Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Wicestarosta Anna Socha-Korendo uczestniczyła w uroczystym zakończeniu sezonu żeglarskiego Zefir Drakkar w Poraju.

sezon1.jpg
Uczestnicy regat i zaproszeni goście tuż po zakończeniu regat - w środku Wicestarosta Anna Socha-Korendo
 
Silny wiatr towarzyszył uczestnikom regat na zakończenie sezonu, które odbyły się na zbiorniku w Poraju. Pogoda była więc znakomita dla tego rodzaju zmagań, a przecież trzeba pamiętać, że prawdziwi żeglarze nie obawiają się silnych podmuchów. 
Jeszcze przed południem jachty wyruszyły do wyścigów.

Rozegrano zawody w klasie Optimist i Laser.

sezon2.jpg
Wicestarosta wręcza puchar zdobywcy Mistrzosta Polski Stowarzyszenia Optimist Piotrowi Grabskiemu

Po południu jachty stawiły się w porcie i nadszedł moment ogłoszenia wyników. Jednak tym razem uroczystość miała jeszcze jeden wymiar: podsumowanie całego sezonu. 
Gości powitał Komandor Tomasz Brymora, który wspólnie z Wicekomandorem Ireneuszem Zębikiem podziękował za całoroczny trud żeglarski zarówno młodszym, jak i starszym żeglarzom, a także osobom i instytucjom, które wspierają działalność Klubu Zefir Drakkar.
 
- Kończy się kolejny sezon żeglarski, kolejny sezon sukcesów sekcji regatowej Zefir Drakkar. Możemy o nich mówić dzięki ogromnemu wysiłkowi zawodników i ich trenerów. Jednak w dzisiejszym świecie rozwiniętych technologii trzeba inwestować nie tylko w rozwój fizyczny i umiejętności, ale również w sprzęt. Ważna jest też wymiana doświadczeń, której nie da się prowadzić bez udziału licznych regat. Wyjazdy ekipy regatowej zobowiązują do organizacji imprezy takiego samego formatu na własnym akwenie – powiedział Tomasz Brymora, dziękując za wsparcie.
 
Wicestarosta Anna Socha-Korendo, jako honorowy gość kończących regat zawodów, pogratulowała wszystkim uczestnikom. 

sezon3.jpg
Laureaci regat w klasie Optimist

- Dziękuję za całoroczną działalność, która ma wielkie znaczenie dla Powiatu Myszkowskiego nie tylko w sferze jego promocji podczas różnych zawodów na terenie całego kraju, ale jest także działaniem rozwijającym zainteresowania i pasje naszej młodzieży w dziedzinie sportów żeglarskich. W imieniu własnym, a także Starosty Myszkowskiego Dariusza Laseckiego, całego Zarządu i Rady Powiatu pragnę złożyć gratulacje wszystkim młodym żeglarzom, działaczom, trenerom i wszystkim osobom zaangażowanym w działalność klubu- powiedziała Wicestarosta Anna Socha-Korendo.

sezon4.jpg
Laureaci regat w klasie Laser
 
Wicestarosta przekazała na ręce Komandora Tomasza Brymory pamiątkowy dyplom drewniany. Specjalną okazją do wyróżnienia okazało się zdobycie mistrzostwa Polski Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist, które zdobył Piotr Grabski. Jak podkreślają żeglarze z Zefira, jest to pierwszy przypadek, kiedy osoba z województwa śląskiego zdobywa takie laury. Sukces jest więc wyjątkowy. Mistrz otrzymał z rąk Wicestarosty pamiątkową statuetkę.
 
sezon5.jpg
Wicestarosta Anna Socha-Korendo z Komandorem Tomaszem Brymorą i Wicekomandorem Ireneuszem Zębikiem po złożeniu gratulacji Piotrowi Grabskiemu

Wyniki regat w klasie Optimist:
1. Piotr Grabski
2. Alicja Sobota
3. Tomasz Sobota
4. Dominik Masłoń
 
Wyniki regat w klasie Laser:
1. Maria Grabska
2. Maciej Brymora
3. Jakub Zębik
4. Damian Sobota  
 

30

PAŹ

2017

18763

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

sezon1_717558029.jpg

Zdjęcie: sezon1_717558029.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.