Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Druga odsłona Powiatowego Festiwalu Muzycznego „Nasz Talent” im. Henryka Gmitra okazała się nie mniejszym sukcesem niż ubiegłoroczny finał. Wspaniałe występy, ciepło reagująca publiczność, oprawa dźwiękowa, oświetlenie, piękne aranże utworów, występy gwiazd – wszystko to złożyło się na niezapomniany koncert, którego ukoronowaniem było nagrodzenie wszystkich solistów. Organizatorem Festiwalu był Powiat Myszkowski przy wsparciu ośrodków edukacyjnych i kulturalnych z każdej gminy. W minioną niedzielę wystąpiło 24 finalistów.

nt46.jpg
To już koniec emocji: finał za nami i szczęśliwi wykonawcy na fotografii z organizatorami Festiwalu - przedstawicielami Powiatu Myszkowskiego: Starostą Dariuszem Laseckim, Wicestarostą Anną Sochą-Korendo, Wiceprzewodniczącymi Rady Powiatu Grażyną Kolasą-Gotkowską i Janem Kierasem, Radnymi Powiatu - Dorotą Kaim-Hagar, Mariuszem Morawcem, Jurorami: Kubą Sienkiewiczem, Aną Andrzejewską, Michałem Gaszem i Orkiestrą Festiwalową
 
Festiwal „Nasz Talent” to przedsięwzięcie, które – obok finału powiatowego – obejmuje trwające około miesiąca eliminacje szkolne, a następnie gminne, które wieńczy etap powiatowy w postaci finałowego koncertu. Podobnie jak przed rokiem, do udziału zgłosiło się bardzo wielu młodych wykonawców. Jak się okazuje, talentów muzycznych w naszym powiecie jest co niemiara. Nic dziwnego, że członkowie jury podczas eliminacji w gminach mieli twardy orzech do zgryzienia. Najlepsi otrzymali awans do niedzielnego finału. Co więcej – nagrodą był również udział w specjalnie przygotowanych warsztatach wokalnych i prób z towarzyszeniem orkiestry składającej się z zawodowych muzyków. Dla uczestników było to nie mniejszym przeżyciem i przede wszystkim wyjątkową okazją do poznania tajników wokalistyki od podszewki.

nt33.jpg
Jurorzy: Kuba Sienkiewicz wysoko ocenia występy - na zdjęciu z Aną Andrzejewską i Michałem Gaszem

Organizacyjnie Festiwal wsparły przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne oraz ośrodki kultury: Miejski Dom Kultury w Myszkowie, Gminny Ośrodek Kultury w Poraju, Miejsko-Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach, Gminny Ośrodek Kultury w Niegowie.

Eliminacje

Uczestnicy Festiwalu najpierw musieli sprawdzić się w swoich przedszkolach i szkołach. Następnie wyłonione przez ośrodki edukacyjne osoby otrzymywały awans do eliminacji o zasięgu gminnym, prowadzonym przez ośrodki kultury. Do finału powiatowego awansowali zwycięzcy poszczególnych kategorii: przedszkola, szkoły podstawowe kl. I-III, szkoły podstawowe kl. IV-VI, gimnazja z klasą VII, szkoły ponadgimnazjalne. 
Ostatecznie do finału jurorzy zakwalifikowali 25 solistów. 

nt31.jpg
Weronika Skalska w swoim energetycznym recitalu
 
Warsztaty

Uczestnicy, którzy dotarli do finału powiatowego, mieli możliwość szlifować swoje umiejętności na warsztatach wokalnych, które trwały od czwartku do niedzieli. Była to wyjątkowa nagroda dla najlepszych. Dzięki warsztatom soliści dowiedzieli się bardzo wiele na temat techniki śpiewania i zachowania scenicznego. Bezcenne rady profesjonalnych wokalistów z pewnością przyczynią się do rozwoju talentu muzycznego młodych ludzi. W tym roku warsztaty prowadzili zawodowi wokaliści – Weronika Skalska i Piotr Tłustochowicz przy akompaniamencie Kosmy Kalamarza i Michała Rorata.
Ważnym aspektem warsztatów był ich – jak przed rokiem – indywidualny charakter. Instruktorzy prowadzili szkolenia, pracując po kolei z każdym z finalistów.
Najbardziej wartościowym elementem warsztatów była możliwość uzyskania fachowych porad dotyczących rozmaitych aspektów wokalistyki – np. oddechu, emisji głosu, intonacji itp., zachowań scenicznych, kontaktu z publicznością. 
Wszystko to zaowocowało podczas koncertu finałowego, kiedy finaliści mieli za sobą wiele godzin pracy warsztatowej i występów na próbach. 
Doświadczenia, jakie uczestnicy zdobyli w czasie tych kilku dni, są czymś, co pozwoli im jeszcze lepiej rozwijać swoje talenty, a przede wszystkim popchnie ich na właściwą drogę. Z pewnością nabrali pewności siebie i uwierzyli w swe umiejętności.

