Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W remizie strażackiej OSP na Będuszu odbyła się uroczystość poświęcona Dniu Kobiet, którą zorganizował Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jan Kieras. Wśród gości zaproszonych znaleźli się przedstawiciele Powiatu Myszkowskiego.
 
 
Warto zaznaczyć, że przybyły panie nie tylko z samego Będusza, ale również z okolicznych miejscowości. Uczestniczyli również zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak, Zastępca Burmistrza Iwona Franelak, Starostę reprezentował Marcin Pilis z Biura Promocji, Kultury i Sportu, Przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Woszczyk, Dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych: Dyrektor ZS Nr 1 i radny Rady Miejskiej Eugeniusz Bugaj, Dyrektor LO w Myszkowie i Radny Rady Miejskiej Jacek Trynda, Dyrektor ZS Nr 2 w Myszkowie Jerzy Bryś. Zaszczycili również swoją obecnością radni Rady Miejskiej: Dominik Lech, który obsługiwał własne nagłośnienie, Krzysztof Kłosowicz. Nie mogło zabraknąć Dyrektora MDK w Myszkowie Pani Aleksandry Podgórskiej, Przewodniczącego stowarzyszenia ,,Dom Ludowy” z Będusza Pana Alfreda Konopki, Głównego Specjalisty ARiMR z Częstochowy Pana Andrzeja Włodarczyka, Przewodniczącej KGW w Będuszu Pani Danieli Jakóbczyk. 

jk2.jpg
 
W imprezie uczestniczyło ponad 140 osób, sala wypełniona była po brzegi. Uroczystość rozpoczęto w sposób bardzo podniosły poprzez zapalenie świec oraz wulkanów na stołach. Po całej remizie roznosił się wspaniały zapach ciast domowych, aromatycznej kawy i herbaty oraz pysznego żurku będuskiego. W części artystycznej jako pierwsi na scenę wyszli młodzi artyści zespołu instrumentalnego ze Szkoły Muzycznej I stopnia z Myszkowa, którzy wystąpili w 19-o osobowym składzie w wieku 10-16 lat. Podczas występu uczniowie wykonali: Marsza Big Four, HELLO DOLLY, Serduszko puka w rytmie cza-cza, GUANTANAMERA, TIJUANA TAXI, Wiązankę trzech piosenek The Beatles. Przygotowaniem zespołu zajął się Rafał Zięba, a dyrygował Dyrektor szkoły Andrzej Nowak.

jk4.jpg

Koncert zespołu wywołał euforię wśród publiczności, młodzi muzycy bisowali wielokrotnie. Takiego koncertu w Będuszu jeszcze nie było. Znawcy tematu muzycznego  wymieniali między sobą uwagi, że słuchając koncertu uczniów ze Szkoły Muzycznej mają wrażenie, że słuchają słynnej Orkiestry Symfonicznej na corocznym koncercie noworocznym w Wiedniu. Kolejni wykonawcy to uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 7 im J. Brzechwy z Będusza, którzy uświetnili uroczystość swoimi występami. Były wiersze przeplatane piosenkami, popis gry na skrzypcach oraz scenka dramowa ,,Kobiety dawniej i dziś”. Występ przygotowali uczniowie klasy IV-VII pod opieką nauczycielki języka polskiego Alicji Skalik. Występ dzieci bardzo podobał się Paniom, były gromkie brawa dla wszystkich występujących uczniów Szkoły.
Uczniowie wystąpili w składzie:
Kinga Kołacz, Daria Starzyńska, Kamila Kowalczyk, Grzegorz Cesek, Daniel Rosikoń, Wiktoria Żelezik, Zuzanna Dworak, Kamila Kurzak, Dominika Błaszczyk, Tobiasz Barczewski, Bartłomiej Jęderko. 

jk1.jpg

Następnie wystąpiło Studio Muzyki i Piosenki MDK w Myszkowie pod Kierunkiem Tomasza Motylewskiego. Majka Jagieła i Dominik Zenderowski wykonali piosenkę ,,Nie kłam, że kochasz mnie” grając na gitarze i śpiewając. Anna Czapiewska wspólnie z zespołem wokalnym zaśpiewała ,,Porady na zdrady”. Kinga Majkrzyk wspólnie z zespołem wokalnym zaśpiewała ,,Biegnij przed siebie”, natomiast Daria Rapczon z zespołem wokalnym ,, Nie mów nie”. Wiktoria i Ola Grzywna z zespołu Golden zaśpiewały ,,Serduszko puka” oraz przygrywały na klarnecie i flecie poprzecznym wspaniale poruszając się na scenie. Swoim występem wywołały owacje publiczności. Dodatkowo zaśpiewały na bis z zespołem Golden- ,,Czekoladę”. Wielkie brawa dla wszystkich artystów z MDK w Myszkowie. Pani Dyrektor Podgórska z MDK  zebrała wiele gratulacji za wspaniały występ młodych artystów.
Zespół Regionalny ,, Złoty Kłos” ze Starej Huty, który wystąpił w 15-o osobowym składzie zaśpiewał wspaniałe piosenki zasłyszane od swoich mam, babć, dziadków, sąsiadek i przyjaciółek, wywołał wielką nostalgię na sali i miłe wspomnienia z przeszłości. Zespół tworzy również własne teksty do piosenek, które bardzo szybko wpadają w ucho i podobają się publiczności. W tym Roku zespół będzie obchodzić jubileusz 80-o lecia działalności. Kierownikiem artystycznym zespołu jest Pani Alfreda Woźniczka. Zespół działa pod patronatem Miejsko-Gminnego Ośrodka Promocji i Kultury w Koziegłowach.
Po występach artystycznych wniesiono wino z winnicy rodzinnej Jana Kierasa , a mężczyźni wspólnie z zespołem ,,Złoty Kłos” zaśpiewali na stojąco ,,Sto lat” dla Pań, następnie złożono życzenia z okazji ,,Dnia Kobiet”. Potem Wiceprzewodniczący Jan Kieras ogłosił wyniki konkursu aforyzmów o kobietach. Największym wzięciem cieszył się aforyzm u Pań: ,,Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów” autorstwa Pierre de Brantome.  Wylosowanym Paniom mężczyźni- zaproszeni goście wręczyli 14 bombonierek .Na końcu imprezy Wiceprzewodniczący Rady Powiatu wspólnie z Burmistrzem Włodzimierzem Żakiem wręczyli wszystkim Paniom czekolady.
Uroczystość zakończono korowodem wokół stołów biesiadnych, który poprowadził zespół ,,Zloty Kłos” .Wielkie słowa uznania należą się Paniom z Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 7 z Będusza, za profesjonalne przygotowanie nakrycia stołów i obsługę kulinarną wszystkich uczestników imprezy. Tak trzymać!!! Do zobaczenia na kolejnej imprezie w Będuszu, Pan Kieras planuje w tym roku kolejną.
 
jk3.jpg

17

MAR

2018

27628

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

jk2_193510516.jpg

Zdjęcie: jk2_193510516.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.