Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Powiatowy Festiwal Muzyczny „Nasz Talent” im. Henryka Gmitra odbył się już po raz trzeci. Poprzednie odsłony okazały się wielkim sukcesem, i tak też było w ubiegłą niedzielę, podczas finałowego koncertu. Młodzi wokaliści zaprezentowali swoje talenty we wspaniałych występach, z których każdy stał na bardzo wysokim poziomie. Jeśli do dodamy do tego znakomitą oprawę dźwiękowa, różnorodne oświetlenie, piękne aranże utworów, a także występy zaproszonych gwiazd – otrzymamy niezapomniany koncert. Głównym organizatorem Festiwalu był powiat myszkowski przy wsparciu przedszkoli i szkół oraz ośrodków kultury, działających w każdej gminie powiatu.

nt57.jpg 
Finaliści Festiwalu "Nasz Talent" ze starostą myszkowskim, członkami Zarządu Powiatu, Rady Powiatu w Myszkowie, wójtami i burmistrzami

„Nasz Talent” to zupełnie unikatowe przedsięwzięcie. Trzeba bowiem pamiętać, że koncert finałowy jest jedynie ukoronowaniem ponad miesięcznej pracy, na którą składają się dwa wcześniejsze etapy: szkolny i gminny. To wtedy właśnie młodzi wykonawcy stają do artystycznej rywalizacji, której uwieńczeniem jest awans do trzeciego etapu, jakim jest koncert finałowy. W eliminacjach szkolnych i gminnych bierze udział łącznie kilkaset osób, podzielonych na kategorie wiekowe. Najlepsi mają okazję wystąpić w finale. W efekcie więc na scenie Myszkowskiego Domu Kultury występują najlepsi młodzi wykonawcy z każdej gminy. 

nt1.jpg
Poseł Mariusz Trepka, starosta myszkowski Piotr Kołodziejczyk, Piotr Tłustochowicz

Oprócz nagród ufundowanych przez powiat myszkowski dla najlepszych wykonawców, wszyscy występujących w koncercie finałowym mają możliwość uczestniczyć w trzydniowych warsztatach wokalnych pod okiem profesjonalnych muzyków. Jest to bardzo cenna nagroda, dzięki której adepci wokalistyki otrzymują wiele cennych porad, poznają tajniki śpiewu, kontaktu z publicznością. Jest to dla młodych osób wielkim przeżyciem, nie mniejszym niż występ przed pełną salą z towarzyszeniem kilkunastoosobowej orkiestry festiwalowej, złożonych z zawodowych instrumentalistów.
Pod względem organizacyjnym powiat myszkowski uzyskał wsparcie placówek edukacyjnych o ośrodków kultury: Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie, Miejsko-Gminnego Ośrodka Promocji Kultury w Koziegłowach, Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Żarkach, Gminnego Ośrodka Kultury w Poraju, Gminnego Ośrodka Kultury w Niegowie.

nt.jpg

nt12.jpg
 
Eliminacje
Pierwszy etap Festiwalu to eliminacje prowadzone w przedszkolach i szkołach. To tam wyłaniani są pierwsi zwycięzcy, którzy następnie otrzymują awans do kolejnego szczebla eliminacji, obejmującego całą gminę. Eliminacje te odbywają się w ośrodkach kultury, a wykonania utworów ocenia jury festiwalowe, złożone z zawodowych muzyków. Do ostatniego, powiatowego etapu, awansują najlepsi.
Ostatecznie do finału powiatowego awansowali zwycięzcy poszczególnych kategorii: przedszkola, szkoły podstawowe kl. I-III, szkoły podstawowe kl. IV-VI, klasy VII-VIII i gimnazja, szkoły średnie. 
Ostatecznie do finału jurorzy zakwalifikowali 26 solistów. 

nt2.jpg
 
Warsztaty
Integralną częścią Festiwalu „Nasz Talent” są warsztaty wokalne, przeznaczone dla wszystkich powiatowych finalistów. Uczestnicy, którzy dotarli tak daleko, brali udział w zajęciach odbywających się od czwartku do niedzieli. Trzy odsłony Festiwalu potwierdzają, że dla młodych ludzi jest to wyjątkowym przeżyciem. Podobnie jak poprzednio, również w tym roku finaliści mieli okazję przebywać z muzykami wiele godzin, ćwiczyć i szlifować swoje umiejętności – technikę śpiewu, zachowania sceniczne.

nt13.jpg
 
W tym roku warsztaty prowadzili zawodowi wokaliści – Weronika Skalska i Piotr Tłustochowicz przy akompaniamencie Kosmy Kalamarza i Wojciecha Królikowskiego.
Wypada podkreślić, że podobnie jak w poprzednich odsłonach Festiwalu, warsztaty miały indywidualny charakter. Instruktorzy prowadzili szkolenia, pracując po kolei z każdym z finalistów.
Najbardziej wartościowym elementem warsztatów była możliwość uzyskania fachowych porad dotyczących rozmaitych aspektów wokalistyki – np. oddechu, emisji głosu, intonacji itp.
Trzy dni zajęć wokalnych zaowocowało w czasie finału – młodzi wykonawcy zaprezentowali się znakomicie.
 Doświadczenia, jakie uczestnicy zdobyli w czasie tych kilku dni, są czymś, co pozwoli im jeszcze lepiej rozwijać swoje talenty, a przede wszystkim popchnie ich na właściwą drogę. Z pewnością nabrali pewności siebie i uwierzyli w swe umiejętności.

