Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Wicestarosta Myszkowski Anna Socha – Korendo i Przewodniczący Rady Powiatu w Myszkowie Andrzej Jastrzębski uczcili pamięć osób, które poświęciły życie dla Ojczyzny, udając się na mogiły w Myszkowie-Mrzygłodzie, Żarkach i Niegowie.

groby2.jpg
Delegacja Samorządowców w Mrzygłodzie przy mogile poległych w powstaniu styczniowym w 1863

Wicestarosta Anna Socha - Korendo i Przewodniczący Andrzej Jastrzębski wspólnie z samorządowcami z kilku gmin oraz reprezentantami służb mundurowych odwiedzili miejsca pamięci, gdzie złożyli wiązanki kwiatów i zapalili symboliczne znicze.

Podczas odwiedzania mogił poległych na terenie Powiatu Myszkowskiego obecni byli również Wicewojewoda Śląski Mariusz Trepka,  Zastępca Burmistrza Myszkowa Iwona Franelak, Burmistrz Żarek Klemens Podlejski, Sekretarz Gminy Niegowa Jerzy Tatarek, Komendant Powiatowy Policji w Myszkowie Jacek Kurdybelski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie Sergiusz Wiśniewski, mjr Andrzej Kowalski z WKU w Częstochowie.

groby1.jpg
Wicestarosta Anna Socha - Korendo i Przewodniczący Andrzej Jastrzębski składają wieniec i zapalają znicze przy mogile poległych w powstaniu styczniowym

Najpierw delegacje udały się do Mrzygłodu, gdzie oddały hołd poległym w powstaniu styczniowym w 1863 r., następnie odwiedziły cmentarz w Żarkach, gdzie zapalili znicze na grobach powstańców styczniowych, żołnierzy Wojska Polskiego i przy mogile katyńskiej. Na koniec samorządowcy przybyli do Niegowy, gdzie upamiętnili poległych w bitwie pod Melchowem 30 września 1863 r., których szczątki spoczywają w krypcie kaplicy na terenie cmentarza. Znicze zapłonęły również na grobie i zbiorowej mogile żołnierzy poległych w I wojnie światowej.

Żarki:
groby3.jpg
groby4.jpg

Niegowa:
groby7.jpg

groby6.jpg

groby8.jpg

30

PAŹ

2017

1180

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

groby2_287746092.jpg

Zdjęcie: groby2_287746092.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.