Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Blisko 200 roztańczonych, wspaniale przygotowanych przedszkolaków prezentowało swoje umiejętności podczas czwartej edycji MINI DANCE SHOW, która odbyła się w kinie „Bajka”. Mali tancerze z całego powiatu myszkowskiego zjechali do Poraja na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju, by wziąć udział w wielkim, tanecznym przedsięwzięciu. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Starosta Myszkowski – Dariusz Lasecki i Wójt Gminy Poraj – Łukasz Stachera. Powiat Myszkowski reprezentowała Wicestarosta Anna Socha-Korendo.

mini4.jpg
Organizatorzy konkursu razem z laureatami

Całość poprowadziła Dyrektor GOK Magdalena Ryziuk-Wilk, która w stroju Alicji wprowadziła wszystkich zebranych w bajkową Krainę Czarów, życząc dzieciakom powodzenia i doskonałej zabawy.

W tym roku do konkursu przystąpiło 18 zespołów. W skład jury zasiedli: Katarzyna Miklas – pedagog, instruktor tańca, choreograf w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie oraz Adrian Dobrowolski – tancerz, właściciel Szkoły Tańca Dobrowolscy z Częstochowy.
Jury oceniało tancerzy w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4-latki oraz 5-6-latki.
Tegorocznemu konkursowi towarzyszyła scenografia związana z przygodami Alicji w Krainie Czarów. Już od chwili wejścia do porajskiej „Bajki”, uczestnicy, za sprawą otaczających dekoracji, przenosili się w baśniowy świat, w którym Alicja przeżyła magiczne przygody.

mini1.jpg
Pełna sala w kinie Bajka

Tradycyjnie, w holu przygotowano słodki poczęstunek. Każdy z uczestników miał też namalowany specjalny symbol, który świadczył o odwiedzinach w Magicznym Świecie.
MINI DANCE SHOW zainaugurował występ dwóch zespołów tanecznych w kat. 3-4 latki: Zespół Taneczny „MAŁE CHEERLEADERKI” z Przedszkola „Leśne Skrzaty” w Poraju oraz Zespół Taneczny „PSZCZÓŁKI” z Przedszkola Nr 3 w Myszkowie. Następnie na scenie zagościły „starszaki” - czyli kat. 5-6 latki, w której wzięło udział 16 zespołów z przedszkoli reprezentujących wszystkie gminy powiatu myszkowskiego.

Po tanecznych zmaganiach przyszła chwila wytchnienia i czas obrad jury.
MINI DANCE SHOW od samego początku – czyli już od czterech lat – cieszy się ogromną popularnością. Patrząc na wciąż rosnącą ilość małych uczestników, możemy z całą pewnością stwierdzić, że jest to największe taneczne show w powiecie myszkowskim. Na najwyższym stopniu podium konkursu stawały dzieciaki z przedszkoli: z Winowna, ze Starej Huty, z Mysłowa, Żarek, Poraja oraz z Myszkowa.

mini6.jpg
Wicestarosta Anna Socha-Korendo i Adrian Dobrowolski podczas rozdania nagród

- Ogłoszenie wyników – zgodnie z naszym postanowieniem z lat poprzednich – odbyło się w taki sposób, by dzieciaki – laureaci - dowiedziały się o werdykcie od swoich opiekunów, indywidualnie. Naszym zamiarem jest bowiem docenienie wszystkich uczestników i uhonorowanie ich w odpowiedni sposób. Ocena jest również ważna, ale dzieci na MINI DANCE SHOW dowiadują się o niej już po wszystkim. Nie chcemy, by komukolwiek było przykro, tym bardziej, że nasi tancerze byli doskonale przygotowani, ich kostiumy i taniec zachwycały, a dzieci były rewelacyjne - mówi dyrektor GOK.

Ogromne słowa uznania dla dzieci, ich opiekunów, rodziców padły ze strony Wicestarosty Anny Sochy-Korendo, Wicewójt Katarzyny Kaźmierczak oraz jurorów – Katarzyny Miklas i Adriana Dobrowolskiego.

