Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Rada Powiatu w Myszkowie uznała ponowną skargę Katarzyny Kieras na działania Starosty Myszkowskiego za bezzasadną.
 
Skarżąca sugeruje, jakoby Starosta przekroczył uprawnienia, zagrażając praworządności. Należy zaznaczyć, że Rada Powiatu już w listopadzie ubiegłego roku uznała skargę za bezzasadną. K. Kieras skierowała sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, zaskarżając uchwały Rady. Sąd uznał, że skargi od wskazanych uchwał w tym przypadku nie służą.
Skarżąca zawnioskowała do Rady Powiatu o wznowienie postępowania, przedstawiając nowe dokumenty.
 
Zgodnie z art. 239 § 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 roku kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. 2017, poz. 1257), w przypadku gdy skarga, w wyniku jej rozpatrzenia, została uznana za bezzasadną i jej bezzasadność wykazano w odpowiedzi na skargę, a skarżący ponowił skargę bez wskazania nowych okoliczności- organ właściwy do jej rozpatrzenia może podtrzymać swoje poprzednie stanowisko z odpowiednią adnotacją w aktach sprawy – bez zawiadamiania skarżącego. Ocenie organu uprawnionego należy pozostawić czy przedstawione w skardze argumenty są nowymi okolicznościami, czy też te okoliczności nie zawierają przymiotu nowości i są jedynie polemiką z ustaleniami uchwały Nr XLIV/264/2017  Rady Powiatu z dnia 21 listopada 2017 roku.
 
Komisja Rewizyjna, po rozpatrzeniu skargi i wysłuchaniu wyjaśnień Starosty Myszkowskiego, uznała skargę za bezzasadną. 
Sprawa została omówiona także podczas sesji nadzwyczajnej Rady Powiatu. Radni, podobnie jak Komisja, uznali ponowną skargę za bezzasadną. 
 

15

MAR

2018

21854

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.