nt22.jpg
 
Finał
 
Trzeci koncert finałowy Festiwalu okazał się rewelacyjnym uwieńczeniem wielu dni prób, warsztatów i przygotowań. Na scenie swoje miejsce zajęła orkiestra festiwalowa, akompaniująca wokalistom. Specjalnie na tę okazję sprowadzony sprzęt nagłośnieniowy i oświetleniowy sprawił, że scena prezentowała się niezwykle atrakcyjnie i już od pierwszych chwil można było odnieść wrażenie, że mamy do czynienia z wydarzeniem o dużej skali.
 
Na widowni zasiadło wielu znamienitych gości – poseł na Sejm RP Mariusz Trepka, gospodarze finału starosta myszkowski Piotr Kołodziejczyk, wicestarosta Mariusz Morawiec, przewodniczący Rady Powiatu Wojciech Picheta, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Myszkowie Zdzisława Polak, członkowie Zarządu Powiatu Jolanta Koral, Jarosław Kumor, Tomasz Ośmiałowski, burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka, wójt Gminy Niegowa Mariusz Rembak, wójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak, wiceburmistrz Miasta Myszkowa Iwona Franelak, przewodniczący Rady Miasta Myszkowa Jerzy Woszczyk, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Żarki Stanisława Nowak, radni Rady Powiatu Myszkowskiego Marlena Wiśniewska, Anna Socha-Korendo, Dorota Kaim-Hagar, Rafał Kępski, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie Aleksandra Podgórska, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Poraju Magdalena Ryziuk-Wilk, Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie Sergiusz Wiśniewski.

nt28.jpg
 
Finał przyniósł niezwykłą dawkę artystycznych emocji. Od samego początku scena rozbrzmiewała doskonały dźwiękiem, a publiczności udzieliła się świetna, energetyczna atmosfera.
Pierwsza wystąpiła najmłodsza grupa – przedszkolaków. Być może niektórzy widzowie mieli wątpliwości, czy dzieci poradzą sobie na scenie, ale okazało się, że zupełnie bezpodstawnie. Przedszkolaki dały czadu! Kilka dni warsztatów i prób pomogło im opanować stres, dzięki czemu ich występy zrobiły na publiczności duże wrażenie. 
Podobnie jak przed dwoma laty przed rokiem, kolejne kategorie wykonawców wnosiły do świetnej atmosfery swoją cegiełkę. Wykonawców cechowała pewność siebie i sceniczna dynamika, co było w dużym stopniu wynikiem wcześniejszych zajęć instruktażowych pod okiem profesjonalistów. 
Wykonawcy z każdej kategorii zbierali ogromne brawa, a niekiedy aplauzowi nie było końca. Chwilami cała widownia akompaniowała młodym artystom, klaszcząc w rytm muzyki.

nt32.jpg
 
W czasie każdego koncertu ogromną rolę odgrywa brzmienie zaaranżowanych wcześniej utworów. To w dużej mierze od tego zależy jak wypadnie całość i jakie wrażenia odniesie publiczność. A to wszystko zapewniła właśnie Orkiestra Festiwalowa, która wystąpiła w składzie: Weronika Motylewska – gitara; Kosma Kalamarz  - gitara basowa; Przemysław Smaczny – perkusja; Marek Burda – instrumenty perkusyjne; Michał Rorat – piano; Wojciech Królikowski – piano; Sebastian Ruciński – gitara; Tomasz Wójcik – gitara; Malwina Mateja – chórki, flet; Weronika Skalska – chórki; Piotr Tłustochowicz – chórki; Laura Bukowska – skrzypce; Mariusz Żupański – instrumenty etniczne, flet, saksofony.
Młodzi artyści występowali z towarzyszeniem tych znakomitych muzyków. Tym razem nie śpiewali do piosenek puszczanych z płyty bądź pendrive’a. Od pierwszych występów słychać było, że mamy do czynienia z prawdziwym koncertem muzycznym bez żadnych ułatwień. Młodzi wykonawcy znów musieli sprostać innym wymaganiom.

nt35.jpg
 
Dzięki obecności orkiestry, jakość koncertu stała na bardzo wysokim poziomie, a całość zaowocowała wspaniałą atmosferą.
 
Po wszystkich występach jury udało się na obrady, W tym roku jurorom przewodniczył Robert Janowski, a towarzyszyli mu Joanna Smajdor i Grzegorz Seweryn. 
 
