Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Jubileusz 10-lecia działalności obchodziła myszkowska Mała Akademia Gitary, której założycielami są Sebastian Ruciński i Tomasz Wójcik. Na uroczystym koncercie pojawiło się wielu zaproszonych gości, w tym reprezentujący Powiat Myszkowski.
 
Dzięki zaangażowaniu i pomysłowości dwóch osób młode osoby mogą szlifować grę na gitarze i realizować swoje pasje. Zawodowi gitarzyści – Sebastian Ruciński i Tomasz Wójcik – postanowili spopularyzować w naszym powiecie grę na gitarze, ale przede wszystkim wznieść ją na wyższy poziom. Dlatego przed dziesięciu laty utworzyli Małą Akademię Gitary – miejsce, gdzie można od najmłodszych lat pobierać nauki gry od podstaw aż po granice wirtuozerii. 
W Myszkowie powstanie Akademii spotkało się ze znakomitym przyjęciem. Okazało się, że młodzież bardzo chce doskonalić swoje umiejętności i wyjść poza przeciętne „ogniskowe” granie.

akad3.jpg
Sebastian Ruciński i Tomasz Wójcik uhonorowali bylych uczniów Akademii

Efekty dziesięcioletniej pracy założycieli Akademii można było zobaczyć podczas jubileuszowego koncertu, który odbył się w Myszkowskim Domu Kultury. Na widowni zasiadło wielu zaproszonych gości. Powiat Myszkowski reprezentowali Starosta Dariusz Lasecki, Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski (warto również zaznaczyć, że Sebastian Ruciński jest Radnym i Członkiem Zarządu Powiatu).
W pierwszej, oficjalnej części koncertu, na scenie pojawili się wychowankowie Akademii, spośród których wielu ukończyło szkoły i studia muzyczne i zajmuje się zawodowo działalnością artystyczną. Są to osoby, które pierwsze kroki w dziedzinie muzyki stawiały właśnie pod okiem Sebastiana Rucińskiego i Tomasza Wójcika. 

Organizatorzy podziękowali również wielu osobom i instytucjom, które przez całą dekadę wspierały działalność Akademii.

akad1.jpg
Tomasz Wójcik i Sebatian Ruciński poprowadzili część oficjalną

Następnie przyszedł czas na koncert obecnych uczniów. Młodzi gitarzyści zaprezentowali szereg utworów, których autorem jest amerykański gitarzysta Joe Satriani. Umiejętności wykonawców wzbudziły podziw publiczności i zasłużone brawa. 
Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki podziękował twórcom Akademii za wieloletni wkład w kształcenie młodych osób i pogratulował wszystkim wykonawcom.

akad5.jpg
Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki miał w prezencie pamiątkowy drewniany dyplom...

Mała Akademia Gitary to coś wyjątkowego: uczniowie pobierają nauki indywidualne, ale przy tym tworzą pełny zespół, swoistą orkiestrę gitarową, która potrafi wykonać trudne i złożone kompozycje na najwyższym poziomie. 

akad6.jpg
...i przekazał go na ręce Sebastiana Rucińskiego i Tomasza Wójcika


akad7.jpg
Założyciele Akademii i zaproszeni goście - Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Przewodniczący Rady Powiatu Andarzej Jastrzębski z żoną Radną Rady Miasta Myszkowa Zofią Jastrzębską, Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak

akad4.jpg
Młodzi wykonawcy zaprezentowali pełnię swoich umiejętności

25

CZE

2018

6817

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

akad3_351847983.jpg

Zdjęcie: akad3_351847983.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.