Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Bezrobocie w Powiecie Myszkowskim znowu spadło. Wynosi obecnie 9,2 proc., co oznacza, że jest to najniższy poziom w historii Powiatu. Od kilku lat obserwujemy regularny spadek bezrobocia. Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu radni zapoznali się ze szczegółowymi zestawieniami.

sesja.jpg
Podczas sesji Radni zapoznali się z informajami na temat poziomu bezrobocia

Rok po roku bezrobocie spada. Działania podejmowane przez Zarząd Powiatu, który działa w porozumieniu z jednostką Powiatu, czyli Powiatowym Urzędem Pracy, przynosi efekty, o czym przekonują dane statystyczne.

Przypomnijmy, że w 2016 roku zanotowano najniższe bezrobocie z historii Powiatu (11,2%), i dokładnie tak sama sytuacja jest obecnie.

Poziom bezrobocia spadł poniżej 10%, co jest bardzo dobrym wynikiem, który sprawił, że Powiat Myszkowski przesunął się wyżej w zestawieniach. Warto również podkreślić, że na tle innych powiatów poziom bezrobocia w Powiecie Myszkowskim przedstawia się coraz lepiej. Wyższe bezrobocie notują powiaty – Zawierciański, Będziński, Częstochowski.
Widzimy więc systematyczną poprawę.

Przedstawmy kilka danych statystycznych. Liczba osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP w Myszkowie na koniec sierpnia 2017r. wynosiła 2148 osób co w porównaniu do 2698 osób na koniec grudnia 2016r. stanowi spadek o 550 osób. W porównaniu do sierpnia 2016r. spadek wynosi 462 osoby.

Na przestrzeni 2017 roku, podobnie jak w latach poprzednich utrzymywała się znaczna rotacja osób bezrobotnych, wyrażająca się stosunkowo wysokim napływem i odpływem osób bezrobotnych. W okresie od stycznia do sierpnia 2017r. w PUP w Myszkowie zarejestrowało się 2741 bezrobotnych, z tego 712 osób z prawem do zasiłku. Wśród rejestrowanych, 429 osób zarejestrowało się po raz pierwszy, a 2312 po raz kolejny.

Powiat Myszkowski prowadzi efektywną politykę społeczną skierowaną do osób bezrobotnych. W 2017 roku do końca sierpnia z pomocy Powiatowego Urzędu Pracy skorzystało łącznie 813 osób.

- Każdy bezrobotny, który chce uzyskać pomoc PUP, jeżeli spełnia wymogi formalne, z takiej pomocy skorzysta. W dużej mierze to my staramy się aktywizować osoby bezrobotne. Obecnie zbliżamy się bowiem do punku, w którym coraz trudniej będzie obniżać bezrobocie, gdyż mamy do czynienia z grupą społeczną, którą najtrudniej aktywizować. Tworzymy programy specjalne, w których staramy się pomóc tej grupie osób.
Obecnie mamy większy wachlarz możliwości - mówi Dyrektor PUP Marek Węgrzynowicz.

Warto dodać, że PUP dysponuje środkami w ramach Funduszu Pracy (do końca sierpnia było to 7 599 421 zł), realizuje programy w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego dla osób do 29 roku życia oraz dla osób powyżej 30 roku życia. Opracowano także specjalne programy, m.in. „Przejdź do działania” - dla osób oddalonych od rynku pracy z uwagi na utratę motywacji, czy „Mój cel to zatrudnienie” – dla osób powyżej 50 roku życia”.

04

PAŹ

2017

99529

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

sesja_788879950.jpg

Zdjęcie: sesja_788879950.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.