Był to czas, kiedy na scenie mógł pojawić się starosta myszkowski Piotr Kołodziejczyk, który podziękował wszystkim artystom za znakomity koncert, a także pogratulował wszystkim uczestnikom, podkreślając fakt, że sam udział w finałowych zmaganiach dowodzi wielkich umiejętności młodych ludzi. 
Ale to nie wszystko - starosta bowiem wyjątkowo wczuł się atmosferę koncertu! Na prośbę Sebastiana Rucińskiego zgodził się zaśpiewać! Było to najzupełniej zaskakującym doznaniem dla całej zgromadzonej publiczności. Wykonanie przez starostę jednej z piosenek Zbigniewa Wodeckiego było bez wątpienia hitem całego finałowego koncertu! Można tylko żałować, że akurat wtedy jury przebywało na obradach.

nt34.jpg
 
Pozostały czas oczekiwania na ogłoszenie wyników wypełnili znakomici wokaliści – Weronika Skalska i Piotr Tłustochowicz, którzy wcześniej prowadzili warsztaty dla finalistów. 
Krótki recital dwojga wspaniałych artystów okazał się świetnym wyborem dla wyczekującej publiczności.
 
Po kilkunastu minutach oczekiwania jurorzy wrócili z obrad. Robert Janowski pochwalił wszystkich uczestników, nie pozostawiając wątpliwości, że poziom Festiwalu był bardzo wysoki, a samo jury długo naradzało się, jak rozdysponować nagrody. Jak dodał, poziom całości, przygotowań, jakości wykonań, brzmienia, oświetlenia zrobił na nim wielkie wrażenie. W opinii Roberta Janowskiego to jedno z najlepszych tego typu przedsięwzięć w kraju.
 
Nagrodą za pierwsze miejsce w każdej kategorii była karta podarunkowa na 1000 zł, drugie miejsce – 600 zł, trzecie miejsce – 400 zł. Do tego zwycięzcy otrzymali i wszyscy uczestnicy otrzymali zestaw gadżetów Powiatu Myszkowskiego.
Jurorzy. 
Ponadto jury przyznało nagrodę Grand Prix, którą jest udział w Międzynarodowym Festiwalu Jacka Cygana w Sosnowcu i nagrodę specjalną – obie te nagrody otrzymała Katarzyna Ząbkiewicz.
  
Poniżej przedstawiamy ostateczny werdykt jury i wspólne zdjęcia poszczególnych kategorii z Orkiestrą, gospodarzami Festiwalu:
Przedszkola:
 
PRZEDSZKOLA:
1. Nicola Sobecka 
2. Amelia Kurek 
3. Oliwia Zawrzykraj 
Wyróżnienia: Hanna Mucha, Jagoda Chatys 

kat1.jpg
 
KLASY 1-3:
 
1. Zosia Wójcik 
2. Jakub Potempski 
3. Łucja Piecuch 
Wyróżnienia: Agata Idziak, Natalia Feret, Zuzanna Todynek

kat2.jpg
 
KLASY 4-6
 
1. Julia Tkacz 
2. Igor Jerz 
3. Magdalena Bąk
Wyróżnienia: Weronika Lamch, Maria Wojciechowska 

kat3.jpg
 
KLASY 7-8 , Gimnazja
 
1. Katarzyna Ząbkiewicz 
2. Zuzanna Kuta
3. Julia Kasznia 
Wyróżnienia: Maria Żarska, Kamila Góral 

kat4.jpg
 
SZKOŁY ŚREDNIE
1. Chiara Wawryło 
2. Klaudia Jagoda
3. Weronika Dzieża
Aleksandra Bugla, Szymon Matyja

kat5.jpg
 
Nagrodę Grand Prix oraz nagrodę specjalną jurora Grzegorza Seweryna (napisanie piosenki) otrzymała Katarzyna Ząbkiewicz!
 
Serdecznie gratulujemy wszystkim wykonawcom! Udział w finale powiatowym do bardzo duże osiągnięcie dla wszystkich młodych osób.
 
nt11.jpgnt14.jpgnt15.jpgnt16.jpgnt17.jpgnt18.jpgnt19.jpgnt20.jpgnt21.jpgnt23.jpgnt24.jpgnt25.jpgnt26.jpgnt27.jpgnt29.jpgnt3.jpgnt30.jpgnt31.jpgnt33.jpgnt36.jpgnt37.jpgnt38.jpgnt39.jpgnt4.jpgnt40.jpgnt41.jpgnt42.jpgnt43.jpgnt44.jpgnt45.jpgnt46.jpgnt47.jpgnt48.jpgnt49.jpgnt5.jpgnt50.jpgnt51.jpgnt52.jpgnt53.jpgnt54.jpgnt55.jpgnt56.jpgnt57.jpgnt6.jpgnt7.jpgnt8.jpgnt9.jpg

30

KWI

2019

1858

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

nt57_973905963.jpg

Zdjęcie: nt57_973905963.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.