Finał Ligi Halowej

Za nami ostatnia kolejka Ligi Halowej i Puchar Starosty Myszkowskiego i Zarządu Powiatu Myszkowskiego. Finałowa kolejka obfitowała w ciekawe rozstrzygnięcia. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Krisbutu. Zawody zorganizował Powiat Myszkowski i Liceum Ogólnokształcące w Myszkowie.

final14.jpg
Zawodnicy biorący udział w rozgrywkach na wspólnym zdjęciu z zaproszonymi gośćmi (na zdjęciu nie ma wszystkich drużyn)

Przez siedem tygodni towarzyszyły nam emocje związane z rywalizacją ośmiu zespołów, które przystąpiły do rozgrywek ligowych.
Pomysł na przeprowadzenie zawodów sprawdził się, w każdej kolejce trafiały się spotkania pełne zaciętej walki do ostatniego gwizdka. Co ważne, wszystkie drużyny trzymały się zasad fair play i grały z pełnym poświęceniem. Zapewne dlatego dostarczyły kibicom tak wielu emocji.
Pierwsze miejsce w lidze zajął Krisbut, który wygrał wszystkie mecze, na drugim miejscu uplasował się High Life, na trzecim ZUP J. Dorobisz.
Królem strzelców został Przemysław Lamch (Krisbut), który strzelił 21 bramek, a najlepszym bramkarzem wybrano Michała Mikodę (Krisbut).

final5.jpg
Nagrody wręczali Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej jastrzębski, Członkowie Zarządu Rafał Kępski i Jakub Grabowski

final11.jpg
Kapitan Krisbutu Jarosław Trepka odebrał nagrodę od przedstawicieli Powiatu Myszkowskiego za zajęcie przez drużynę pierwszego miejsca

Po zakończeniu zmagań zespołom podziękowali za grę Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski i Członkowie Zarządu Powiatu Rafał Kępski i Jakub Grabowski (który występował jako zawodnik w zespole Spargo Ocieplenia Natryskowe).
- Gratuluję wszystkim drużynom gry na wysokim poziomie. Promowanie sportowego trybu życia w postaci tego typu zawodów jest bardzo ważne dla lokalnych społeczności. Dziękuję wszystkim drużynom za przystąpienie do gry w naszej lidze i jestem pełen uznania dla umiejętności, jakie zaprezentowaliście – powiedział Starosta Dariusz Lasecki.
Rafał Kępski wyraził podziękowanie zespołom za grę fair, a także obsługę organizacyjną, sędziowską i medyczną.
Rozgrywki odbywały się w hali sportowej myszkowskiego LO w każdy piątek. Nad prawidłowym przebiegiem spotkań czuwali sędziowie Damian Radkowski i Rafał Nowiński obsługę medyczną zapewniło Jura Cardis.

final10.jpg
Grzegorz Kostarczy, kapita High Life odbiera w i mieniu zespołu nagrodę za drugie miejsce

Przebieg rozgrywek był bardzo ciekawy. Po pierwszych kolejkach na czele znalazły się zespoły ZUP J. Dorobisz, Krisbut i AB Zawiercie. Układ czołówki tabeli nie zmieniał się aż do piątej kolejki. Trzy zespoły zdominowały pierwszą fazę rozgrywek i wydawało się, że między nimi dojdzie do podziału miejsc na podium.

final9.jpg
Nagrodę za trzecie miejsce odbrał w imieniu zespołu ZUP J. Dorobisz kapitan Przemysław Jarząbek

Stało się jednak inaczej. Wszystko za sprawą zespołu High Life, który po niezbyt udanym początku wyraźnie się rozkręcił, wskakując po piątej kolejce na trzecie miejsce i spychając ZUP na czwartą lokatę. W środku tabeli było równie ciekawie. Walka o lokaty 5-7 toczyła się między AKS Cannon Krusin, Spargo Ocieplenia Natryskowe i FC Kromołów. Ósme miejsce od początku zajmował zespół B-Klasa.
Tymczasem przed ostatnią kolejką sytuacja zaczęła się komplikować. Przede wszystkim typowany do roli faworyta ZUP J. Dorobisz przegrał dwa poprzednie mecze i nagle znalazł się na 6 miejscu z dorobkiem 9 punktów. Co ciekawe – Spargo (4 miejsce) i FC Kromołów (5 miejsce) miały tyle samo punktów i nadal liczyły się w walce o co najmniej trzecie miejsce. Pierwszą lokatę okupował od dłuższego czasu Krisbut, który mając 18 punktów był już pewny zwycięstwa w lidze i mógł sobie pozwolić nawet na porażkę; drugie miejsce zajmował AB Zawiercie i trzecie High Life.

final12.jpg
Przemysław Lamch (Krisbut) z nagrodą dla króla strzelców

final6.jpg

Pierwszym meczem ostatniej kolejki było spotkanie FC Kromołów-High Life, zakończone wynikiem 3-9. Tym samym High Life zgromadził 15 punktów i mógł być pewien drugiego miejsca. Następne spotkanie miało ogromną wagę dla AB Zawiercie, które w przypadku pokonania Krisbutu zapewniłoby sobie miejsce trzecie. Pojedynek był bardzo gorący, obfitował w wiele podbramkowych sytuacji. Ostatecznie wygrał Krisbut, który tym samym zakończył rozgrywki z 21 punktami.

final13.jpg
Michał Mikoda (Krisbut) z nagrodą dla najlepszego bramkarza

Kolejny mecz B-Klasy z AKS Cannon Krusin zgodnie z przewidywaniami zakończył się wynikiem 2-9. Ostatecznie B-Klasa zajęła 8 lokatę, Cannon natomiast uplasował się na 7 miejscu.
Ostatni mecz tej kolejki ZUP J. Dorobisz-Spargo Ocieplenia Natryskowe (3:2) miał ogromne znaczenie nie tylko dla obu zespołów, ale również dla AB Zawiercie. W przypadku remisu, to właśnie zawierciańska drużyna utrzymałaby 3 pozycję w lidze. Co ciekawe, zarówno ZUP, jak i Spargo – miały szanse na trzecie miejsce. Mecz był bardzo zacięty. ZUP podniósł się ostatecznie po ostatnich porażkach i minimalnie wygrał, co dało mu miejsce na podium. Spargo ostatecznie zajęło 5 miejsce.

Ostateczne wyniki:
final15.jpg

Pełna tabela i wyniki meczów w poszczególnych kolejkach pod adresem: Tabela

final7.jpgfinal8.jpg
final1.jpgfinal2.jpgfinal3.jpgfinal4.jpg