Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Podsumowanie kursów pielęgniarskich w Starostwie Powiatowym

Ponad 80 pielęgniarek wzięło udział w szkoleniach, na które środki przeznaczył Zarząd Powiatu za pośrednictwem Powiatowego Urzędu Pracy. Podsumowanie i końcowe egzaminy odbyły w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego.

piel.jpg
Pielęgniarki podczas podsumowania na Sali Sesyjnej w Starostwie Powiatowym

Podnoszenie kwalifikacji w profesji pielęgniarskiej i położniczej to rzecz o wielkiej wadze. Wie o tym dyrekcja SP ZOZ-u i wiedzą o tym członkowie Zarządu Powiatu Myszkowskiego.
Stąd decyzja, aby przeznaczyć ok. 83 tys. zł na przeprowadzenie kursów.

Personel myszkowskiego szpitala powiatowego dzięki cyklowi szkoleń jest jeszcze lepiej przygotowany do pracy.

piele.jpg
Elżbieta Michalik, przewodnicząca Związku Pielęgniarek i Położnych wyraziła podziękowania dla Starosty Myszkowskiego Dariusza Laseckiego, Wicestarosty Anny Sochy-Korendo, Dyrektora SP ZOZ Khalida Hagara i Dyrektora PUP Marka Węgrzynowicza

W sali sesyjnej panie z SP ZOZ przywitali Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, Dyrektor SP ZOZ Khalid Hagar, Dyrektor PUP Marek Węgrzynowicz.

- Witam serdecznie wszystkie panie. Wspólnie z panem dyrektorem pomogliśmy zorganizować środki z Powiatowego Urzędu Pracy na przeprowadzenie kursów, które dziś się zakończyły. Mam nadzieję, że projekty związane z podobnymi kursami jeszcze będą. Mam informację z Wojewódzkiego Urzędu Pracy, że mogą jeszcze znaleźć się środki, na które będzie można składać wnioski. Środki, które przeznaczyliśmy są takie, na jakie pozwala nam nasz budżet. Nie było jednak w historii Powiatu Myszkowskiego takiego Zarządu, który przeznaczyłby tyle środków na SP ZOZ w tak krótkim czasie. Przez ostanie 2 lata było to ok. 6 mln zł, w przyszłym roku również przekażemy ok. 2 mln, więc nasza pomoc jest duża i taka, na jaką nas stać- mówił Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki.

Dyrektor SP ZOZ Khalid Hagar dziękując z przekazanie środków podkreślił, że Starosta i Zarząd Powiatu bardzo poważnie podeszli do problemu, dzięki czemu kursy mogły się odbyć.

pieleg.jpg
Starosta powiatał uczestniczki kursów; na zdjęciu z Przewodniczącym Rady Powiatu Andrzejem Jastrzębskim, Dyrektorem SP ZOZ Khalidem Hagarem i Przewodniczącą Związku Pielęgniarek i Położnych Elżbietą Michalik
 
Dyrektor PUP Marek Węgrzynowicz zapewnił, że jego placówka będzie starała się nadal pomagać jednostkom publicznym, robiąc wszystko co można, aby uzyskać dodatkowe środki.

Elżbieta Michalik, przewodnicząca Związku Pielęgniarek i Położnych w imieniu wszystkich uczestniczek wyraziła podziękowania za możliwość podniesienia kwalifikacji.

W ramach projektu odbyło się 5 szkoleń, w których wzięło udział ok. 80 pielęgniarek.

Szkolenia odbyły się z zakresu:
- szczepień dla pielęgniarek
- opieki pielęgniarskiej nad chorymi dorosłymi w leczeniu systemowym nowotworów
- bólu przewlekłego – leczenie
- badań fizykalnych
- edukacji i wsparcia kobiety w okresie laktacji.

Po zakończeniu ostatnich egzaminów, Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Wicestarosta Anna Socha-Korendo i Dyrektor SP ZOZ Khalid Hagar wręczyli każdej z pań świadectwa ukończenia kursów.

pielegn.jpg
Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Wicestarosta Anna Socha-Korendo i Dyrektor SP ZOZ Khalid Hagar wręczyli każdej z pań świadectwa ukończenia kursów

pielegni.jpg

pielegniarki.jpg

02

SIE

2017

68080

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

piel_956739716.jpg

Zdjęcie: piel_956739716.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.