Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W poniedziałek Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki uczestniczył w Zgromadzeniu Jubileuszowym Związku Powiatów Polskich, które odbyło się w Zamku Królewskim w Warszawie, gdzie przed dwudziestu laty miało miejsce uroczyste wręczenie aktów erekcyjnych przedstawicielom powiatów.

zpp2.jpg
Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki ze Starostami reprezentującymi powiaty z województwa śląskiego

Spotkanie starostów i reprezentantów powiatów miało miejsce w związku z dwudziestą rocznicą reformy, w wyniku której przywrócono administrację powiatową. Była to okazja do podsumowania dotychczasowego działania powiatów, a także do refleksji nad ich rolą w przyszłości.

Całość otworzył Starosta Bocheński Ludwik Węgrzyn, pełniący funkcję Przewodniczącego ZPP. Podkreślił m.in., że reforma administracji była jedną z najlepszych od kilku dekad. Jak stwierdził, na barki powiatów spadły najtrudniejsze zadania – konieczność uporania się z bardzo złym stanem dróg, złą sytuacją szpitali i oświaty. To działalność na szczeblu powiatowym przyniosła wymierne efekty w postaci poprawy warunków i jakości we wszystkich tych dziedzinach.

Podczas sesji inauguracyjnej zaprezentowano kalendarium odradzania się samorządu terytorialnego i raport XX-lecia powiatów w Polsce, z którego wynika, że powiaty w czasie swojej historii wydatkowały łącznie 25 miliardów zł. Najwięcej środków zostało przeznaczonych na oświatę i edukację, dalej na sferę dróg i rozwój drogownictwa oraz na działania związane z opieką społeczną i wspieraniem rodziny.

Podkreślano także, że powiaty funkcjonują w warunkach „niedoszacowania środków”, które są niezbędne do działania, jak również niedofinansowania zadań zlecanych.

zpp1.jpg
zpp3.jpg


12

WRZ

2018

5963

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

zpp2_690088185.jpg

Zdjęcie: zpp2_690088185.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.