Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

26 Finał WOŚP w Myszkowie, Niegowie, Żarkach i Koziegłowach

Po raz 26 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku graliśmy dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Szczególne podziękowania należą się wolontariuszom, którzy od samego rana zbierali pieniądze na ulicach Powiatu Myszkowskiego. Jednym z kwestujących był Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski. Koordynatorem WOŚP w Myszkowie był Członek Zarządu Rafał Kępski.

wosp9.jpg
Koordynator WOŚP w Myszkowie Rafał Kępski wraz z Adamem Zaczkowskim podczas licytacji

Od lat mieszkańcy Powiatu Myszkowskiego bardzo aktywnie wspierają akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku w Powiecie myszkowskim zebrano ok. 131 156,43 zł. Z każdym rokiem do puszek wolontariuszy wrzucana jest bardzo duża ilość pieniędzy. Dzięki wsparciu społeczności lokalnych pomoc otrzymują szpitale w całym kraju. Powiatowy Szpital w Myszkowie oczywiście też skorzystał z pomocy Orkiestry, znajdują się w nim urządzenia oznakowane „serduszkiem”.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to nie tylko zbieranie pieniędzy, ale też mnóstwo atrakcji dla miłośników sportu i kultury. Jednym z elementów Orkiestry są zawody sportowe i koncerty, które w minioną niedzielę uświetniły całą akcje.

wosp13.jpg
Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski kwestował razem z żoną Radną Miasta Myszkowa Zofią Jastrzębską

wosp10.jpg
Sala Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie podczas występu zespołu "Chłop Polski"

Sztab w Myszkowie i Niegowie liczył 150 wolontariuszy. Ogólnie udało się zebrać 66.819,69 zł. Koordynatorem sztabu był Rafał Kępski. Najwięcej pieniędzy bo aż 2955,85 zł uzbierała wolontariuszka – Radna Miasta Myszkowa Zofia Jastrzębska. Głównym Skarbnikiem była - Teresa Mastalerz wraz z Agnieszką Męcik oraz Moniką Płaczek. Pozostali członkowie Sztabu: Tomasz Szlenk, Małgorzata Lewicka. W Niegowie całością kierował Łukasz Haładus. Finał w Myszkowie poprowadzili Adam Zaczkowski i Marta Muszczak. 

Imprezami towarzyszącymi były: Turniej halowej piłki nożnej rozegrany w dniu 13 stycznia w hali LO w Myszkowie udział wzięło 7 drużyn

1 miejsce: High Life 2
2: FC Walkielona
3: ZUP Dorobisz

W dniu Finału wystartował również bieg w ramach 26 Finału WOŚP, w którym wzięło udział 30 biegaczy na dwóch dystansach 4 km i 10 km.

Licytację przebiegły znakomicie. Wylicytowano przedmioty za kwotę 5140 zł. Na uwagę zasługuje fakt, że dodatkiem do licytowanych przedmiotów były gadżety promocyjne Powiatu Myszkowskiego, które cieszyły się sporym zainteresowaniem. Myszkowski Klub Motocyklowy zebrał podczas „grochówkowej kwesty” 2160,88 zł.

 - Finał WOŚP w Myszkowie dostarcza nam mnóstwo pozytywnej energii i tak było także w tym roku. Wszystko przebiegło zgodnie z planem a zebrane środki to znów rekordowa kwota. Chciałbym podziękować całemu Sztabowi, wolontariuszom, partnerom i sponsorom, wszystkim tym którzy wsparli nasz sztab.Jak co roku, nie zawiedliście, zawsze możemy na Was liczyć. Podczas tego Finału: kopaliśmy piłkę, biegaliśmy, morsowaliśmy, oglądaliśmy występy najmłodszych, smakowaliśmy grochówki i różnych słodkości, licytowaliśmy, słuchaliśmy dobrej muzyki, śmialiśmy się podczas występu kabaretu, podziwialiśmy światełko do nieba. Atrakcji było dużo i to wszystko dzięki Wam. Nasz Sztab, który działał na terenie miasta Myszkowa i gminy Niegowa, zebrał 66 819,69 zł a cały powiat ponad 130 tyś zł. Jeszcze raz w imieniu całego Sztabu DZIĘKUJĘ. – mówił Koordynator WOŚP w Myszkowie Rafał Kępski.

wosp6.jpg
Występ Jurajskiego Oddziału Bluesowego

wosp12.jpg
"Grochówkowa kwesta" Myszkowskiego Klubu Motocyklowego

wosp1.jpg
Uczestnicy Biegu

wosp5.jpg
Wolontariusze 26 Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy

wosp7.jpg
Prowadzący Adam Zaczkowski i Marta Muszczak

wosp8.jpg
Koordynator Rafał Kępski podczas licytacji

wosp2.jpg
Na scenie Kabaret DNO

wosp3.jpg
Tak odbywało się liczenie pieniędzy z puszek

wosp4.jpg

wosp11.jpg

Żarki - 16 722,83 zł

Dla WOŚP w Żarkach w ramach 26 finału zebrano 16 722,83 zł. W Sztabie kwestowało 44 wolontariuszy, ale zaangażowanych w organizację Finału było dużo więcej osób. Szefem Sztabu 26 Finału WOŚP w Żarkach był Janusz Garncarz.

wospzarki3.jpg
Wolontariuszki z Żarek

Jako pierwsi wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Jaworzniku. Po nich na scenie zaprezentował się Teatr Odjazd z Żarek w etiudzie „W pogoni za Elfami”. Kolejnym punktem programu były prezentacje taneczne Koła Tanecznego i wszystkich grup z Przedszkola w Żarkach. Potem tanecznie zaprezentowały się dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zawadzie.

