Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W starostwie powiatowym w Myszkowie odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli starosta, wicestarosta, wójtowie i burmistrzowie gmin z powiatu myszkowskiego oraz dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg i pełniąca obowiązki dyrektora SP ZOZ w Myszkowie.

wojtowieiburmistrzowie.jpg
Spotkanie z wójtami i burmistrzami

Spotkanie odbyło się z inicjatywy starosty myszkowskiego Piotra Kołodziejczyka, który zaprosił przedstawicieli samorządów gminnych w celu omówienia działań w zakresie współpracy.

W rozmowach uczestniczyli starosta Piotr Kołodziejczyk, wicestarosta Mariusz Morawiec, burmistrz Koziegłów Jacek Ślęczka, burmistrz Żarek Klemens Podlejski, wójt Niegowy Mariusz Rembak, wójt Poraja Katarzyna Kaźmierczak, burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak oraz dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Myszkowie Zbigniew Cesarz i nowa dyrektor SP ZOZ Sławomira Kuźmicka.

Na spotkaniu omawiane było porozumienie w sprawie zasad i trybu postępowania w przebiegu procesu inwestycyjnego na drogach powiatowych. W kompetencji gmin byłaby decyzja o lokalizacji nowego chodnika bądź ścieżki pieszo-rowerowej, uczestnicząc jednocześnie w kosztach inwestycji. Te przedsięwzięcia nie są zadaniami gmin ale zdaniem starosty, to samorządowcy z danej gminy najlepiej wiedzą, w której miejscowości potrzebne są takie inwestycje.

Jednym z ważnych tematów spotkania była Akcja Zima i problematyka odśnieżania chodników i ścieżek pieszo-rowerowych przy drogach powiatowych.

Uczestnicy spotkania poruszali także aspekty związane ze służbą zdrowia. Przedstawiona została pełniąca obowiązki dyrektora SP ZOZ Sławomira Kuźmicka. 

24

STY

2019

61571

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

wojtowieiburmistrzowie_283199445.jpg

Zdjęcie: wojtowieiburmistrzowie_283199445.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.