Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W ramach kolejnej edycji akcji informacyjno-edukacyjnej, skierowanej do uczestników ruchu drogowego powyżej 60 roku życia pn. „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”, odbyły się warsztaty z zainteresowanymi osobami. Spotkanie miało miejsce w Miejskim Domu Kultury, a jego organizację koordynował Powiat Myszkowski. 

Akcja Senior na drodze obejmuje 94 powiaty, a prowadzi ją Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, działająca w strukturze Ministerstwa Infrastruktury. 
W Myszkowie kilkadziesiąt osób uczestniczyło w warsztatach, podczas których poruszano takie tematy dotyczące aktualnych przepisów prawa w kontekście poruszania się po drogach, stosowania elementów odblaskowych, bezpiecznego uczestnictwa w ruchu jako kierowca-senior, rowerzysta-senior, pieszy-senior. Interesującą częścią warsztatów była część poświęcona sprawności psychofizycznej, która z wiekiem staje się coraz słabsza, a co za tym idzie może negatywnie wpływać na percepcję i możliwość kierowania pojazdem.
Uczestnicy warsztatów mogli również skorzystać z bezpłatnego serwisu rowerowego.
Akcja, której częścią były warsztaty w Myszkowie, ma na celu zbudowanie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje innych na drodze, a także przekazanie wiedzy o właściwych postawach i zachowaniach. 

s1.jpg

s2.jpg

s4.jpg

s5.jpg

s3.jpg

23

LIP

2019

55554

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

s1_32406190.jpg

Zdjęcie: s1_32406190.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.