Regaty o Puchar Starosty Myszkowskiego

Zakończyły się II Regaty o Puchar Starosty Myszkowskiego w klasie Optymist i Laser 4,7. Organizatorem było Stowarzyszenie Yacht Club Zefir Drakkar. Uczestnicy zebrali się w Jastrzębiu. Powiat Myszkowski reprezentowała Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo.

reg.jpg
Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo razem z organizatorami i uczestnikami regat

Pogoda tego dnia dopisywała. Tuż przed południem jachty ruszyły do wyścigów.
Łącznie rozegranych zostało po 5 wyścigów w dwóch klasach – Optymist i Laser 4,7. W regatach wzięli udział zawodnicy z Powiatu Myszkowskiego: Yach Club Zefir Drakkar z Poraja, Harcerski Ośrodek Żeglarski z Poraja i Powiatu Częstochowskiego: UKS MORKA z Częstochowy i Blachowni. Sędziami zawodów zostali Ireneusz Zębik (sędzia główny) oraz Katarzyna Grabska.

Po południu wszystkie jachty stawiły się w porcie i nadszedł moment ogłoszenia wyników. Nagrody i puchary dla najlepszych załóg wręczali Wicestarosta Anna Socha-Korendo,  Wicekomandor Klubu Zefir Drakkar Ireneusz Zębik,  Skarbnik Klubu Katarzyna Grabska i Członek Zarządu Klubu Zygmunt Wachowicz.

Na koniec Wicestarosta  Anna Socha-Korendo pogratulowała uczestnikom i oficjalnie zakończyła Regaty.

Wyniki Regat:

Klasa: LASER 4,7