Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Ochotnicza Straż Pożarna w Koziegłówkach obchodziła jubileusz 100-lecia działalności jednostki. Wśród zaproszonych gości na znaleźli się Radni Powiatu Myszkowskiego Dorota Kaim-Hagar i Mariusz Morawiec.

59705817cab82_p.jpg
Zaproszeni goście razem ze strażakami z OSP Koziegłówki

Obchody rozpoczęły się Mszą Św. w Sanktuarium Św. Antoniego, która celebrowana była przez ks. Kazimierza Świerdze. Następnie złożono kwiaty pod pomnikiem poświęconym zmarłym strażakom z parafii św. Antoniego.

Uczestnicy obchodów udali się na oficjalną część do remizy OSP w Koziegłówkach. Ważnym wydarzeniem było odznaczenie Sztandaru OSP Złotym Znakiem Związku i Złota Odznaką Za Zasługi dla Województwa Śląskiego. Wyróżnieni zostali również druhowie, którzy odznaczyli się szczególnym zaangażowaniem i poświęceniem. Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa – dh Łukasz Będkowski i dh Antoni Frączek, Srebrnym Medalem – dh Bartłomiej Piotrkowski i dh Mateusz Frączek, Brązowym medalem – dh Grzegorz Rzepka, dh Dariusz Walo, dh Artur Kulak, dh Piotr Zasadzin, dh Andrzej Zenderowski, dh Kamil Piotrowski, dh Mateusz Stodółkiewicz i dh Mateusz Flak.

Podczas jubileuszu zaprezentowana została zabytkowa sikawka konna firmy Gustaw Ewald Kurstin wyprodukowaną w 1900 r., zakupiona i odrestaurowana przez OSP w Rzeniszowie.

Dorota Kaim-Hagar Radna Powiatu Myszkowskiego i Mariusz Morawiec Radny Powiatu Myszkowskiego wręczyli na ręce prezesa OSP w Koziegłówkach podziękowania.

597057fe8332b_p.jpg
Radna Powiatu Myszkowskiego Dorota Kaim-Hagar i Radny Mariusz Morawiec składają gratulacje Prezesowi i wszystkim Strażakom z Jednostki OSP Koziegłówki

- Pragnę złożyć Panu Prezesowi i wszystkim Strażakom z Jednostki najserdeczniejsze gratulacje i podziękowania za dotychczasowy trud. Od lat niesiecie pomoc w najbardziej dramatycznych wydarzeniach i nie bacząc na niebezpieczeństwo często narażacie własne zdrowie, a nawet życie. Dzięki Wam mieszkańcy Koziegłówek i całego Powiatu mogą czuć się bezpieczniej, ponieważ Wasze poświęcenie i nieustanna gotowość są gwarantem tego, że pomoc przyjdzie na czas. Cieszę się, że nasze formacje strażackie działają dziś wyposażone w sprzęt umożliwiający skoordynowane akcje podczas pożarów, a także klęsk żywiołowych i innych zagrożeń miejscowych. W ciągu minionych długich lat służby Strażacy z OSP Koziegłówki wielokrotnie dowodzili swych umiejętności i poprzez pełną zaangażowania służbę przyczynili się do rozwoju naszego Miasta i Powiatu oraz poprawy bezpieczeństwa. Wasza Jednostka OSP dzięki swej działalności tworzy wartość, której nie da się przecenić i nigdy nie będzie dość słów na to, aby wyrazić wdzięczność za Wasze poświęcenie - mówiła Radna Dorota Kaim-Hagar.

Podczas uroczystości obecni byli m.in.  Jadwiga Wiśniewska Poseł do Parlamentu Europejskiego, Stanisław Gmitruk Przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego, Krystyna Jasińska Radna Sejmiku Województwa Śląskiego, Henryk Kiepura Starosta Powiatu Kłobuckiego i wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego, Jacek Ślęczka Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy zarazem Prezes Zarządu Gminnego ZOSP, Dorota Kaim-Hagar Radna Powiatu Myszkowskiego, Mariusz Morawiec Radny Powiatu Myszkowskiego, Joanna Kołodziejczyk Przewodnicząca Rady Gminy i Miasta Koziegłowy, Piotr Kołodziejczyk Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy, Krzysztof Bąk, Sekretarz Gminy i Miasta Koziegłowy Zdzisław Ucieklak, Członek Zarządu Wojewódzkiego OSP i wiceprezes Oddziału Powiatowego OSP, Mariusz Szczepański Dowódca JRG w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie.

597057d87f4b2_p.jpg

25

LIP

2017

80303

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

59705817cab82_p_537362545.jpg

Zdjęcie: 59705817cab82_p_537362545.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.