nt32.jpg
Ten duet porwał publiczność: Weronika Skalska i Piotr Tłustochowicz

Finał
 
Koncert wieńczący tegoroczny Festiwal był znakomitym podsumowaniem wielu dni przygotowań, szkoleń i prób. Tego dnia na scenie zainstalowano okazały podest dla licznej orkiestry festiwalowej, która akompaniowała wykonawcom. Specjalnie na tę okazję sprowadzony sprzęt nagłośnieniowy i oświetleniowy sprawił, że scena prezentowała się niezwykle atrakcyjnie i już od pierwszych chwil można było odnieść wrażenie, że mamy do czynienia z wydarzeniem o dużej skali.
Na widowni zasiadło wielu znamienitych gości – gospodarze finału Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Myszkowie Grażyna Kolasa-Gotkowska, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jan Kieras, Przewodniczący Rady Miasta Myszkowa Jerzy Woszczyk, Wójt Niegowy Dorota Hajto-Mazur, Wicewójt Poraja Katarzyna Kaźmierczak, Przewodnicząca Rady Gminy Żarki Stanisława Nowak, Radni Rady Powiatu Myszkowskiego Dorota Kaim-Hagar, Wiesława Machura, Danuta Służałek-Jaworska, Jolanta Koral, Mariusz Morawiec, Tomasz Ośmiałowski, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Poraju Magdalena Ryziuk-Wilk, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie Aleksandra Podgórska, Justyna Sobczyk-Pluta z firmy Sokpol.

nt1.jpg
Za kulisami: Ostatnie chwile przed występem; Piotr Tłustochowicz daje ważne wskazówki
Specjalnym gościem byli Anna Gmiter i Magdalena Gmiter-Sikorska, Izabela Bożek – żona, córka i siostra patrona Festiwalu Henryka Gmitra. Należy podkreślić, że ten wspaniały muzyk, którzy przez wiele dziesiątek lat swojej działalności wykształcił muzycznie całe pokolenia – jest jedną z najbardziej zasłużonych osób w tej dziedzinie dla naszego Powiatu. To dlatego właśnie zrodził się pomysł, aby jego imieniem nazwać to przedsięwzięcie. 
Jako pierwsze zaprezentowały się przedszkolaki. To do nich należało trudne zadanie rozpoczęcia koncertu. Maluchy poradziły sobie świetnie. Widać było, że kilka dni warsztatów i prób pomogło im opanować stres, dzięki czemu ich występy zrobiły na publiczności duże wrażenie. 

nt15.jpg
Występ w pełnym, kolorowym świetle

Kolejne kategorie dodawały coraz więcej do i tak już bardzo dobrej atmosfery. Wykonawców cechowała pewność siebie i sceniczna dynamika, co było w dużym stopniu wynikiem wcześniejszych zajęć instruktażowych pod okiem profesjonalistów. Okazało się, że zajęcia warsztatowe przynoszą wymierne efekty, a młodzi soliści radzą sobie ze sceną i publicznością coraz lepiej.
Wykonawcy z każdej kategorii zbierali ogromne brawa, a niekiedy aplauzowi nie było końca. Na widowni pojawiły się nawet transparenty z imionami solistów.

nt26.jpg
Tu liczył się klimat...
 