Osoby zebrane podczas 26 Finału WOŚP, mogli podziwiać wokalne i taneczne występy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Przybylowie, podopiecznych Nauki Gry na Instrumentach z Domu Kultury w Żarkach, których przygotował instruktor – Dariusz Kurzak. Kolejnym punktem programu był pokaz wokalny i taneczny Ogniska Baletowego w Żarkach. Potem na scenie zagrali i zaśpiewali uczniowie z zespołu Iskra ze Szkoły Podstawowej w Żarkach. Następnie przyszedł czas na występy taneczne uczniów ze Szkoły Podstawowej w Żarkach i podopiecznych Zumba Kids z Positive Energy.

I to nie był koniec pokazów tanecznych, na scenie bowiem zagościli tancerze HTF Kids z Domu Kultury w Żarkach i goście zaproszeni – HTF Crew. Kolejnym punktem programu były prezentacje wokalne podopiecznych Studia Piosenki Marleny Labochy z Domu Kultury w Żarkach. Po nich zagrali, zaśpiewali i zatańczyli uczniowie Gimnazjum w Żarkach. Po prezentacjach naszych wspaniałych, młodych artystów przyszedł czas na tradycyjne rockowe granie w wykonaniu Zespołu STIP z Kielc. Przed ostatnim punktem programu wystrzelone zostało Światełko do Nieba. Po pokazie sztucznych ogni, zagrał zespół – Jura Brass Band.

Dodatkowymi atrakcjami były: loteria fantowa, licytacje gadżetów WOŚP, ciasta i napoje, kalendarze LKS Zieloni Żarki i warsztaty florystyczne przygotowane przez Kwiaciarnię Floresy - Agnieszka Noskowicz.

wospzarki1.jpg
26 Finał WOŚP w Żarkach

wospzarki4.jpg
Licytacja

wospzarki2.jpg
Występy artystyczne

Koziegłowy - 17 613,91 zł

26. Finał WOŚP odbył się także w Gminie Koziegłowy. Sztab mieścił się w SP w Koziegłówkach.  Finał WOŚP odbył się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Promocji Koziegłowy. Szefem sztabu był Mateusz Frączek.

kozieglowy1.jpg
Wolontariusze z Koziegłów

Na scenie wystąpili: przedszkolaki z Koziegłów, Studio Piosenki MGOPK Koziegłowy, ratownik medyczny z pokazem, Marcin Zbigniew Wojciech Stend-up, iluzjonista Wojciech Napora, Wiktoria Kijanka i Patryk Nowak z SP w Koziegłówkach oraz zespół muzyczny JURAJSKI  ODDZIAŁ BLUESOWY. Odbyły się także pokazy sztuk walki  - Capoeira Grupa Camangula z Myszkowa oraz kickboxingu Klubu Medi Gym WARRIORS Koziegłowy.

Chociaż niedziela była bardzo chłodna to 25 wolontariuszy z puszkami wyruszyło w teren.
Sztabowi w Koziegłówkach udało się zebrać 17 613,91 zł, z tego w puszkach 13 223,10 zł reszta kwoty to:
Licytacja – 2580 zł. Okolicznościowa flaga z autografami Drużynowych Mistrzów Świata w skokach narciarskich 2017 r. (Kamil Stoch, Piotr, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot) została wylicytowana za 1 500 zł!!!!
Kawiarenka WOŚP – 867 zł
Rodzice przedszkolaków z Koziegłów – 567, 15 zł
Przedszkolaki z Pińczyc – 209,66 zł
Fitness Club MEDI GYM z Koziegłów 167 zł

Wśród rekordzistów zbierających do puszek znaleźli się: Kacper Skubis (1766,62 zł), Adrianna Gocyła (1273,70 zł), Jakub Gross (1230,41 zł), Wiktoria Świerczewska (1228,71 zł). Pozostali z wielkim zapałem starali się zebrać jak najwięcej. Pomimo chłodu, ich serca biły bardzo gorąco.

kozieglowy2.jpgkozieglowy3.jpg
Miejsko-Gminny Ośrodek Promocji w Koziegłowach podczas 26 Finału WOŚP

18

STY

2018

50644

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

wosp9_617208436.jpg

Zdjęcie: wosp9_617208436.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.