Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Co roku w Starostwie Powiatowym w Myszkowie odbywa się podsumowanie pracy myszkowskiej policji w ubiegłym roku. Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie jest jedną z najlepszych jednostek Garnizonu Śląskiego. Na odprawie obecny był Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki.

odprawa1.jpg
Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki razem z Przewodniczącym Rady Powiatu Andrzejem Jastrzębskim i Prokuratorem Rejonowym Dariuszem Berezą podczas odprawy rocznej

Na rocznej odprawie, oprócz policjantów, gościli także samorządowcy z Powiatu Myszkowskiego. Na spotkaniu obecni byli m. in. Wicewojewoda Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego Mariusz Trepka, Zastępca Wojewódzkiego Komendanta Policji Roman Rabsztyn, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski,  Komendant Powiatowej Komendy Policji w Myszkowie Jacek Kurdybelski, Zastępca Komendanta Marcin Lemański, Burmistrz Koziegłów Jacek Ślęczka, Zastępca Wójta Poraja Katarzyna Kaźmierczak, Sekretarz Gminy Niegowa Jerzy Tatarek, Prokurator Rejonowy w Myszkowie Dariusz Bereza, Komendant Straży Miejskiej w Myszkowie Sławomir Pabiasz.

odprawa2.jpg
Komendant Jacek Kurdybelski wita przybyłych gości

Gości przywitał Komendant Jacek Kurdybelski, który podziękował za współpracę i wsparcie myszkowskim samorządowcom, przedstawicielom województwa i całemu myszkowskiemu garnizonowi. Następnie razem ze swoim zastępcą podinsp. Marcinem Lemańskim przedstawił efekty pracy policjantów pionu: kryminalnego, prewencji i ruchu drogowego w 2017 roku.

Warto podkreślić, że myszkowscy policjanci zanotowali świetne wyniki. W wielu miernikach ocen osiągnęli bardzo wysokie miejsca w Województwie Śląskim. Ich praca budzi uznanie w Komendzie Wojewódzkiej. Oprócz wyników, Komendant określił również zadania i priorytety na bieżący rok.

odprawa3.jpg
Policjantki i Policjanci podczas odprawy

Wykrycie przestępstw w 2017 r. przez myszkowskich policjantów wzrosło w porównaniu do poprzednich lat. Warto dodać, że wyniki dotyczące wykrycia przestępstw kryminalnych uplasowały się na 3 miejscu w całym Garnizonie Śląskim.
 
Rozkład przestępstw z 7 wybranych kategorii popełnianych w poszczególnych gminach przedstawia się następująco:
Myszków -  130
Koziegłowy – 47
Żarki – 31
Poraj – 22
Niegowa – 7

odprawa5.jpg
Zastępca Wojewódzkiego Komendanta Policji Roman Rabsztyn

Jak widać z powyższego rozkładu najwięcej przestępstw popełniono w Myszkowie, ale wynika to z liczby mieszkańców.

Przedstawiono również dane dotyczące przeprowadzonych interwencji, przestępczości gospodarczej i narkotykowej. 
Poziom wykrycia przestępstw gospodarczych zrealizowany został na poziomie 100%.

Bardzo dużą wagę myszkowska policja przykłada do pracy dzielnicowych. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wprowadziło aplikację „Moja Komenda”, która umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Wystarczy wpisać adres zamieszkania, a aplikacja pokaże nam, kto dba o nasz rejon i w której jednostce pracuje.
Aby połączyć się z funkcjonariuszem, wystarczy jedno kliknięcie. Aplikacja jest bezpłatna.

Komendant Jacek Kurdybelski podziękował władzom samorządowym za dotychczasową współpracę i udzielone wsparcie finansowe. Szczególne słowa uznania i podziękowania skierował do samorządowców. To dzięki ich wsparciu było możliwe zakupienie nowego radiowozu marki Volkswagen Transporter.
 
Starostwo Powiatowe w Myszkowie miało swój wkład w tak dobre efekty myszkowskiej policji. Przeznaczyło kwotę 40 tys. na zakup nowego radiowozu.

odprawa6.jpg
Nowy radiowóz myszkowskiej policji

odprawa7.jpg
Na zdjęciu od lewej: Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, Komendant Powiatowy Policji Jacek Kurdybelski, Zastępca Wójta Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak, Zastępca Wojewódzkiego Komendanta Policji Roman Rabsztyn, Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Zastępca komendanta Marcin Lemański i Sekretarz Gminy Niegowa Jerzy Tatarek

Na zakończenie  uroczystości również zaproszeni goście przekazali wszystkim policjantom podziękowania za uzyskane wyniki i zaangażowanie w służbie.

- Jestem dumny jako gospodarz i jako mieszkaniec powiatu myszkowskiego, który od czterech lat ma zaszczyt gościć was na rocznej odprawie, muszę powiedzieć, że garnizon policji w Myszkowie jest zawsze na podium w Województwie Śląskim. Staramy się razem z Zarządem i Radą Powiatu pomagać jak tylko możemy. Ja jako Starosta, samorządowiec i mieszkaniec powiatu  serdecznie Wam dziękuję za Waszą codzienną pracę. Życzę Wam, żebyście w zdrowiu w rodzinnym szczęściu i zaangażowaniu w dalszą pracę w policji sprawdzali się. Wszystkiego najlepszego na 2018 rok.  – mówił Starosta Dariusz Lasecki.

odprawa4.jpg
Starosta Dariusz Lasecki podziękował policjantom za służbę

Prokurator Rejonowy Dariusz Bereza również pogratulował i podziękował myszkowskim policjantom - Panie Komendancie Wojewódzki zapewniam Pana, że jednostka myszkowska jest jednostką z którą z olbrzymią przyjemnością jest pracować. Państwu dziękuje za ta współpracę, dziękuję za osiągnięte wyniki i myślę, że będziemy to kontynuować w 2018 roku.

30

STY

2018

9597

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

odprawa1_258868297.jpg

Zdjęcie: odprawa1_258868297.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.