W czasie każdego koncertu ogromną rolę odgrywa brzmienie zaaranżowanych wcześniej utworów. To w dużej mierze od tego zależy jak wypadnie całość i jakie wrażenia odniesie publiczność. A to wszystko zapewniła właśnie Orkiestra Festiwalowa, która wystąpiła w składzie: gitary – Sebastian Ruciński, Tomasz Wójcik, Szymon Błoch, Weronika Motylewska, instrumenty klawiszowe – Michał Rorat, gitara basowa – Kosma Kalamarz, perkusja – Przemysław Smaczny, Oskar Nowak.

Brzmienie „żywej” orkiestry to coś zupełnie innego niż muzyka puszczona z płyty. Od pierwszych występów słychać było, że mamy do czynienia z prawdziwym koncertem muzycznym bez żadnych ułatwień. Soliści do tej pory najczęściej śpiewali do muzyki puszczanej z płyty, co przypominało karaoke. Tym razem musieli sprostać zupełnie innym wymaganiom. I to im się udało, bowiem wraz z orkiestrą wszyscy zabrzmieli wyśmienicie, czego dowodem żywiołowe reakcje publiczności.

nt24.jpg
Światła i muzyka... 

Widownia głośno dopingowała wykonawców, co przełożyło się na wspaniałą atmosferę, która nabierała temperatury z każdym kolejnym wykonaniem. Nastrój ewoluował od radosnego i przepojonego dziecięcym entuzjazmem, poprzez najczystszy romantyzm, aż po dynamiczne, pełne energii uderzenie – jak przystało na mocne, energetyczne „kawałki”.

nt51.jpg
Już po występach finalistów; na scenie artyści, Starosta Dariusz Lasecki, Wiestarosta Anna Socha-Korendo, Sebastian Ruciński przedstawia muzyków z Orkiestry Festiwalowej
 
Kiedy zaprezentowali się już wszyscy uczestnicy, przyszedł czas na ogromnie ważny element koncertu: do akcji wkroczyło jury. Jurorzy uważnie przysłuchiwali się wykonawcom i po ostatnim występie udali się na obrady.

nt34.jpg
Już po werdykcie: nagrody od Powiatu Myszkowskiego wręczają Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki i Wicestarosta Anna Socha-Korendo


Należy podkreślić, że jurorami podczas finałowego koncertu byli muzycy znani w całym kraju z dalekich stron. 
Przewodniczył jurorom Kuba Sienkiewicz – lider zespołu Elektryczne Gitary, kompozytor i autor tekstów, który wylansował szereg znanych przebojów, np. „Jestem z miasta”, „Co ty tutaj robisz”. W jury zasiadali również Ana Andrzejewska – wokalistka, laureatka VI edycji The Voice of Poland, Michał Gasz – przyjaciel Myszkowa, laureat Debiutów Opolskich, Festiwalu Sopot Top Tredny, koncertujący m.in. z orkiestrą Piotra Rubika.

nt36.jpg
Nagrodę wręcza Radna Dorota Kaim-Hagar
 
Obrady nie były łatwe, gdyż poziom Festiwalu okazał się bardzo wysoki i – co więcej – wyrównany. Czas oczekiwania na ogłoszenie wyników wypełnili znakomici wokaliści – Weronika Skalska i Piotr Tłustochowicz, którzy wcześniej prowadzili warsztaty dla finalistów. Teraz to instruowana młodzież mogła posłuchać na żywo swoich nauczycieli.
Mocny, pełen niesamowitych emocji krótki recital porwał publiczność, a końcowy duet  w wykonaniu obojga artystów na długo zapadnie w pamięć widzów.

nt44.jpg
Nagroda, dyplom, gadżety Powiatu - wręczają Wicestarosta Anna Socha-Korendo i Starosta Dariusz Lasecki
 
Po jeszcze kilku pełnych napięcia minutach, nadeszła wreszcie długo oczekiwana chwila. Jury powróciło z obrad. Kuba Sienkiewicz w pierwszych słowach zaznaczył wartość, jaką stanowi organizacja Festiwalu dla młodzieży. Przyznał także, że wybór nie był łatwy, ale też nie zawsze kolejność ma największe znaczenie, gdyż zwycięzcami są wszyscy finaliści.

