Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W piątek oficjalnie otwarty został Wodny Plac Zabaw na "Marinie Poraj".  Powiat Myszkowski reprezentowała Wicestarosta Anna Socha-Korendo.

marina.jpg
Przecięcie wstęgi - oficalne otwarcie

Wstęgę przecięli: wójt Łukasz Stachera, wicestarosta Anna Socha-Korendo, wicewójt Katarzyna Kaźmierczak, przewodniczący Rady Gminy Andrzej Pawłowski, wiceprzewodniczący Rady Mariusz Karkocha, prezes Firmy "Polrem" (wykonawca) Andrzej Pluta, prezes "Mariny Poraj" Urszula Grzywacz, kierownik Adam Zaczkowski, przedstawiciel środowiska żeglarskiego Adam Góra i przedstawiciele najmłodszego pokolenia, któremu obiekt będzie służył.

Park linowy:
marina5.jpg
marina1.jpg

Podczas otwarcia odbył się szereg koncertów szantowych. Wystąpili m.in. OjTaM, Jarek "Kraken" Jura z Jagodą i z zespołem, Jurajski Oddział Bluesowy i gwiazda wieczoru zespół "Atlantyda”. Rodzice i dzieci mogli w tym czasie korzystać z wodnych atrakcji i przepłynąć się barką.

Park Wodny to doskonałe miejsce do aktywnego spędzania czasu tych najmłodszych jak i  trochę starszych. Podczas tegorocznych wakacji dzieci na pewno nie będą się nudzić. Do dyspozycji mają park linowy, ściankę wspinaczkową i fontanny.

marina2.jpg
Wodny Plac Zabaw

Wodny Plac Zabaw powstał w ramach projektu „Rewitalizacja obszarów przy Zalewie Porajskim na rzecz wsparcia programu aktywizacji społecznej”. Pozyskano dofinansowanie w wysokości 1.721.150,86 zł (wartość całkowita projektu: 1 811.737,75 zł) na budowę wodnego placu zabaw dla dzieci, ścieżki parku linowego zamontowanej na istniejących drzewach, miejsca do street workoutu, altanki z ławkami i stolikami oraz budynku sanitarnego dla użytkowników. Cały teren został pięknie zagospodarowany, obsadzony trawą oraz krzewami. Wytyczono także ścieżki z kostki brukowej oraz przygotowano miejsce pod scenę mobilną, która będzie obsługiwać imprezy i wydarzenia na terenie Gminy Poraj.

marina4.jpg
Ścianka wspinaczkowa przypadła dzieciom do gustu

marina3.jpg
marina7.jpg
marina6.jpgmarina8.jpg

17

LIP

2018

89618

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

marina_852826180.jpg

Zdjęcie: marina_852826180.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.