Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Szkoły gotowe na przyjęcie uczniów

Na początku roku szkolnego wszystkie szkoły ponadgimnazjalne w Powiecie Myszkowskim są znakomicie przygotowane na przyjęcie uczniów. Warunki z roku na rok poprawiają się, a młodzież może liczyć na szereg udogodnień. Bardzo dobrze prezentują się sale specjalistyczne, przystosowane do nauki konkretnych zawodów, ale i standardowe sale, gdzie uczniowie pobierają naukę z zakresu tradycyjnych przedmiotów, są w bardzo dobrym stanie.

szkola4.jpg
Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, Członkowie Zarządu Rafał Kępski i Jakub Grabowski odwiedzili Zespół Szkół w Żarkach

Szkoły tuż przed pierwszym dzwonkiem odwiedzili Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, Członkowie Zarządu Rafał Kępski i Jakub Grabowski.

Wszystkie placówki prezentują się przed 1 września znakomicie. Puste na razie korytarze i sale dydaktyczne są już wysprzątane i gotowe.

Szkoły w okresie wakacji uzupełniły wyposażenie, przeprowadziły cząstkowe remonty, kontynuując konieczne prace bieżące mające usprawnić działanie placówek w czasie roku szkolnego.

Zespół Szkół w Żarkach

Placówka posiada bogate wyposażenie i dysponuje szerokim zakresem pomocy lekcyjnych.
Dobiegają już końca procedury związane z budową ogrodzenia kompleksu szkolnego. Zamontowano komplet lamp parkowych i przeprowadzono modernizację monitoringu. Dzięki wsparciu Powiatu Myszkowskiego placówka jest świetnie przygotowana i bezpieczna.
Zespół Szkół w Żarkach po zakończonej w ub. roku kompleksowej termomodernizacji jest odświeżony, obecnie sale lekcyjne wyglądają jak nowe, a elewacja zewnętrzna prezentuje się rewelacyjnie. Przypomnijmy, ze placówka została ocieplona, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, przebudowano dach i instalację elektryczną. Przeprowadzono także remont instalacji C.O., kanalizacyjnej i odgromowej, wymieniono oprawy oświetleniowe, wybudowano instalację solarną i wentylacje mechaniczną sali gimnastycznej.

To wszystko sprawia, że Zespół Szkół w Żarkach to szkoła zupełnie nowa.

Liceum Ogólnokształcące w Myszkowie

Przed pierwszym gwizdkiem Liceum jest już wysprzątane i odświeżone. W czasie wakacji pomalowane zostały trzy sale dydaktyczne, przeprowadzono również remont elewacji hali sportowej wraz z dachem.

Ale to nie wszystko. Na uczniów, którzy zjawią się we wrześniu, czeka prawdziwa niespodzianka. Zupełną nowością jest bowiem - nowoczesne boisko sportowe.  Zarząd Powiatu już w ubiegłym roku podjął decyzję o budowie obiektu wielofunkcyjnego, przeznaczając na ten cel 380 tys. zł. Jest to ważna i bardzo potrzebna inwestycja. Liceum do tej pory nie posiadało boiska o takim standardzie.

Asfaltową nawierzchnię zastąpił nowoczesny czterowarstwowy poliuretan. Młodzież będzie mogła rozgrywać mecze piłki nożnej, ręcznej, siatkowej, koszykówki i tenisa.

Jeśli dodamy do tego odnowienie elewacji hali sportowej, na którą Zarząd Powiatu przeznaczył 130 tys. zł., okaże się, że szkoła znacznie poprawiła standard.
Remonty i inwestycje w LO bardzo wpłynęły niemiernie pozytywnie na atrakcyjność szkoły.

szkola1.jpg
Liceum Ogólnokształcące w Myszkowie

Zespół Szkół nr 1 w Myszkowie

Szkoła lśni świeżością. Wszystkie pomieszczenia są wysprzątane i pachnące. Sale lekcyjne i pracownie wyposażone w nowoczesny sprzęt zarówno do nauki ogólnej, jak i zawodowej – to znakomite miejsca do przykucia uwagi uczniów i przekazywania wiedzy.

W okresie wakacyjnym trwały intensywne prace nad rozbudową warsztatów samochodowych wraz z montażem wyposażenia, w których uczniowie będą kształcić się w dziedzinie pełnej obsługi samochodów osobowych. Nowa pracownia jest już gotowa. Inwestycja przebiegła w ramach projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na wzmocnienie infrastruktury edukacyjnej z przystosowaniem do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także środków Powiatu Myszkowskiego. Wartość inwestycji to ok. 1,5 mln zł. Już 3 września uczniowie będą mogli pobierać nauki w nowych warsztatach.

Warto dodać, że przed szkołą duże inwestycje. Plany Zarządu Powiatu w tym zakresie są bardzo konkretne. Placówka już niedługo może dysponować nową pełnowymiarową salą gimnastyczną, co jest świetną informacją dla uczniów. Szkoła obecnie przygotowuje się do przetargu na jej budowę. Będzie to nowoczesny obiekt, spełniający różnorodne wymagania sportowe.

Jest to kolejne już przedsięwzięcie, które wskazuje na spójną politykę Zarządu Powiatu odnośnie poprawy warunków w szkołach ponadgimnazjalnych.

Szkoły ponadgimnazjalne w Powiecie Myszkowskim są bardzo dobrze wyposażone, a regularne remonty i decyzje Zarządu Powiatu wpływają na wzrost możliwości, które młodzi uczniowie mają do dyspozycji.

szkola2.jpgszkola3.jpgszkola5.jpg
Wyposażenie szkół

31

SIE

2018

35903

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

szkola4_757073298.jpg

Zdjęcie: szkola4_757073298.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.