- Dziękuję Wam za udział i pracę jaką wykonaliście, by wziąć udział w tym konkursie. Gratuluję Wam talentu i życzę kolejnych sukcesów. Cieszę się, że Starostwo Powiatowe mogło dołożyć się do tego przedsięwzięcia- mówiła Wicestarosta Anna Socha-Korendo.

mini3.jpg
Na zdjęciu od lewej: Katarzyna Miklas wicewójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak, Wicestarosta Anna Socha-Korendo i Adrian Dobrowolski

Nagrody młodym tancerzom wręczyli Wicestarosta – Anna Socha-Korendo, wicewójt Gminy Poraj – Katarzyna Kaźmierczak i jurorzy – Katarzyna Miklas i Adrian Dobrowolski. Każdy zespół otrzymał dyplom za udział i nagrodę – węże spacerowe wykonane w warsztacie artystycznym Centrum Integracji Społecznej. Węże powstały również dzięki wsparciu materiałowym firm: Callida Sp. z o.o. z Myszkowa oraz P.P.H.U. „OLO” z Jastrzębia – DZIĘKUJEMY! Kolorowe, długie węże, ze specjalną taśmą odblaskową były mega niespodzianką dla dzieci i najważniejszym trofeum. Każdy zespół dodatkowo oryginalny dyplom, piękną grafikę (z Alicją lub Kapelusznikiem) wykonaną przez Ewelinę Kustra – pracownika GOK Poraj oraz inne nagrody rzeczowe.

Dodatkowo, zdobywcy I i II miejsc otrzymali karty upominkowe o wartości 250 zł każda ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Myszkowie. Laureaci pierwszych miejsc otrzymali również obrazy przedstawiające Kapelusznika z „Alicji w Krainie Czarów” namalowane przez Zofię Chwastek – instruktora plastyki GOK Poraj. A zdobywcy III miejsc dodatkowe gry
"MINI DANCE SHOW" wsparli: firma „Solo Kolos” w Częstochowie, sklep „KREDKA” w Poraju, Starostwo Powiatowe w Myszkowie. W organizacji tego przedsięwzięcia GOK wsparł warsztat artystyczny Centrum Integracji Społecznej, którego uczestniczki własnoręcznie przygotowały węże spacerowe dla tancerzy i miały ogromny wkład w przygotowanie bajkowej scenografii. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie.

- Serdecznie dziękuję wszystkim wspaniałym tancerzom, ich opiekunom, patronom honorowym – staroście Dariuszowi Laseckiemu i wójtowi – Łukaszowi Stacherze. Dziękuję jurorom – pani Katarzynie Miklas i Adrianowi Dobrowolskiemu, którzy – już nie po raz pierwszy, zupełnie bezinteresownie – zgodzili się podjąć trudną pracę jurorską- mówi Magdalena Ryziuk-Wilk.

Tegoroczna edycja Mini Dance Show zakończyła się następującym werdyktem jury:
I miejsce: ZESPÓŁ TANECZNY „BIEDRONKI” - Przedszkole z Oddz. Integr. w Koziegłowach Oddz. Zamiejsc. w Starej Hucie
I miejsce: ZESPÓŁ TANECZNY „SKACZĄCE ISKIERKI” - Przedszkole „Leśne Skrzaty” w Poraju
II miejsce: ZESPÓŁ TANECZNY „SŁONECZKA” - Przedszkole Publiczne w Niegowie
II miejsce: ZESPÓŁ TANECZNY „ZAJĄCE Z KOZIEGŁÓW” - Przedszkole z Oddz. Integr. w Koziegłowach
III miejsce: ZESPÓŁ TANECZNY „ISKIERKI” - Przedszkole nr 2 w Myszkowie
III miejsce: ZESPÓŁ TANECZNY „JABŁUSZKA” - Przedszkole nr 1 „Bajka” w Myszkowie

mini5.jpg
mini8.jpgmini7.jpgmini2.jpg

25

KWI

2018

15674

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

mini4_28836043.jpg

Zdjęcie: mini4_28836043.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.