powiatowego Święta Policji odbyła się w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie. Jak co roku, i tym razem awanse na wyższe stopnie uzyskało wielu policjantów. Na sali zasiedli zaproszeni goście, w tym przedstawiciele samorządu powiatowego.

pol.jpg
Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn odbiera meldunek od oficera KPP Myszków. W pierwszym rzędzie stoją od prawej: Radny Powiatu Michał Trojakowski, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, Starosta Dariusz Lasecki i Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak

Starosta Dariusz Lasecki, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski i Radny Powiatu Michał Trojakowski uczestniczyli w obchodach Święta Policji, reprezentując Powiat Myszkowski. Wśród gości znaleźli się także Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak, Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka, Wójt Gminy Niegowa Dorota Hajto-Mazur, Prokurator Rejonowy w Myszkowie Dariusz Bereza, Komendat Straży Miejskiej w Myszkowie Sławomir Pabiasz, Kierownik Referatu Komunikacji Społecznej, Informatyki i Promocji w Poraju Andrzej Kozłowski. Gościem specjalnym był Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn.

Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnym wprowadzeniem sztandaru Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie. Następnie głos zabrał Komendant Jacek Kurdybelski. Powitał przybyłych gości i podziękował za obecność. Komendant wyraził szczególne podziękowania Staroście Myszkowskiemu oraz burmistrzom i wójtom gmin Powiatu Myszkowskiego za współpracę i wsparcie.

Starosta Myszkowski pogratulował policjantom i ich rodzinom, przede wszystkim awansowanym na wyższe stopnie, i złożył podziękowania za owocną i trudną służbę.

policj.jpg
Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki gratulował osiągnięć myszkowskim policjantom

- Mam ogromną przyjemność pogratulować dotychczasowych osiągnięć wszystkim naszym policjantom. Pragnę podziękować za dotychczasową współpracę zarówno z samorządami gminnymi, jak i Powiatem Myszkowskim. Nie od dziś wiadomo, że Komenda Policji w Myszkowie jest jedną z wyróżniających się jednostek powiatowych spośród wszystkich garnizonów w województwie. Świadczy to o umiejętnościach i odpowiedzialności wszystkich osób, które poświęcają się tej trudnej służbie. Z okazji Święta Policji życzę wszystkim myszkowskim policjantom cierpliwości i ufności, że każdy z Was wróci szczęśliwie i bezpiecznie po wykonanej służbie. Dziękuję za codzienne pilnowanie ładu i porządku publicznego, za zaangażowanie i pracowitość. Serdecznie też gratuluję wszystkim odznaczonym i mianowanym - powiedział Starosta Dariusz Lasecki.

policjaa.jpg
Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Roman Rabsztyn

W bardzo pozytywny sposób o funkcjonowaniu myszkowskiego garnizonu wypowiadał się Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Roman Rabsztyn.

- Święto policji to czas składania życzeń, to czas pewnych podsumowań, pewnych ocen to zupełnie naturalne zjawisko. Musze powiedzieć, że Myszków to jednostka która wypracowała sobie pewna markę. Poziom pracy jaki jest na terenie Powiatu Myszkowskiego to absolutnie ścisła czołówka województwa śląskiego.  Panie Starosto bardzo często to jest najwyższe miejsce i to naprawdę powinno napawać dumą i satysfakcją wszystkich mieszkańców tego powiatu.  Tu naprawdę mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie. Pogratulować naprawdę i życzyć sobie żeby w każdym powiecie na Śląsku, w Polsce tak dobrze się działo jak się dzieje tutaj - mówił Roman Rabsztyn.

poli.jpg
Komendant Powiatowy Policji w Myszkowie mł. insp. Jacek Kurdybelski

Uroczystość była także okazja do wyróżnienia dzielnicowego dzielnicowego z powiatu myszkowskiego, który większością głosów mieszkańców, wygrał ogłoszony plebiscyt na "Najpopularniejszego dzielnicowego powiatu myszkowskiego". Starszy aspirant Marcin Pędoła odebrał z rąk Pani Wójt Gminy Niegowa Doroty Hajto - Mazur list gratulacyjny. Słowa uznania dla laureata przekazał również I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Roman Rabsztyn oraz szef myszkowskiego garnizonu mł. insp. Jacek Kurdybelski.

Szczególnym momentem uroczystości, było się uroczyste wręczenie awansów na wyższe stopnie.

policja.jpg
Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki składa podziękowania na ręce szefa myszkowskiego garnizonu mł. insp. Jacka Kurdybelskiego

polic.jpg
Awansowani policjanci

06

LIP

2017

35581

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

pol_504747103.jpg

Zdjęcie: pol_504747103.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.