Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Ochotnicza Straż Pożarna w Pińczycach obchodziła jubileusz setnej rocznicy działalności. Z tej okazji odbyła się uroczystość, w której uczestniczyli przedstawiciele Powiatu Myszkowskiego – Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski i Radni Powiatowi Wiesława Machura oraz Józef Lazar.

pinczyce.jpg
Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski i Radny Józef Lazar (w środku) podczas uroczystości

Pododdziały OSP Pińczyce i  zaproszeni goście Prezes Zarządu Powiatowego OSP w Powiecie Myszkowskim i Burmistrz Żarek w jednej osobie Klemens Podlejski, Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski z żoną Zofią Jastrzębską Radną Miasta Myszkowa, Radni Powiatu Myszkowskiego Wiesława Machura i Józef Lazar, Wiceprezes Zarządu Powiatowego OSP Zdzisław Ucieklak.

Strażacy i zaproszeni goście zebrali się i przemaszerowali do kościoła pw. Św. Józefa Oblubieńca w Pińczycach gdzie uroczysta mszę Świętą odprawił ks. Tadeusz Mikołajczyk. Po mszy wszyscy udali się na Plac Szkolny gdzie nastąpiło wciągnięcie flagi na maszt. Niestety ze względu na pogodę dalsza część uroczystości odbyła się w remizie OSP w Pińczycach.

Przewodniczący Rady Powiatu Myszkowskiego Andrzej Jastrzębski w imieniu Starosty Dariusza Laseckiego i całej Rady Powiatu przekazał okolicznościowy dyplom. Radny i jednocześnie członek OSP w Pińczycach Józef Lazar podziękował strażakom za służbę mieszkańcom nie tylko Pińczyc ale całego Powiatu. W imieniu Starosty wręczył również dyplomy uznania dla trzech gimnazjalistów z Pińczyc, Dominikowi Będkowskiemu, Kacprowi Strzeleckiemu i Patrykowi Dudzie za nieocenioną pomoc w wyremontowaniu strażnicy.

28

LIP

2017

98843

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

pinczyce_669187922.jpg

Zdjęcie: pinczyce_669187922.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.