nt53.jpg
Nagrodę wręcza Członek Zarządu Powiatu Sebastian Ruciński

Następnie na scenie zjawił się gospodarz Festiwalu Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki z Wicestarostą Anną Sochą-Korendo, którym towarzyszyli Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Grażyna Kolasa-Gotkowska, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jan Kieras, Radni Dorota Kaim-Hagar, Mariusz Morawiec, którzy wspólnie z jurorami oraz muzykami Sebastianem Rucińskim (także Członkiem Zarządu Powiatu Myszkowskiego) i Tomaszem Wójcikiem oraz oczywiście Jury Festiwalu - wręczyli nagrody i upominki uczestnikom finałowego koncertu. 

nt50.jpg
Miła chwila odebrania nagrody z rąk Starosty i Wicestarosty

Starosta Dariusz Lasecki pogratulował każdemu z finalistów, podkreślając, że festiwal jest organizowany przez Powiat Myszkowski dla naszych dzieci i młodzieży, aby w ten sposób dać młodym adeptom muzyki szansę na poznanie tego, czym jest smak prawdziwej estrady w najlepszym wykonaniu. 
Nagrodą za pierwsze miejsce w każdej kategorii była karta podarunkowa na 1000 zł, drugie miejsce – 600 zł, trzecie miejsce – 400 zł. Do tego zwycięzcy otrzymali i wszyscy uczestnicy otrzymali zestaw gadżetów Powiatu Myszkowskiego.
 
Na koniec orkiestra festiwalowa zaintonowała słynny przebój Elektrycznych Gitar „To już koniec”, który uczestnicy zaśpiewali wspólnie z Kubą Sienkiewiczem.
 
Poniżej przedstawiamy ostateczny werdykt jury i wspólne zdjęcia poszczególnych kategorii z Orkiestrą, gospodarzami Festiwalu:

Przedszkola:
1. Natalia Feret – „Małe tęsknoty” Koziegłowy
2. Lena Galuba – „Mam tę moc” – Żarki
3. Magda Kot – „Turecka melodia” – Niegowa
Wyróżnienia:
- Maria Majstryszyn – „Czekolady ach” Poraj
- Wojciech Piecuch – „Ogórek wąsaty” – Poraj
- Oliwia Zawrzykraj – „Zostań moją przyjaciółką” – Myszków

nt35.jpg
 
Klasy I-III:
1. Roksana Dyrka – „Aleją gwiazd” – Koziegłowy
2. Milena Czernecka – „Laleczka z saskiej porcelany” – Poraj
3. Zosia Wójcik – „Twój kolor” Myszków
Wyróżnienia: 
- Diana Koza „Lekcja rysunku” Niegowa
- Maria Wojciechowska „Nie mów mi nie” Żarki

nt40.jpg
 
Klasy IV-VI:
1. Igor Jerz – „You raise me up” Koziegłowy
2. Julia Tkacz – „All falls down” Myszków
3. Milena Muszczek – „Brother Bear” Myszków
Wyróżnienie:
Julia Tosiek – „Pół kroku stąd” Niegowa

nt42.jpg 

Gimnazja + kl. VII:
1. Kamila Góral - „Kolorowy wiatr” Myszków
2. Paulina Urbańczyk – „Read all about it” Koziegłowy 
3. Sara Korumbel – „Zagubiony” Żarki
Wyróżnienie:
Julia Kasznia – „Soulmate” Niegowa

nt43.jpg

Szkoły średnie:
1. Klaudia Jagoda – „List” Koziegłowy
2. Weronika Dzieża – „Nie żałuję” Myszków
3. Ania Kot – „Love on the brain” – Żarki
Wyróżnienia:
Chiara Wawryło – „Byłam różą” Myszków
Jakub Pawula – „Gołębi puch” Żarki

nt45.jpg


Poniżej zdjęcia z Festiwalu Nasz Talent:

nt37.jpg

nt2.jpg
 
nt10.jpgnt11.jpgnt12.jpgnt13.jpgnt14.jpgnt21.jpgnt20.jpgnt19.jpgnt18.jpgnt17.jpgnt16.jpgnt22.jpgnt23.jpgnt25.jpgnt27.jpgnt28.jpgnt30.jpgnt3.jpgnt29.jpgnt38.jpgnt39.jpgnt4.jpgnt41.jpgnt48.jpgnt49.jpgnt5.jpgnt6.jpgnt7.jpgnt8.jpgnt9.jpg

02

MAJ

2018

60701

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

nt46_717635711.jpg

Zdjęcie: nt46_717635711.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.