Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Folkloriada Jurajska w Żarkach Letnisku

Folkloriada Jurajska odbyła się już po raz jedenasty. Jedno z największych wydarzeń kulturalnych w Powiecie Myszkowskim zgromadziło, jak co roku, tłumy widzów i wielu wspaniałych artystów z najrozmaitszych dziedzin. Powiat Myszkowski włączył się w organizację całości. Zarząd Powiatu ufundował nagrody dla laureatów konkursów, a Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki i Wójt Poraja Łukasz Stachera objęli imprezę honorowym patronatem.
 
fol.jpg
Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo, Wójt Gminy Poraj Łukasz Stachera, Wicewójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski i Dyrektor GOK w Poraju Magdalena Ryziuk-Wilk razem z laureatami konkursów

Impreza jak zawsze zachwyciła pomysłowością i różnorodnością atrakcji. Trzeba bowiem podkreślić, że „folklor” jest na tej imprezie pojęciem o bardzo szerokim zastosowaniu. Nie ogranicza się wyłącznie do występów muzycznych bądź tanecznych, ale łączy szeroko rozumianą ludowość w postaci Konkursu Kulinarnego „Jurajskie Smaki” i Konkursu Rękodzieła Artystycznego, które obok Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel Podwórkowych stanowią rdzeń imprezy.

folklo.jpg
Wicestarosta Anna Socha-Korendo wręcza nagrodę

Folkloriada to dwa dni znakomitej zabawy z atrakcjami zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.
Pierwszy dzień – sobota – był zarezerwowany dla kapel podwórkowych, które brały udział w IX Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Folklorystycznyh w Kategoriach Zespołów Śpiewaczych i Obrzędowych.  Dla miłośników tego rodzaju muzyki była to prawdziwa gratka. Kilkadziesiąt występów i każdy na bardzo wysokim poziomie. Gwiazdą wieczoru był zespół „Gracja” z Litwy oraz Kabaret Biesiadny „Biesiada Polska”.
 
W niedzielę głównymi punktami - obok występów artystycznych – były: IV Ogólnopolski Festiwal Kapel Podwórkowych, VI Konkurs Kulinarny „Jurajskie Smaki” i XI Konkurs Rękodzieła Artystycznego w którym nagrodą główną był bilet do Parlamentu Europejskiego w Brukseli na zaproszenie Posła do Parlamentu Europejskiego – Jerzego Buzka. Imprezie towarzyszyły Targi Sztuki Ludowej. 

Przedstawiciele Powiatu Myszkowskiego ufundowali także nagrody indywidualnie dla wyróżnionych uczestników konkursu. Podczas Folkloriady Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski i Członek Zarządu Powiatu Rafał Kępski wręczyli nagrody.

folkl.jpg

Członek Zarządu Rafał Kępski podczas wręczania nagród

Nagrodzone prace można było oglądać na ulokowanej obok sceny wystawie podczas trwania Folkloriady.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Magdalena Ryziuk-Wilk podziękowała artystom i pogratulowała laureatom.

Dziesiąta Folkloriada przyciągnęła całe tłumy miłośników ludowego grania, a zabawa trwała do późnej nocy.
 
folk.jpg
Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski na scenie z laureatem konkursu

folklor.jpg

08

SIE

2017

56248

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

fol_67247028.jpg

Zdjęcie: fol_67247028.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.