Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W ramach Projektu “W poszukiwaniu siebie” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 dla Osi Priorytetowej IX Włączenie społeczne, Działanie 9.1 Aktywna integracja, Poddziałanie 9.1.6 Programy aktywnej integracji osób i grup zagrożonych wykluczeniem społecznym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myszkowie zorganizowane zostało seminarium wyjazdowe dla uczestników projektu, dzięki któremu mieli oni możliwość rozwoju kompetencji społecznych, wypoczynku oraz skorzystania z nadmorskich atrakcji. Cała grupa zakwaterowana została w hotelu Golden Tulip w Gdańsku.

nastrone.jpg
Uczestnicy seminarium

Celem wyjazdu było rozwijanie oraz trenowanie swoich umiejętności w zakresie kompetencji społecznych, a także zapewnienie możliwości wypoczynku. W dniach 11.07.2017 – 13.07.2017r. zorganizowano trening kompetencji społecznych dla uczestniczek projektu '' W poszukiwaniu siebie''. W zajęciach wzięło udział 9 kobiet. Program obejmował zajęcia z radzeniem sobie ze stresem, komunikacją interpersonalną, komunikowaniem potrzeb oraz osiąganiem celu i planowaniem.

Uczestniczki biorące udział w projekcie były zainteresowane tematyką seminarium. Chętnie integrowały wiedzę i umiejętności zdobyte na seminarium, z tymi które otrzymały w poprzednich etapach projektu, dzieląc się swoimi doświadczeniami.

Celem treningu kompetencji społecznych było nabycie umiejętności efektywnego budowania, utrzymywania sieci wsparcia, które jest jednym z filarów interwencji w sytuacjach kryzysowych, pobudzenie do refleksji oraz nabycie nowych umiejętności komunikacyjnych. Z deklaracji uczestniczek projektu wynika, iż seminarium spełniło ich oczekiwania.

Ponadto uczestnicy mieli zagospodarowany również czas wolny. Zorganizowane wycieczki dla uczestników, odbyły się w miejsca takie jak Długi Targ w Gdańsku, Molo w Sopocie oraz ulica Bohaterów Monte Cassino – popularny „Monciak”, rejs statkiem, gdańskie ZOO, oceanarium w Gdyni. Sama lokalizacja hotelu pozwalała na codzienne wizyty na plaży, z których uczestnicy projektu chętnie korzystali. Bliskość sopockiego molo pozwalała również na malownicze spacery z Gdańska do Sopotu wzdłuż linii brzegowej. Uczestnicy projektu mieli okazję zapoznać się z niezwykłą architekturą gdańskiej starówki, zobaczyć sławną fontannę Neptuna czy też pójść na spacer brzegiem Motławy. Duże zainteresowanie wzbudziły również budynki stoczni gdańskiej, gdzie przy obecnym Placu Solidarności, miały miejsce jedne z najważniejszych wydarzeń współczesnej historii Polski. Kolejną docenioną przez uczestników projektu atrakcją wyjazdu był spacer ulicą Bohaterów Monte Cassino – reprezentacyjną ulicą Sopotu, która łączy al. Niepodległości z pl. Zdrojowym, a następnie prowadzi wprost do wejścia na Sopockie Molo. Świetną atrakcją, w szczególności dla najmłodszych uczestników wyjazdu, była wizyta w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym zajmującym powierzchnię ponad 123ha, co czyni go największym tego typu obiektem w Polsce. Bardzo ciepło przez uczestników projektu została także przyjęta wizyta w oceanarium w Gdyni – Akwarium Gdyńskim, w którym prezentowane są wystawy dotyczące oceanografii, hydrobiologii oraz akwaria florą i fauną zarówno słodko-, jak i słonowodną.
Z deklaracji uczestników wyjazdu wynika, że był to czas spędzony bardzo przyjemnie i z cała pewnością pozostawi po sobie miłe wspomnienia i nowe znajomości.

24

LIP

2017

1886

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

nastrone_470456352.jpg

Zdjęcie: nastrone_470456352.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.