Trwa remont w ZS w Żarkach

Trwają prace remontowe w Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach. W wyniku działań Zarządu Powiatu Myszkowskiego pozyskano na ten cel środki z Unii Europejskiej w ramach projektów kompleksowej termomodernizacji oraz remontu i doposażenia pracowni.

Już niedługo ZS w Żarkach będzie wyglądał jak nowy. Obecnie trwają intensywne prace remontowe w całym budynku.

Częściowe zakończenie robót planowane jest jeszcze przed 1 września, natomiast całość zostanie ukończona do końca bieżącego roku.
Projekty remontowe realizowane są w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

szkola.jpg
Budowa odwodnienia

Kompleksowa termomodernizacja z przebudową dachu i dostosowaniem instalacji elektrycznej do oświetlenia ledowego w budynku szkoły to koszt 2.663.529,41 zł.
Termomodernizacja obejmuje odwodnienie i ocieplenie ścian fundamentowych, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, docieplenie ścian budynku, wymianę pokrycia dachu budynku głównego oraz stropodachu sali gimnastycznej. Przeprowadzony zostanie także remont instalacji CO, kanalizacyjnej i odgromowej. Prace obejmują także wymianę oświetlenia i opraw oświetleniowych, budowę instalacji solarnej i wentylacji mechanicznej sali gimnastycznej.

gastronomia.jpg
W pracowni hotelarskiej toczą się prace

Termomodernizacja przyczyni się do zmniejszenia ilości zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery, zmniejszy się także ilość gazu potrzebnego do ogrzania szkoły.

Przedmiotem projektu remontowego jest remont i doposażenie pracowni praktycznej nauki zawodu w branży informatycznej, gastronomicznej, hotelarskiej i reklamy. Remont obejmuje 2 pracownie informatyczne, 1 pracownię gastronomiczną, 1 pracownię hotelarską wraz z zapleczem, i pracownię reklamy.
Projekt przyczyni się do wzmocnienia potencjału edukacyjnego i zwiększenia efektywności kształcenia zawodowego. Ponadto w ramach projektu nastąpi dostosowanie infrastruktury szkoły do potrzeb nauczania osób z niepełnosprawnościami poprzez likwidację barier architektonicznych (montaż platformy dźwigowej schodowej, remont łazienki).

reklama1.jpg
Obecny widok pracowni reklamy... już niebawem uczniowie będą uczyć się w zupełnie nowej, znakomicie przystosowanej sali

Niewątpliwie prace przyczynią się również do podniesienia kwalifikacji zawodowych. Dzięki remontowi poszerzy się oferta edukacyjna skierowana do młodzieży, dzięki czemu wzrosną szanse młodych osób w znalezieniu atrakcyjnej pracy.
Całkowita wartość projektu to 1.235.294,00 zł, w tym dofinansowanie z EFRR – 995.909,30 zł.
Ponadto w całej szkole prowadzona jest wymiana instalacji elektrycznej, której koszt pokrywa Powiat Myszkowski w wysokości 448 tys. zł.

ekonomiczna.jpg
Pracownia ekonomiczna również poddana jest intensywnym remontom

korytarz.jpg
Wymiana instalacji elektrycznej na korytarzu