Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Spotkanie z kołami gospodyń wiejskich

W Zespole Szkół im. Tadeusza Kościuszki odbyło się spotkanie z kołami gospodyń wiejskich z powiatu myszkowskiego.

kgw4.jpg
Starosta Piotr Kołodziejczyk razem z europoseł Jadwigą Wiśniewską

Ponad 200 osób, reprezentujących KGW ze wszystkich gmin powiatu myszkowskiego przybyło na zaproszenie starosty Piotra Kołodziejczyka na spotkanie, którego celem było przedstawienie cennych informacji z zakresu pozyskiwania środków finansowych na działalność kół.

kgw3.jpg
Starosta myszkowski powitał zaproszonych gości

Gościem specjalnym była europoseł Jadwiga Wiśniewska, która podziękowała wszystkim paniom za przybycie, podkreślając wagę działalności kół gospodyń wiejskich.

kgw5.jpg
Na zdjęciu od lewej: członek Zarządu Powiatu Jarosław Kumor, wicestarosta Myszkowski Mariusz Morawiec, starosta myszkowski Piotr Kołodziejczyk, europoseł Jadwiga Wiśniewska i członek Zarządu Powiatu Jolanta Koral

Wśród gości na sali znaleźli się także radni Rady Powiatu w Myszkowie – wicestarosta Myszkowski Mariusz Morawiec, wiceprzewodnicząca Zdzisława Polak, członkowie Zarządu Powiatu Jolanta Koral, Jarosław Kumor i Tomasz Ośmiałowski i radna Marlena Wiśniewska.

Spotkanie rozpoczął starosta myszkowski Piotr Kołodziejczyk, który omówił zasady, na podstawie których koła mogą ubiegać się o wsparcie w wysokości 3 tys. zł. Okazuje się bowiem, że nadal nie wszystkie koła korzystają z tej możliwości.

kgw2.jpg
Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu myszkowskiego

Starosta zaznaczył, że wszystko musi przebiegać zgodnie z procedurą – najpierw złożenie wniosku o rejestracją, a następnie kolejne kroki. Starosta podkreślił, że jeśli koło liczy sobie więcej niż 30 osób, wtedy kwota dofinansowania wynosi 4 tys. zł. Na 5 tys. zł mogą liczyć koła liczące 75 osób.

Wielkim zainteresowaniem cieszył się pokaz – jak obronić się przed napastnikiem na ulicy, jak udzielić pierwszej pomocy i jakie podejmować działania, aby poprawić bezpieczeństwo drogowe.

Szczególnym kunsztem wykazali się nauczyciele i uczniowie z ZS w Żarkach, którzy wspaniale przygotowali salę. Zaznaczmy, że placówka ta oferuje kierunki z zakresu gastronomii.

kgw1.jpg
Europoseł Jadwiga Wiśniewska z członkami Zarządu Powiatu  Jolantą Koral i Tomaszem Ośmiałowskim

19

MAR

2019

55831

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

kgw4_962642940.jpg

Zdjęcie: kgw4_962642940.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.