Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu przedstawiciele Zarządu i Rady Powiatu przekazali na ręce Wicewojewody Mariusza Trepki okolicznościowy dyplom, wyrażając wdzięczność za wsparcie dla powiększenia taboru samochodowego SP ZOZ.

trepka.jpg
Podziękowania dla Wicewojewody; na zdjęciu od lewej Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Wicewojewoda Mariusz Trepka, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, Wiceprzewodniczący  Jan Kieras i Wiceprzewodnicząca Grażyna Kolasa-Gotkowska 

Przypomnijmy, w ubiegłym roku Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej otrzymał wsparcie Powiatu Myszkowskiego, a także Województwa Śląskiego. Tabór samochodowy powiększył się o dwie nowe karetki. Koszt obu wyniósł ok. 900 tys. zł. Jeden z pojazdów został zakupiony na wniosek Zarządu Powiatu z budżetu Powiatu Myszkowskiego – za 500 tys. zł, drugi ze środków Województwa Śląskiego – za 400 tys. zł.

Uroczyste przekazanie pojazdów odbyło się w grudniu ubiegłego roku. Wicewojewoda Śląski Mariusz Trepka mocno zaangażował się w działania na rzecz przekazania wojewódzkich środków w celu zakupu nowej karetki dla myszkowskiego szpitala. Dzięki pomocy Wicewojewody możliwości ratownictwa medycznego w Powiecie Myszkowskim znacznie wzrosły.Podczas ostatniej sesji Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, oboje Wiceprzewodniczący Grażyna Kolasa-Gotkowska i Jan Kieras – skorzystali z okazji, ze Wicewojewoda Mariusz Trepka przybył na sesję i mu serdeczne podziękowania oraz wręczyli mu pamiątkowy dyplom drewniany.

Wicewojewoda podziękował za pamięć i życzył wszystkim radnym owocnej pracy na rzecz rozwoju publicznej służby zdrowia w Powiecie Myszkowskim.

Przypomnijmy, że zarówno karetka ze środków wojewódzkich, jaki ta z powiatowych – to nowoczesne pojazdy. Są to samochody marki Mercedes Sprinter posiadają bardzo dobre i ponadstandardowe wyposażenie. Na pokładzie mają m.in. respiratory i specjalne fotele dla zespołu ratunkowego lub pacjenta, posiadające wbudowany system umożliwiający transport dzieci.W samochodach znajduje się krzesełko kardiologiczne z systemem płozowym, który pozwala na transport pacjenta po schodach np. z górnych pięter.

W jednej z karetek znajduje się defibrylator. Samochody mają także ssaki przenośne i plecaki ratownicze, z których można korzystać w trakcie jazdy, oraz nowoczesne i wielozadaniowe nosze, umożliwiające transport w pozycji drenażowej. Samochody posiadają mocne silniki wysokoprężne i automatyczną skrzynię biegów.

karetki6.jpg
Symboliczne przecięcie wstęgi, od tej pory karetki już oficjalnie mogą wypełniać swoje zadanie; wstęgę przecinają: Wicewojewoda Śląski Mariusz Trepka, Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, Dyrektor SP ZOZ Khalid Hagar, Kierownik Działu Pomocy Doraźnej lek. med. Jerzy Waligóra

02

PAŹ

2017

26791

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

trepka_350256422.jpg

Zdjęcie: trepka_350256422.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.