Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Miniony weekend w Poraju przebiegł pod znakiem ogólnopolskich regat Kacper Sailor, które już po raz szósty odbyły się na zalewie w porajskim. Organizatorem było Stowarzyszenie Yacht Club Zefir Drakkar. Powiat Myszkowski ufundował nagrody dla laureatów, które wręczyła Wicestarosta Anna Socha-Korendo.

regaty1.jpg
 
Już po regatach. Podsumowanie wyników. Wicestarosta Anna Socha-Korendo gratuluje organizatorom i uczestnikom

Młodzież garnie się do żeglowania, i chociaż morze jest daleko stąd, zalew w Poraju znakomicie nadaje się do szlifowania umiejętności. Regaty przyciągnęły zawodników z całej Polski. 
Rywalizacja przebiegała w zmiennych warunkach. O ile w sobotę pogoda dopisywała, o tyle w niedzielę młodym żeglarzom przyszło ścigać się w deszczu i chłodzie, a silny wiatr dodawał swoistej dramaturgii.

regaty2.jpg
Laureaci jednej z klas na "pudle"; na zdjęciu z Wicestarostą Anną Sochą-Korendo, Komandorem Tomaszem Brymorą i Robertem Grabskim z klubu Zefif Drakkar

W zawodach wzięło udział kilkudziesięciu uczestników, którzy reprezentowali swoje kluby żeglarskie. Po zakończeniu zawodów, żeglarze zebrali się pod sceną, gdzie zostały ogłoszone wyniki i wręczone nagrody.

Wicestarosta Anna Socha-Korendo skierowała do młodych miłośników żeglarstwa wiele ciepłych słów, gratulując odwagi i życząc wszystkiego najlepszego w utrwalaniu pasji do żeglowania.

Po wręczeniu nagród zawodnikom, przyszedł czas na losowanie specjalnych nagród dla osób, które wzięły udział w specjalnej loterii, w której można było wygrać rower.

regaty4.jpg
Wicestarosta wręcza nagrodę dla najmłodszego uczestnika regat

regaty3.jpg

regaty5.jpg
Wicestarosta wyczytuje osoby, które zdobyły nagrody w loterii fantowej

regaty6.jpg
Nagrodą główną był rower

25

CZE

2018

3564

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

regaty1_448080743.jpg

Zdjęcie: regaty1_448080743.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.