Nowy Dyrektor SP ZOZ

Obowiązki dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Myszkowie pełni Sławomira Kuźmicka.

nowydyrektor.jpg
Pełniąca obowiązki SP ZOZ - Sławomira Kuźmicka

- Dokładać będę jak najwyższych starań, aby szpital dalej funkcjonował. Mogę prosić tylko o wyrozumiałość. W obecnej chwili przy zmieniających się przepisach, kadry lekarskiej i pielęgniarskiej nie jest za wiele. Staramy się utrzymać te zasoby, które mamy, podejmowane są też działania w celu pozyskania i zwiększenia tej obsady – mówi Sławomira Kuźmicka, pełniąca obowiązki dyrektora SP ZOZ w Myszkowie.

Sławomira Kuźmicka ma bardzo bogate doświadczenie w pracy w jednostkach służby zdrowia. Karierę zawodową zaczęła w roku 1978 w Spółdzielczości Pracy na stanowisku zastępcy gł. księgowego. W latach 1981-1993 zajmowała kierownicze stanowisko w Szpitalu Górniczym w Sosnowcu, następnie pracowała jako kierownik w Zespole Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Górniczej. W latach 1998-2005 była dyrektorem Szpitala nr 2 w Sosnowcu, a w latach 2005-2018 zajmowała stanowisko dyrektora Szpitala Chorób Płuc w Orzeszu.
Placówki, którymi zarządzała były wielokrotnie nagradzane.

Posiada wykształcenie wyższe z zarządzania, ponadto m.in. studia podyplomowe w zakresie zarządzania spółką prawa handlowego w ochronie zdrowia, a także kontroli zarządczej w jednostkach ochrony zdrowia (Uniwersytet Warszawski), posiada międzynarodowy certyfikat Poject Hope (Collegium Medicum UW).

Sławomira Kuźmicka została odznaczona za Medalem za Zasługi dla Ochrony Zdrowia, otrzymała również Złotą Odznakę Stowarzyszenia Menedżerów Ochrony Zdrowia.

Autor:  Biuro Promocji, Kultury i Sportu
STY