Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Decyzją Sądu Okręgowego w Częstochowie Gazeta Demokratyczna jest zobowiązana opublikować sprostowanie nieprawdziwych informacji dotyczących Powiatu Myszkowskiego, które zostały przedstawione w jednym z artykułów. 
 
Przypomnijmy: w jednym z numerów Gazety Demokratycznej ukazała się nieprawdziwa informacja, jakoby Powiat Myszkowski wydał na ogłoszenia w prasie lokalnej 25 tys. zł w okresie ostatnich dwóch miesięcy 2016 roku. 
 
Nic takiego oczywiście nie miało miejsca.
 
Ponieważ wiadomość ta była całkowicie błędna, do Gazety Demokratycznej przesłano sprostowanie z wnioskiem o jego opublikowanie, i tym samym poinformowanie czytelników o rzeczywistych wydatkach w tym okresie.
Treść sprostowania była następująca: „W artykule pt. „Szastają kasą podatników. 25 tysięcy w dwa miesiące” (Gazeta Demokratyczna, nr 1 (4) 2017) autorstwa red. Katarzyny Kieras podano nieprawdziwe informacje, jakoby Zarząd Powiatu wydał na „reklamę prasową” 25 tys. zł w listopadzie i grudniu w prasie lokalnej.
Koszt ogłoszeń za te miesiące wyniósł 9 874,44 zł. Dotoczyły one przetargów, zrealizowanych inwestycji i życzeń świątecznych”
 
Pomimo dochowania procedur, redakcja odmówiła publikacji sprostowania, chociaż pomyłka była wyjątkowo rażąca i tym samym wprowadzała w błąd mieszkańców Powiatu.
 
Sprawa trafiła do Sądu Okręgowego w Częstochowie z powództwa Powiatu Myszkowskiego. Sąd uznał słuszność pozwu i zobowiązał pozwaną redaktor naczelną Gazety Demokratycznej do bezpłatnego opublikowania przedmiotowego sprostowania. 
Sprawa została ostatecznie rozstrzygnięta na rozprawie w dniu 11 września 2017 r.
Wyrok jest nieprawomocny.
 
W uzasadnieniu Sąd stwierdził, że wobec spełnienia wszystkich warunków formalnych przy wystąpieniu przez powoda (Powiat Myszkowski – przy. red) z wnioskiem o sprostowanie, pozwana była zobowiązana do publikacji sprostowania. Brak było przesłanek do odmowy uczynienia zadość żądaniu powoda.
 
Dodajmy, że Gazeta Demokratyczna wielokrotnie zamieszczała materiały stawiające pod znakiem zapytania rzetelność przygotowywanych tekstów. Informowaliśmy już wcześniej o nieścisłościach i nieprawdach publikowanych na łamach miesięcznika, który wydaje się uporczywie dążyć do dyskredytacji działań Powiatu Myszkowskiego, zamiast informować mieszkańców o tym, jak przedstawiają się fakty.
 

26

PAŹ

2017

1411

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.