Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Konkurs kolęd od lat organizowany jest przez Szkołę Podstawową im. Kazimierza Wielkiego w Jastrzębiu, która promuje wśród młodych ludzi tradycje śpiewanie kolęd i pastorałek. Powiat Myszkowski jak co roku jest współorganizatorem konkursu. Podczas finałowej gali nagrody wręczała Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo.

koledy1.jpg
Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Zastepca Wójta Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak, Maria Magdalena Gurbała, Magdalena Ryziuk – Wilk i Paweł Krzyczmonik razem z uczestnikami Konkursu Kolęd

W konkursie uczestniczyli w nim przedstawiciele szkół podstawowych w dwóch kategoriach: klasy I-III i klasy IV-VII. Wszystkie  prezentacje charakteryzowały się pomysłowością, a spora część z nich oryginalnością. Niektóre z kolęd młodzi artyści wykonywali ze swoim własnym akompaniamentem muzycznym. Bożonarodzeniowe tradycje muzyczne były dla dzieci wspaniałą okazją do zaprezentowania umiejętności wokalnych i aktorskich.

Komisja konkursowa w składzie: Maria Magdalena Gurbała, Magdalena Ryziuk – Wilk i Paweł Krzyczmonik biorąc pod uwagę dobór repertuaru, poprawność wykonania linii melodyczno-rytmicznej, intonację i całokształt występu, po wysłuchaniu wszystkich uczestników i trudnych naradach, wskazała następujących zwycięzców:

Kat. kl. I-III

I m. Oliwia Będkowska z  SP nr 1 w Myszkowie
II m. Zuzanna Marchewka z Lgoty Górnej
III m. Milena Czernecka z Poraja

Wyróżnienia: Roksana Dyrka z Koziegłów,  Kinga Kawecka z SP nr 3 w Myszkowie oraz Natasza Jurczyk z Poraja. Wyróżnienie specjalne zdobyła Róża Mroczko z SP nr1 w Myszkowie.

W kat. kl. IV-VI

I m. Katarzyna Łabuś z Poraja oraz Natalia Kot z Niegowej
II m. Wiktoria Cesarz z Winowna oraz Paulina Urbańczyk z Cynkowa
III m. Igor Jerz z Cynkowa oraz Julia Habrzyk z Koziegłów

Wyróżnienia: Weronika Konieczniak z SP nr 2 w Myszkowie, Karolina Garleja z Lgoty Górnej, Nadia Morawiec z Niegowej,  Zofia Wnuk z Choronia oraz Patryk Nowak z Koziegłówek.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowy dyplom, a zwycięzcy dodatkowo odebrali puchary oraz nagrody książkowe, ufundowane przez Starostę Powiatu Myszkowskiego Dariusza Laseckiego i Wójta Gminy Poraj Łukasza Stacherę. Nagrody wręczyła Wicestarosta Myszkowski Anna Socha – Korendo. Koordynatorami wydarzenia byli nauczyciele Marta Łysek i Rafał Polegaj.

Uczestnicy konkursu:
koledy2.jpgkoledy3.jpgkoledy4.jpg

26

STY

2018

52564

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

koledy1_135579875.jpg

Zdjęcie: koledy1_135579875.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.